Ужгородська «Говерла» програла «Дніпру»

Великі команди повинні вміти не тільки вигравати, але й програвати. Не можливо довгу турнірну дистанцію пройти без втрат та осічок, але можливо ці осічки компенсувати наступними перемогами.

 

 

УПЛ, 20-й тур

Говерла - Дніпро 0:2. Свято в умовах страждання - изображение 1Говерла - Дніпро 0:2. Свято в умовах страждання - изображение 2

Ужгород. Стадіон "Авангард"

Головний арбітр: Юрій Вакс (Сімферополь)

"Говерла" - "Дніпро" 0:2

Голи: Коноплянка 63, Джуліано 90+5

"Говерла": Шевченко - Люлька, Лисицький, Акакпо, Орос (Уоллес 18), Хомин (Ле Таллек 73) - Шарпар, Кочиш, Буяльський, Фещук - Шацьких (Трухін 73)

"Дніпро": Бойко - Федецький (Селезньов 46), Мазух, Дуглас, Стрініч (Кулаков 46) - Канкава, Ротань (Кравченко 60) - Матеус, Джуліано, Коноплянка - Зозуля

Попередження: Кочиш 53 - Коноплянка 52, Канкава 59, Матеус 90+1

Вилучення: Кравченко 61

Великі команди повинні вміти не тільки вигравати, але й програвати. Не можливо довгу турнірну дистанцію пройти без втрат та осічок, але можливо ці осічки компенсувати наступними перемогами. Часовий відрізок від вечора неділі до вечора четверга ознаменувався черговим футбольним скандалом, закрученим навколо "Дніпра". Поразка дніпропетровців в Одесі викликала великий резонанс, думки розділились, правих визначити було неможливо. То, напевно, невід'ємна складова футболу, але от що трохи неприємно здивувало – то надто активна участь людей зі стану "Дніпра" в скандальних дискусіях. Після бою – яким би той бій не був – кулаками не махають, а готуються до реабілітації… Для "Дніпра" можливістю тієї реабілітації ставав матч в Ужгороді, проти місцевої "Говерли".

В’ячеслав Грозний ніякого секрету не відкрив, зауваживши перед поєдинком, що його команді в боротьбі з "Дніпром" буде надзвичайно складно. Колектив Хуанде Рамоса зараз демонструє сучасний, прогресивний футбол, який в Україні по праву може вважатись найкращим. З іншого боку, не варто було думати, що "Дніпру" проти "Говерли" буде просто. Як відомо, проти класу суперника є чудовий прийом – дисципліна. За рахунок неї, а також за рахунок шаленої самовіддачі, бажання проявити себе та підтримки вболівальників, "Говерла" в цьому сезоні дала гідний бій майже всім фаворитам. Сьогодні, попри ранній час початку матчу та будній день, на трибунах ужгородського стадіону зібралось чимало глядачів. "Говерла", яка остаток сезону може проводити саме для своїх вболівальників, готувалась влаштувати претенденту на чемпіонство "гостинний" прийом.

Не даремно ж В’ячеслав Грозний, як і в першому поєдинку між цими командами, випустив зі старту номінально трьох центральних захисників. Серж Акакпо та Віталій Лисицький – звична пара стопперів, а сьогодні їм ще допомагав Крістіан Орос. Сергій Люлька і Андрій Хомин традиційно розмістились на флангах. Як і очікувалось, на лаві запасних залишився Сотіріос Балафас, поступившись місцем в центрі поля Развану Кочішу. Віталій Буяльський та Максим Фещук працювали на флангах півзахисту, а Максим Шацьких виступав в ролі наконечника атак. А ворота, що цікаво, захищав Олексій Шевченко. Олександр Надь не потрапив навіть до заявки. Очевидно, в основного голкіпера "Говерли" наявні якісь проблеми зі здоров'ям.

А от в "Дніпра" було все прогнозовано. Денис Бойко – голкіпер, Артем Федецький, Дуглас, Онджей Мазух, Іван Стрініч – захисна лінія. Руслан Ротань та Джаба Канкава – два опорники; вище них діяв Джуліано, Матеус і Євген Коноплянка зайняли свої місця на флангах півзахисту, а Роман Зозуля виконував роль нападника.

Все виглядало так, ніби для "Говерли" то був матч життя і смерті. В’ячеслав Грозний із самого початку зайняв місце на краю технічної зони, і присів на лаву аж під кінець тайму. Наставник дуже емоційно вимагав від своїх футболістів грати близько з опонентами, але при тому не кидатись на гравців "Дніпра", а просто грамотно тримати позиції. І дійсно, варто визнати, що у першому таймі "Говерла" зіграла майже ідеально у відповідності до своїх можливостей. Тотальний, дуже дисциплінований захист не давав технічним і швидким гостям розгулятись, а наприкінці тайму ужгородці ледь не спіймали суперника на контратаці.

Почалось уже з обміну спробами: Шарпар на 4-й хвилині головою пробивав по воротам Бойка, а за мить Ротань довгим пасом намагався відрізати захисників "Говерли" від гри, але закарпатці прочитали задум капітана "Дніпра". Хвилини з 10-ї гра велась виключно на половині поля "Говерли", але до небезпек доходило вкрай рідко. Господарі обрали ризиковану манеру: сіли глибоко в захист, дали можливість навіть крайнім захисникам "Дніпра" – Стрінічу та Федецькому – прописатись на половині поля суперника. За такої ситуації один необачний рух, одна помилкова дія могла зруйнувати весь план В’ячеслава Грозного на гру. Але "Говерла" терпіла… Простріл Стрініча перехопили, забіги Коноплянки перервали. І тут господарі вирішили вибігти в контратаку, але нічого, крім неприємностей, для себе не знайшли. Орос відкривався під пас із глибини, пішов у зіткнення з Бойком, після чого покинув поле тільки за допомогою медиків. Захисника госпіталізували, наклали кілька швів.

Вийшов Уоллас, який не став змінювати Хомина на лівому фланзі, а грав саме на позиції Ороса. Хомин, до речі, трохи пізніше теж мав момент, але пробив надто просто для Бойка, а ще пізніше отримав ушкодження. На щастя для В’ячеслава Грозного, цього разу обійшлось без заміни.

Гра була дуже важкою для "Дніпра". Команді Хуанде Рамоса не давали простору і за таких умов нівелювались сильні якості Зозулі, Коноплянки, Матеуса. Намагався вести гру Ротань, роздаючи паси з центру поля. Руслана в районі 22-ї хвилини збили якраз на лінії штрафного майданчика, але Коноплянка зі штрафного пробив у когось із гравців "Говерли".

Найчастіше атаки "Дніпра" завершувались прострілами. Активніше працював лівий фланг, де Стрініч вже діяв наче гравець атакувальної ланки. Простріл хорвата, потім та ж сама дія у виконанні Коноплянки, ще пізніше загострював уже Матеус – все то були напівмоменти, із яких "Дніпро" міг витиснути користь тільки за умови необачної гри суперника.

Під кінець тайму Говерла зуміла гру від своїх воріт відвести. Фещук, Буяльський на флангах, а Шацьких по центру намагались якнайдовше тримати м’яча, вигадувати щось нестандартне. Апогей боротьби в першому таймі настав в останню 5-хвилинку, коли у "Дніпра" пройшли дві дуже небезпечні атаки (спочатку пробивав Коноплянка, потім – Зозуля після пасу Федецького), а "Говерла" відправила м’яча у ворота Дениса Бойка. Щоправда, голу арбітр не зарахував. Після тонкої комбінації в штрафному майданчику, яку закрутили Шацьких та Фещук, другим темпом підключився Буяльський, пробив непогано метрів із 15-ти. М’яч рикошетом від когось із гравців опустився на поперечину, Фещук вискочив і добив шкіряного у ворота, але офсайд… Партнери Фещука точно були в пасивному положенні поза грою, а от чи був Фещук?!

До кінця тайму "Дніпру" вдалось ще потурбувати Шевченка розрізною передачею на Федецького, але господарі відбились. Розуміючи, в кого з тренерів які плани були на гру, можна сказати, що перший тайм пройшов саме за сценарієм Грозного.

На другий тайм Хуанде Рамос мусив щось змінювати. Чесно сказати, вихід Селезньова читався, але те, що Євген замінив Стрініча, було трохи дивним. Зняв Рамос і Федецького, освіживши правий фланг Кулаковим. Ще пізніше замість Ротаня вийшов іменинник Кравченко. У свій 31-й День народження Сергій міг стати антигероєм "Дніпра". Але партнери зіграли за себе, і за того хлопця.

Тайм почався із тривожного моменту для Хуанде Рамоса. Після пасу Акакпо дніпряни не вгледіли, здається, за Фещуком. Той впритул пробивав, але влучив у Бойка. Відверто поталанило "Дніпру" в тому моменті не пропустити. А далі ситуація ще більше загострилась. Вийшов Кравченко і через дві хвилини уже отримав червону карточку – за неспортивну гру. Точніше, за слова, які не сподобались арбітру. Сергій дозволив собі репліку на адресу Вакса, а той терпіти не став і відразу показав імениннику червону карточку. Сергій потім ще довго протестував як на полі, так і за його межами. Бути б Сергієві антигероєм, якби не Коноплянка. Євген через дві хвилини зі штрафного, який заробив Селезньов, пробив у дальній кут, м’яч дорогою зачепив ще когось із футболістів і пірнув під рукою Шевченка. Вистраждане взяття воріт зняло гору з плеч тренерського штаба "Дніпра".

"Говерла" сміливо пішла вперед виправляти ситуацію, але змінити нічого вже не вдалось. Гра повністю втратила динаміку через часті порушення правил, затримки часу, ну і через те, що "Дніпро" вміло "засушив" гру. Гості захищались всією командою, навіть Зозуля сів на позицію лівого захисника. Одного разу пройшла разюча контратака, в ході якої Селезньов не переграв Шевченка, пробивши прямолінійно в ближній кут. Ще в кількох епізодах Євген просто не вистигав до м’яча, а Джуліано вже на компенсованих хвилинах таки скористався із відсутності порядку в стані суперника і з другої спроби замкнув простріл Коноплянки – 0:2.

"Дніпро" здобув трудову перемогу. Але, будемо відвертими, перемогу, яка була б неможливою без везіння. Те, як побудує свою гру "Говерла", можна було передбачити завчасно, але Хуанде Рамос виявився неготовим до такого серйозного опору аутсайдера. Уникнути ще однієї осічки "Дніпру" допомогла впевненість Коноплянки під час пробиття того штрафного…

ua-football.com

 

24 квітня 2014р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів