Україна на Паралімпіаді  третя в медальному заліку й встановлює новий рекорд

Збірна України завершила участь в Паралімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро, зібравши 117 медалей, серед яких 41 золота медаль – це найкращі результати в історії національної паралімпійської команди.

Попередній український рекорд був встановлений під час Паралімпіади-2012 у Лондоні, коли "жовто-сині" взяли 84 медалі, з яких 32 були золотими. Паралімпійці України на Іграх у Ріо-де-Жанейро встановили 109 рекордів у трьох видах спорту. У плаванні встановлено 94 рекорди, в легкій атлетиці – 14, у пауерліфтингу – 1 рекорд. Серед них 22 рекорди світу – 19 у плаванні, 3 – в легкій атлетиці. Також 32 паралімпійські рекорди (26 у плаванні, 5 – з легкої атлетики та 1 з пауерлфітингу), 54 рекордів Європи (49 – в плаванні, 6 – в легкій атлетиці).

Україна фінішувала третьою у медальному заліку країн-учасниць Паралімпіади. Країною-переможцем Паралімпіади стала збірна Китаю, яка набрала 239 медалей, в тому числі 107 золотих. Друге місце зайняла Великобританія – 147 медалей, з яких 64 найвищої проби. На четвертому США, в якої  залишилося 40 медалей найвищої проби.