Культура

Проєкт із реставрації Невицького замку планують завершити цього року

Цього року завершать реалізацію ґрантового проєкту "Розвиток інфраструктури у сфері туризму і рекреації Закарпаття шляхом реставрації памятки архітектури національного значення - Невицького замку (І черга невідкладних робіт)". Про це сьогодні повідомили під час брифінгу в Закарпатській ОДА.

Сьогодні, 17:00

Ольга Травіна: До вересня буде створено 47 опорних шкіл на території Закарпаття

Заступниця голови Закарпатської ОДА Ольга Травіна під час брифінгу в Закарпатській ОДА повідомила про зміни, які чекають закарпатську освітню галузь.

Сьогодні, 16:13

Оголошено короткі списки Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея

Міжнародний благодійний фонд імені Івана Чендея оголосив короткі списки ІІІ Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені майстра новели, автора сценарію до фільму "Тіні забутих предків" Івана Михайловича Чендея.

30.06.2020, 20:35

Екскурсію руїнами церкви святого Юрія провели в Ужгородському замку (ВІДЕО)

Дуже цікаво та пізнавально для закарпатців.

30.06.2020, 19:48

Горіти мистецтвом: як ужгородка Катерина Мікла створює натуральні свічки

Горіти мистецтвом, яке… горить: ужгородка створює натуральні свічки.

30.06.2020, 13:19

Пішла з життя відома закарпатська художниця

Емма Левадська – відома на Закарпатті художниця, педагог та громадський діяч, яка зробила відчутним вклад у розвиток мистецтва Закарпаття, виховала не одне покоління митців, сьогодні, на 83 році життя відійшла у вічність. 

29.06.2020, 16:08

Більше, ніж просто видання: в Ужгороді презентували "Зовсім не страшну книгу про життя, смерть та все, що поміж ними"

Видання "Зовсім не страшна книга про життя, смерть та все, що поміж ними" – про те, як жити тим, хто дізнався про невиліковний діагноз, як поводитися близьким такої людини, як лікарям залучити і пацієнта, і його рідних до командної боротьби з хворобою – представили сьогодні в Ужгородській міській раді.

25.06.2020, 17:50

В Ужгороді презентують видання "Зовсім не страшна книга про життя, смерть та все, що поміж ними"

Видання "Зовсім не страшна книга про життя, смерть та все, що поміж ними" представлять завтра, 25 червня, об 11 год. у великому (сесійному) Ужгородської міської ради.  

24.06.2020, 16:51

Ужгород в обличчях: Міська винарня створює відеоісторії про Ужгород та його митців

Ужгородська винарня СироВина розпочала проєкт “Ужгород в обличчях”. Це будуть відеорозповіді про Ужгород, його історію, красиві й символічні закапелки і головно – про його відомих творчих людей. Власниці закладу Ольга Тоїчкіна і Тетяна Черешня отримали підтримку від Українського культурного фонду (УКФ), відтак втілюють творчу і водночас соціальну ідею – “Ужгород в обличчях”. Як все відбуватиметься – нам розповідає Ольга Тоїчкіна.

23.06.2020, 14:05

В Україні з’явиться перший культурний маршрут «Шлях Закарпатського живопису»

 Він складатиметься із концентрації точок, які розкажуть історію Закарпатської школи пейзажного живопису. Кожна точка представить окрему місцевість із сюжетів картин відомих місцевих пейзажистів.

23.06.2020, 11:08

Цими вихідними закарпатська молодь влаштувала креативну акцію з прибирання

Карантинні обмеження змушують креативити та вигадувати нові способи проведення дозвілля. Цими вихідними закарпатський осередок волонтерської програми Будуємо Україну разом (БУР) влаштував екоакцію-толоку. На заваді не став навіть дощ.

22.06.2020, 18:22

Мистецький вимір закарпатського письменника Дмитра Кешелі: життя і література (ІНТЕРВ’Ю)

Мистецький літературний вимір Дмитра Кешелі нерозривно пов'язаний із його маленькою батьківщиною – селом Клячаново Мукачівського району Закарпатської області.

20.06.2020, 13:48

Для довкілля та Вікіпедії: ужгородців запрошують взяти участь у фотоконкурсі «Вікі любить Землю»

З 1 по 31 липня пройде українська частина міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить Землю», присвяченого пам’яткам природи України. Переможці та найактивніші учасники отримають цінні призи, а найкращі конкурсні фото позмагаються на міжнародному рівні. Подавати знімки можуть усі охочі.

20.06.2020, 12:49

Про можливість отримання стипендії Президента письменникам і митцям Закарпаття

Ужгородські митці можуть позмагатися за отримання стипендій Президента України, які щороку вручаються найкращим молодим письменникам і митцям у сфері музичного, театрального, образотворчого, хореографічного, естрадно-циркового мистецтва та кіномистецтва віком 14-35 років.

18.06.2020, 18:24

Суботник, що закінчився весіллям: У Невицькому замку після екоакції провели весільну церемонію (ВІДЕО)

Пам'ятка, яка цінна та особлива для багатьох закарпатців - Невицький замок. Це місце почало відроджуватися. Останніми роками місцеві мешканці активно долучаються до догляду за територією замку. Крім того тут реалізовують проєкт із відновлення туристичної привабливості та інфраструктури замку. Зміни помітні вже.

18.06.2020, 10:57

Закарпатка стала лауреатом Міжнародної літературно-мистецької премії

Відома поетеса-піснярка, письменниця, драматургиня, фольклористка і казкарка Юлія Драгун з Новоселиці днями отримала чергову нагороду – медаль та диплом лауреата Міжнародної літературно-мистецької премії ім. Григорія Сковороди від Українського культурного фонду.

17.06.2020, 20:24

Творчість без кордонів: закарпатці долучилися до онлайн-виставки в Румунії (ФОТО)

Учні відділу образотворчого мистецтва Солотвинської дитячої школи мистецтв взяли участь у Міжнародному конкурсі-виставці «Кольори за мир. Румунія».

16.06.2020, 18:49

Артисти Закарпатського народного хору готуються до відзначення 75-річчя колективу

Склад артистів заслуженого академічного Закарпатского народного хору нараховує більше ста людей. Відповідно і репетиції колектив не може проводити у повному складі, оскільки дозволяється тільки до 50-ти чоловік.

12.06.2020, 10:22

Картини за допомогою лука пише ужгородка Юлія Єгорова-Рогова

Стріляє з лука фарбами і створює картини.

11.06.2020, 09:38

Як на околицях руїн фортеці закарпатці організували виставу (ВІДЕО)

Винахідливі закарпатці: так карантин культурі не завада!

10.06.2020, 16:48

Останні новини