Фоторепортажі

Майже пів тисячі дерев висадили сьогодні в Ужгороді ФОТО

Про це повідомив на своїй сторінці в Фейсбук міський голова Ужгорода Богдан Андріїв:

10.04.2021, 14:06

Такі як усі: історії 4 закарпатських ромів, які знайшли себе в Україні

09.04.2021, 19:46

Унікальне Закарпаття: чернянська деренка – скарбниця здоров’я

У селі Черна на кордоні з Румунією кількасот років тому в часи чуми заклали плантацію кизилу – для виготовлення ліків.

07.04.2021, 10:15

Зручно та дуже економно: корпорація «АТБ» випустила власну пластикову картку з максимально вигідними умовами

Купувати товари в магазинах найбільшої української торговельної мережі «АТБ», яких у 24 областях країни сьогодні 1219  стало ще вигідніше та зручніше. Разом із «Райффайзен Банк Аваль» і Visa корпорація «АТБ» випустила безпрецедентний для вітчизняного ритейлу банківський продукт. Йдеться про пластикову картку, яка об'єднала в собі найбільш вигідні на сьогодні умови щодо транзакцій і можливість одержувати максимально можливу знижку на продукти в супермаркетах торговельної мережі «АТБ».

06.04.2021, 16:41

Закарпатське море і тунець, дуби-чемпіони й унікальна екосадиба. Що пропонує туристичний маршрут Ужанською долиною?

Закарпаття асоціюється передусім із горами й природою. Відтепер ви знатимете ще й про тутешнє море, про смачні делікатеси і про людей, які роблять наш край особливим. Усе це і значно більше покажуть у новому туристичному маршруті «Від Сяну додому» в рамках проєкту «Пізнай Ужанську долину». Авторка маршруту Аліса Смирна розповіла про цікаві місця й смачні місцеві страви, які пропонує туристам на Перечинщині.

06.04.2021, 14:07

Втрачений Ужгород: як у місті з’явився пам’ятник Ґабору Дойко (Фото)

Перш за все, давайте трохи розкажемо про те, хто такий був Ґабор Дойко, адже більшість ужгородців, ми впевнені, знає про нього лише те, що він був поетом і викладачем гімназії. Газета «Ung» у 1909 році розповідала, що Ґабор Дойко народився 21 березня (за іншими даними, 22 березня і навіть 8 травня) 1769 року (за іншими даними, 1768 року) в Мішкольці у родині ремісника. Батька він втратив ще у малому віці, тож вихованням Ґабора та його брата займалася мама. Після закінчення гімназії хлопець, котрий міряв стати священником, поїхав до Кошши (Кошице), де вивчав філософію. Вже тоді у нього почали проявлятися проблеми з легенями, лікар навіть відстороняв його на деякий час від навчання.

04.04.2021, 13:42

На Закарпатті у сільському музеї під час пандемії почали навчати ткацтва й виготовляти гуні

03.04.2021, 11:36

Історія Нандора Сігеті: Перша “маршрутка” на Закарпатті з’явилася раніше, ніж у Будапешті (ФОТО)

Ви знали, що перший рейсовий автобус на Закарпатті запустили на 15 років раніше, ніж подібний у Будапешті? Він здійснював популярний тоді маршрут Берегово-Мукачево, хоча й недовго. Сталася ця непересічна подія рівно 121 рік тому, на початку ХХ століття.

01.04.2021, 09:32

Життя в "поліетиленовій" долині Закарпаття: заробити може той, хто багато працює (ФОТО, ВІДЕО)

Закарпатське село Заріччя здавна славиться ранніми овочами. Проте, кожен хто не має справу з теплицями, спостерігаючи збоку, думає, що така робота не важка і приносить великі прибутки, адже у селі Заріччя майже всі живуть в достатку.

28.03.2021, 11:30

Фіолетова казка: у закарпатській Колочаві розцвіли крокуси (ФОТО)

Світлини з Колочави оприлюднив у соцмережі Фейсбук Юрій Радівілов.

27.03.2021, 11:55

Художниця Наталія Тарнай відкрила мультимедійну виставку в себе вдома: Як це було (ФОТО)

Фотограф і журналіст Карл Смутко побував на відкритті “квартирної” виставки “Я – мною відхилено” – від художниці Наталії Тарнай в Ужгороді. Ділимося матеріалом та світлинами.

26.03.2021, 12:29

Стиль життя дизайнерки Катерини Моргентал: «Моє життя – це баланс між роботою та бажанням жити в насолоду»

Катерина Моргентал є молодою, але вже добре відомою в Україні промисловою дизайнеркою, дизайнеркою тканин, засновницею бренду «MORGENTAL». Її неодноразово запрошували працювати у Києві, однак Катерина від цих пропозицій категорично відмовлялася, казала, що їй комфортніше жити і працювати в маленьких містах. Так, народилася Катерина у Хусті, навчалася і проживає в Ужгороді, а відпочиває традиційно у Карпатах або на маленькому острові Майорка.

24.03.2021, 20:53

Емоції і праліси: як геніальний Яромир Функе фотографував давнє Закарпаття (ФОТО)

Мабуть, найкращим свідченням того, що регіон Чехословаччини – Підкарпатська Русь (сьогоднішнє Закарпаття) був цікавим світу, є світлини багатьох фотографів, які відвідали цей край протягом двадцяти років минулого століття. І зараз вражає географія походження дослідників з фотокамерами, що сходили скрізь і наскрізь землі Закарпаття з 1919 по 1939 роки – це і Угорщина, і Німеччина, і Велика Британія, і США, і, звичайно, Чехія.

24.03.2021, 12:50

Право на здоров'я: «АТБ» вдалося об'єднати українців і зібрати більш ніж 10 мільйонів гривень для допомоги онкохворим дітям

В Україні відбулася безпрецедентна за масштабом і соціальною значущістю акція від Всеукраїнського благодійного фонду «АТБ», лідера вітчизняного ритейлу – компанії «АТБ-Маркет» і фонду «Таблеточки». У межах проєкту «Мене це стосується. А тебе?» зібрано понад десять мільйонів гривень, які спрямували на цільову допомогу онкохворим дітям країни.

23.03.2021, 14:28

Як ужгородці створили ефектне світлове шоу “Вартові галактики” і відзняли відео

Ужгородський Театр вогню “FIRE LIFE” створив абсолютно нову програму, не вогняне шоу, як зазвичай, а світлове, направду космічне. Їхні виступи з вогнем та піротехнікою – завжди “вау, давайте ще”, а “світловий проєкт” – цілковито інший напрямок, ефектний у своїй яскравості.

19.03.2021, 12:50

Маємо черговий рекорд: Перший переліт через Українські Карпати

У гонитві за мрією чемпіон України з повітроплавального спорту Валентин Щенявський перетнув мальовничі Карпатські хребти на тепловому аеростаті. Ідея — перелетіти Карпати на повітряній кулі зародилась давно, та кожного року укорінювалась у серці мрією, поки 2 лютого 2021 року не стала реальністю.

17.03.2021, 15:54

На Закарпатті дивововижно цвіте шафран (ФОТО)

Закарпаття зацвіло шафрановим цвітом!

17.03.2021, 10:49

Війна, вівці, трембіти: Закарпаття в об’єктивах іноземних фотографів

«Уявляєте, у такого маленького села виявилось стільки класних фото, що можна проілюструвати усю історію ХХ століття», – захоплено розповідає закарпатець Михайло Маркович. Чоловік народився у селі Майдан, неподалік селища Міжгір’я. Він колекціонує та систематизує старі світлини із Закарпаття, готує тематичні добірки для локальних медіа. Його пости із гештеґом «архівне фото від Марковича» в соціальних мережах щоразу набувають більшої популярности.

16.03.2021, 09:56

Вполювати царів лісу, або Якими були лови на хижаків в Закарпатті століття тому (ФОТО)

Несходжені гори, нелякана звірина в хащах, просторі полонини й глибокі звори приваблювали в Підкарпатську Русь – сучасне Закарпаття, не тільки туристів, письменників, фотографів та журналістів-репортерів. Тут були ідеальні умови для мисливців та полювання, яким можна було займатись практично круглий рік.

14.03.2021, 17:50

Архітектор, який вплинув на Закарпаття: Людовиту Ельшлеґеру – 125 років (ФОТО)

Від прискіпливого ока досвідченого мандрівника не втече той факт, що архітектура міст Закарпаття відрізняється від схожої на перший погляд за періодами і стилями архітектури інших західних областей України. І справа не лише в розмірах міст, але й в певних відмінностях та акцентах, які привнесли регіональні архітектурні тенденції часів Австро-Угорщини та Чехословацької республіки на землі Підкарпатської Русі.

05.03.2021, 10:50

Останні новини