Фоторепортажі

Базальтові стовпи – маловідомі природні дива Закарпаття

Чи знали ви, що на Закарпатті є неймовірне місце “сили”, “для зйомок”, “споглядання” та “вдалих” фото – базальтові стовпи біля Кольчина та Сільця? Високі стрімкі схили з цікавими геометричними формами привертають увагу багатьох подорожувальників. Відносна легкість доїзду, безкоштовний вхід, а головне – унікальні пейзажі є перевагою при виборі місця для відпочинку.

16.09.2021, 13:07

Урожай без хімії: лайфхак від закарпатки з Чорної гори Наталії Мартишинець (ФОТО)

Сад пані Наталії розташований на Чорній горі у закарпатському Виноградові, у її колекції – понад 150 сортів винограду, це й аборигени (місцеві сорти із теруару Угочанської долини), і сорти вітчизняної селекції з півдня України та Криму, а також виноград, селекційований у США, Канаді, Японії, Туреччині, на Кавказі та на Кубані.

15.09.2021, 12:12

Музей історії, румунські свята та дерев’яні церкви: слідами румунів на Закарпатті

Якщо запитати, з чим асоціюються румуни на Закарпатті, то більшість згадає два населені пункти – Нижню Апшу та Солотвино. Перше відоме як найбагатше українське село з будинками-замками. Друге – соляними шахтами та озерами, звідки у епоху Середньовіччя починався знаменитий “соляний шлях” до країн Західної Європи.

14.09.2021, 10:15

За Ужгород, ужгородців, Україну, воїнів-захисників та мир у державі молилися у Горянській ротонді (ФОТО)

1128-у річницю продовжує відзначати Ужгород. І сьогодні, як і багато років поспіль, за наше місто, всіх ужгородців, Україну, воїнів-захисників та мир у державі традиційно молилися у найстарішому храмі – Горянській ротонді. До спільної молитви долучилися міський голова Богдан Андріїв, його заступник Василь Гомонай, секретар Ужгородської міської ради Арсен Мелкумян, працівники міської ради, багато ужгородців, гості нашого міста.

12.09.2021, 16:28

Суботнє святкування Дня Ужгорода завершили яскравим концертом закарпатських гуртів (ФОТО)

Суботнє святкування Дня Ужгорода завершили яскравим концертом закарпатських гуртів на площі Поштовій.

11.09.2021, 23:12

В Ужгороді сьогодні, за доброю традицією, відбулося загальноміське Віче (ФОТО)

Із нагоди відзначення 1128-ї річниці з часу першої писемної згадки про Ужгород сьогодні, за доброю традицією, відбулося загальноміське Віче.

11.09.2021, 21:00

Як наймолодші ужгородці вітали рідне місто з Днем народження (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Святковим концертом на площі Театральній наймолодші ужгородці сьогодні першими вітали рідне місто з Днем народження.

10.09.2021, 14:07

Тридцять поглядів відомих людей Закарпаття зафіксував фотохудожник Михайло Дорогович

Із фотохудожником та альпіністом Михайлом Дороговичем, який ось уже 15 років здійснює одиночні поїздки гірськими системами світу, наш читач знайомий. Ми писали і про його трекінг на Камчатку, коли піднімався на найвищий діючий вулкан Ключевська сопка (4850 м), і про Карпати, словацькі Татри, г. Ельбрус (5621 м) на Кавказі, Алтай у Сибіру, льодовики Памиру, гори Тянь-Шаню в Південній Азії. Але тепер зовсім інша тема – вже кілька місяців Михайло фотографує відомих і цікавих особистостей краю. Його проєкт, який матиме назву «Погляд», на стадії завершення. Тому погодився розповісти нам про закулісся й деталі фотозйомок.

08.09.2021, 13:08

День знань відзначили сьогодні в освітніх закладах Ужгорода (ФОТОРЕПОРТАЖ)

1738 першокласників розпочали навчання в школах та НВК міста.

01.09.2021, 14:57

Фестиваль повітряних зміїв провели на території міжнародного аеропорту "Ужгород"

Фестиваль повітряних зміїв відбувся сьогодні на Закарпатті. Його влаштували на території міжнародного аеропорту "Ужгород". На заході проводили майстер-класи. Охочі могли навчитися запускати повітряних зміїв. Їх для учасників підготували понад 100, — розповів Суспільному співорганізатор заходу Василь Косовілка.

29.08.2021, 12:25

В Ужгороді понад півтори сотні учасників долучилися до забігу пам'яті «Шаную воїнів, біжу за Героїв України» (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Понад півтори сотні учасників долучилися сьогодні в Ужгороді до забігу пам'яті «Шаную воїнів, біжу за Героїв України». Як і в багатьох містах України, в обласному центрі Закарпаття сьогодні всі охочі могли приєднатися і пробігти 2 км за будь-кого з українських воїнів, які загинули, захищаючи країну на Сході. На спортивному заході кожен учасник пробіг дистанцію із наліпкою з іменем загиблого бійця.

28.08.2021, 13:52

“Ми жили в замку”. Або як у Сент-Міклоші відбувся волонтерський табір Будуємо Україну Разом

Кава під промені вранішнього сонця, що торкаються мурів середньовічного замку, ремонтні роботи вдень, атмосферні вечори під гітару ввечері та повернення до кімнати відпочинку у світлі факелів. Гадаєте – сюжет фільму? Ні, це реальність волонтерів всеукраїнського руху Будуємо Україну Разом, що приїхали із різних куточків України до чинадіївського замку Сент-Міклош допомагати з ремонтними роботами. Про БУР-табір розповів його адміністратор, голова Закарпатського осередку Будуємо Україну Разом Павло Прижегодський.

26.08.2021, 16:12

Світанок 30-ї річниці Незалежності Ужгород зустрів "Молитвою за Україну" (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Світанок 30-ї річниці Незалежності Ужгород зустрів "Молитвою за Україну" на Київській набережній біля облмуздрамтеатру. Уже традиційно, увосьме, святкову програму підготував Заслужений академічний Закарпатський народний хор під керівництвом Наталії Петій-Потапчук.

24.08.2021, 11:52

Символічні 30 привітань лунали в Ужгороді до Дня Державного Прапора та 30-річчя Незалежності України

Символічні 30 привітань від творчих колективів, виконавців – сьогодні на площі Театральній в Ужгороді до Дня Державного Прапора та 30-річчя Незалежності України. Тут відбувся святковий концерт "Ти у мене єдина".

24.08.2021, 08:22

Найвищий на Закарпатті Державний прапор до Дня Прапора та 30-ї річниці Незалежності України підняли в Ужгороді (ФОТО)

Найвищий на Закарпатті Державний прапор України до Дня Прапора та 30-ї річниці Незалежності України підняли сьогодні в Ужгороді на площі Богдана Хмельницького.

23.08.2021, 11:13

"Хочу здобути звання "Сніговий барс": закарпатка Ірина Галай розповіла про нові плани та вершини (ФОТО)

У травні 2016-го на Евересті вкотре замайорів український прапор, але тоді його вперше розгорнула жінка — уродженка Мукачева Ірина Галай. Після найвищої вершини світу альпіністка обрала нову ціль — найскладнішу гору К2. Майже чверть сходжень на неї завершуються фатально. Проте Ірині К2 підкорилась, і на ній вона теж виявилась першою українкою. Ба навіть до висоти майже 8 тисяч метрів жінці вдалося піднятися без кисневої маски.

19.08.2021, 12:12

Вишиванки, витинанки, намиста: в ужгородському музеї-скансені відкрилась виставка

Виставку робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва до 30-річчя Незалежності України відкрили 18 серпня в Ужгороді. Її презентували в обласному музеї народної архітектури та побуту. Директор скансену Василь Коцан розповів Суспільному: представили майже 200 робіт закарпатських майстрів.

19.08.2021, 09:14

Фото дня: Як виглядає метеорний потік Персеїди з Невицького замку (ФОТО)

Такий метеорний потік можна спостерігати щороку приблизно з 23 липня до 22 серпня.

13.08.2021, 19:20

Унікальні фото: розкопки археологічної пам’ятки – середньовічної церкви Ужгородського замку

Середньовічна церква Ужгородського замку – найдавніша сакральна пам’ятка нашого міста. Коли саме зведено храм достеменно нам не відомо, частіше за все зустрічаємо XIII ст. Більше матеріалів про замкову церкву містять документи періоду ХVІ – ХVІІ ст. Відомо, що у квітні 1646 року в ній відбулась подія історичної ваги – прийнято Ужгородську церковну унію. В 1728 р. в результаті великої пожежі церква згоріла і більше не відбудовувалась.

13.08.2021, 18:21

Каретний, вокзальний, камінний – в ужгородському замку відкрили оновлену виставку годинників (ФОТО)

Нещодавно в Закарпатському краєзнавчому музеї ім. Т. Легоцького відкрилася оновлена виставка годинників. Оновлена – бо частину експонатів уже виставляли до святкування Міжнародного дня музеїв у 2014 році. Тепер її доповнили іншими та інформаційними матеріалами, тож відвідувачі можуть дізнатися усе про історію виникнення хронометрів, їхні види, а також побачити на власні очі майже 80 годинників з колекції музею.

13.08.2021, 10:40

Останні новини