Фоторепортажі

Зимове Закарпаття на вражаючих фото Богдана Магдича

Ось як до цих своїх світлин з Синевиру, Пилипця і Репинного підводить фотограф Богдан Магдич, який народився на Міжгірщині, але вже багато років живе та працює у Києві:

Сьогодні, 09:10

Давнє Закарпаття в об’єктивах іноземних фотографів: Сєрґєй Протопопов (ФОТО)

Чехія, Німеччина, США, Угорщина, Велика Британія, Ірландія – із цих та інших країн у міжвоєнний період, у часи існування Підкарпатської Русі, приїздили фотографи та дослідники, аби огледіти й зафіксувати карпатську екзотику. Однак дивує, що відвідати давнє Закарпаття не спішили фотографи із сусідньої Словаччини, попри те, що в 20-30-х роках там були відомі майстри фотографічної справи. Можна припустити, що для словаків ці землі були не такими цікавими, а доволі звичними й схожими до рідних обширів, ніж для дослідників зі згаданих вище країн, принаджених невідомістю й певною закритістю маленької території в центрі Європи.

24.01.2021, 19:45

У мережі показали неймовірні світлини засніженої Міжгірщини та синевирських ведмедів (ФОТО)

Світлини зимової казки на високогірній Міжгірщині опублікувала у соцмережі Фейсбук Оксана Ващук.

21.01.2021, 12:09

Як Ужгород хрещався ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні особливе свято для християн східного обряду - Богоявлення Господнє.

19.01.2021, 16:17

Зброя опришків та артефакти злочинців, або Що зберігав музей криміналу в Ужгороді (ФОТО)

Світ криміналу, злочинців та вбивств доволі часто привертає увагу людей. Щось притягує до розкриття задумів, мотивів, способів та предметів вбивства… Як притягує і бажання дізнатися більше про розплутування клубка слідів та відкриття детективних історій про хитрих убивць та їх пошуки ще хитрішими слідчими. Подекуди предмети, пов’язані з гучними вбивствами чи кримінальними злочинцями, перетворюються на фетиш чи стають експонатами колекцій через свою незвичайність.

18.01.2021, 09:50

Постудило: синевирські ведмеді на Закарпатті почали залягати в сплячку (ФОТО)

На Закарпатті ведмеді у Центрі реабілітації бурих ведмедів в НПП “Синевир” з настанням морозів та сніжних днів почали залягати в сплячку.

16.01.2021, 15:27

У мережі показали найнезвичнішу садибу Закарпаття (ФОТО)

Про незвичну садибу в селі Оленьово, що на Свалявщині, у соцмережі Фейсбук інформує туристична спільнота Подорожуй.

15.01.2021, 12:10

Зимова казка в Ужгороді: опубліковано неймовірні світлини засніженого міста (ФОТО)

В Ужгород нарешті прийшла зима не лише календарна, а й зі справжнім снігом та морозом.

14.01.2021, 20:54

Давнє Закарпаття в об’єктивах іноземних фотографів: Пал Берко (ФОТО)

Історія Закарпаття на початку ХХ століття – непроста і яскрава. Війни і, як наслідок, неодноразове «перестрибування» регіону з країни в країну, робили невелику територію в Карпатах цікавою для світу. А відтак – вабливою для дослідників з фото- та відеокамерами. Слідкуючи за хитросплетіннями доль фотографів, які заводили їх в найвіддаленіші куточки гірських поселень на території сучасного Закарпаття століття тому, і справді подивуєшся: хтось був військовим кореспондентом на Першій світовій війні, хтось – чеським учителем, службовцем чи етнографом, хтось робив світлини на замовлення відомих журналів, інші приходили, передчуваючи голокост, розпад Чехословаччини й наближення фронту нової, ще кровопролитнішої світової війни.

13.01.2021, 13:35

Перемоги і досягнення 2020-го: чим жив спортивний Ужгород минулого року

Футбол, гандбол, дзюдо, плавання, спортивне орієнтування, карате, водне поло та багато інших видів спорту активно розвиваються на Закарпатті. Певна річ, в обласному центрі їм приділяють особливу увагу. Тож, продовжуючи підсумки року, Uzhgorod.net.ua пропонує згадати, якими спортивними подіями жив край і Ужгород протягом 2020-го.

07.01.2021, 11:09

Вежу-донжон Невицького замку встановлено: перші фото зсередини (ФОТО)

Минулого року у Невицькому замку розпочалася масштабна реконструкція. Роботи проводять за грантові кошти, а саме за рахунок бюджетної секторальної підтримки ЄС – 9 мільйонів 250 тисяч гривень.

05.01.2021, 12:30

В Ужгороді відбудеться концерт різдвяних саундтреків "The Sounds of Christmas"

04.01.2021, 15:01

Як зустрічають рік Білого Бика у закарпатському селі, що називається Великий Бичків

Великий Бичків – одне з найбільших селищ на Закарпатті та найдавніше на Рахівщині. Тут за офіційними даними живе 10 тисяч осіб, хоча місцеві радять ділити надвоє: дуже багато жителів виїхали, і процес цей прискорився останнім часом.

31.12.2020, 11:21

«Дикі карпатські писаки» представили свої поезії на благодійному фотолітературнику в Ужгороді

29.12.2020, 11:59

Як Закарпатці несли на Боржаву і Пікуй Вифлиємський вогонь миру (ФОТО)

Торік році Клуб піших туристів з Ужгорода започаткував традицію винесення Вифлиємського вогню миру на Боржаву. Акція зумовлена загрозою промислової забудови Полонини Боржава.

28.12.2020, 13:35

Сучасна «Підкарпатська Русь» в об’єктиві чеської фотографки Дани Киндрової (ФОТО)

Відвідуючи Закарпаття на початку минулого століття, тогочасну Підкарпатську Русь, фотографи особливо бачили справжню «екзотичність» краю. Їх світлини показують зріз доби, і є унікальними документами, що ілюструють багатонаціональність, традиції, побут, архітектуру, еклектику Срібної землі в кожній деталі. Особливо іноземних, а також чеських (для яких Підкарпатська Русь була частиною країни) фотографів вабили віддалені, несходжені регіони, де життя горян ще було первісно «диким», не «зіпсованим» цивілізацією, яку несла з собою демократична, як на свій час, Чехословаччина.

25.12.2020, 16:20

У Стокгольмі з’явилася міні-скульптурка Альфреда Нобеля від Михайла Колодка з Ужгорода (ФОТО)

Міні-скульптурка Альфреда Нобеля, створена художником-скульптором із Закарпаття, встановлена у Стокгольмі, перед посольством Угорщини.

25.12.2020, 13:42

Зима 1967-го в Закарпатті на фотографіях Віталія Гуменюка (ФОТО)

В мережі з’явились світлини, зроблені 1966-1967 року на Закарпатті.

23.12.2020, 11:50

Святкова шпаргалка: новорічні листівки від ужгородки Дарини Задорожньої

У передчутті новорічно-різдвяних свят усі метушаться з пошуком подарунків близьким, друзям та колегам. Тому журналісти Uzhgorod.net.ua продовжують серію публікацій "Святкова шпаргалка", у якій розповідаємо про оригінальні подарунки, які стануть удвічі приємнішими, бо виготовлені на Закарпатті. Наступна пропозиція редакції – святкові листівки від Дарини Задорожньої.

22.12.2020, 15:09

В Ужгороді для дітей з особливими освітніми потребами проводять майстер-класи з гончарства

Сьогодні майстерню “Чарівний глечик” Ужгородської гімназії №16 відвідали учні початкових класів, де організовано інклюзивне навчання: НВК “Ялинка”, Веселка”, “Гармонія”, школи №№ 2, 6, 15, також разом із ними працювали асистенти вчителів.

21.12.2020, 17:15

Останні новини