Ужгород долучився до комплексного рейтингового моніторингу City Progress Index

Ужгород долучився до комплексного рейтингового моніторингу City Progress Index
Ужгород став 12-им містом України, яке долучилося до запровадження City Progress Index - комплексного рейтингового моніторингу зміни рівня якості життя у містах, їхньої інвестиційної привабливості та інституційної спроможності муніципалітетів.

 

Меморандум про співпрацю у вимірюванні динаміки розвитку міста підписали сьогодні міський голова Ужгорода Богдан Андріїв та голова правління агенції з питань стратегічних комунікацій та розвитку «Спільні зусилля» Руслан Рохов.

Презентацію, яку представив пан Руслан, оглянули міський голова Богдан Андріїв, його заступник Олександр Білак, керуючий справами виконкому Олена Макара, радник міського голови на громадських засадах Маріанна Собран, працівники структурних підрозділів Ужгородської міської ради.

Ініціативу Агенції «Спільні зусилля» вже підтримали PwC, GfK, Deloitte та Baker Tilly, Київська школа економіки, VoxUkraine та Центр економічної стратегії.

City Progress Index – інструмент, який допомагає визначати не просто певні показники у житті міст, а оцінити динаміку змін та їхню якість, відбувається прогрес чи регрес. Беруться до уваги параметри, на які безпосередньо можуть впливати мешканці та влада міста, проводиться оцінювання трьох блоків – якість життя та умов праці; спроможність органів місцевої влади, а також інвестиційна привабливість. Кожен із блоків оцінюється за кількома індикаторами, наприклад, якість життя визначається з огляду на безпеку міста, стан екології, ситуацію в освіті, медицині, культурі тощо, а діяльність влади оцінюється з урахуванням демократичності, передбачуваності дій, якості адміністрування процесів, ефективності використання ресурсів, підзвітності, прозорості влади тощо.

Такі дані важливі для мешканців міста і потенційних мешканців, які цікавляться містом для планування свого життя, інвесторів і донорів, очільників міста, працівників муніципалітету, органів державної влади. Для аналізу використовують дані статистики, соціологічних опитувань, дані міст, експертні оцінки.

За словами доповідача, у майбутньому City Progress Index буде обов’язковим – як стандарт для міст. Адже ідеться про механізм, який би дозволяв місту конкурувати самому з собою – наочно показував зміни і майбутні напрямки розвитку, «точки прикладання» зусиль для влади і громадськості. Образно кажучи, щоб у міських голів була "панель приладів", яка дозволить не втратити навігацію у поточних операційних завданнях та дозволить отримати зворотний зв'язок – чи наближаються вони до мети і чи є прогрес у міста.

Руслан Рохов також представив проекти, які веде консорціум для якісних змін, серед них, скажімо, Школа мерів, агенції місцевого розвитку, які створюються в містах, майданчики для обміну кращими практиками тощо.

 

18 квітня 2017р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*