Ужгородський хірург Дезидерій Петнегазі був учнем легендарного Олександра Фединця

Ужгородський хірург Дезидерій Петнегазі був учнем легендарного Олександра Фединця
Дезидерій Петнегазі за 65 років виконав загалом більше 20 тисяч оперативних втручань і практично всі студенти медичного факультету Ужгородського національного університету кілька десятиліть навчалися вже у нього.

 

Патріарха закарпатської медицини Дезидерія Сигізмундовича Петнегазі, який 65 років віддав хірургії і зараз, відзначивши в останню суботу квітня 90-річчя, ще консультує в Ужгородській міській клінічній лікарні (ЦМКЛ), вітали сьогодні міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, його заступник Олександр Білак, директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської облдержадміністрації Володимир Маркович, начальник відділу охорони здоров’я Ужгородської міської ради Василь Решетар, головний лікар ЦМКЛ Іван Курах та численні колеги-медики.

Переглядали фото, згадували, що Дезидерій Сигізмундович – один із перших випускників Ужгородського національного університету, починав свій трудовий шлях у селі Керецьки на Свалявщині, де хірургу доводилося бути ще й невропатологом, травматологом, стоматологом – універсальним фахівцем з усіх хвороб.

Петнегазі був учнем легендарного Олександра Фединця, багато років – провідним хірургом Закарпаття, виконав загалом більше 20 тисяч оперативних втручань і практично всі студенти медичного факультету нашого університету кілька десятиліть навчалися вже у нього.

Особливо відзначали спокійну виваженість, доброзичливість, із якими Дезидерій Сигізмундович завжди спілкувався і з колегами, і з хворими та їх рідними. Цей його талант і зараз постійно знаходить застосування у роботі з пацієнтами. Головний лікар ЦМКЛ Іван Курах розповів численні пам’ятні випадки з практики поруч із Петнегазі, який простими методами визначав точні діагнози, які становили загадку для медичних консиліумів.

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв вручив ювіляру грамоту Ужгородської міської ради, квіти і вітаючи Дезидерія Сигізмундовича відзначив: «Ви залишили глибокий слід в історії медицини не лише Ужгорода, а й усього Закарпаття, заслужили повагу сотень тисяч колег і людей, яким урятували життя, повернули здоров’я. Дай Боже вам сил продовжувати свою роботу, методичними рекомендаціями допомагати колегам і нам, управлінцям».

Від керівництва області директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської облдержадміністрації Володимир Маркович передав імениннику найвищу крайову відзнаку – «За розвиток Закарпаття».

Хірург, доктор медичних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений лікар України Василь Русин нагадав, що з 85-річчям вітав колегу і тодішній головний хірург України, а днями найкращі побажання переказав нинішній головний хірург України – директор ДУ "Національний інститут хірургії і трансплантології ім. О.О.Шалімова НАМН України", професор, д.м.н. Олександр Усенко який перебував на Закарпатті.

В усій нашій державі фахівців, які ще працюють у такому поважному віці, в медицині одиниці.

Начальник міського відділу охорони здоров’я Василь Решетар відзначив, що Петнегазі має активну громадську позицію, ще зовсім недавно Дезидерій Сигізмундович приходив у міську раду з питаннями із порадами щодо загальнодержавної реформи охорони здоров’я і її реалізації саме в Ужгороді.

Ювіляру також вручили грамоту і квіти від колег із міської лікарні, він згадав дещо зі своєї роботи впродовж більше шести десятиліть і подарував написану ним книгу, яка вийшла якраз до 90-річчя – «Про життя, професію, родину», повідомляє на своїй сторінці у Фейсбуці Ужгородська міська рада.

 

03 травня 2017р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*