Закарпатський співак Роберт Тіводор презентував пісню-присвяту матерям полеглих у війні Героїв (ВІДЕО)
Український співак із Закарпаття, Роберт Тіводор, презентує сольний трек, який став присвятою матерям загиблих воїнів ЗСУ.
Український співак із Закарпаття, Роберт Тіводор, презентує сольний трек, який став присвятою матерям загиблих воїнів ЗСУ.
Живописний пленер "Мукачівська весна" проходить вп’яте, він заснований 2019 року міським головою і присвячений до Дня народження міста.
В Ужгороді пройде соціальна фотовиставка «Щастя» ужгородської фотохудожниці Кетрін Кіш, де глядачі в форматі сторітеллінгу зможуть ознайомитись з соціальними проблемами, які висвітлює авторка в своїх світлинах.
У Закарпатському академічному обласному театрі ляльок «Бавка» відбувся благодійний захід АРТ-СЦЕНИ ІІ Міжнародної студентської арт-асамблеї «TRIGGER».
Виступ присвятили Дню вишиванки, а захід тривав на підтримку ЗСУ.
Художник завжди малює те, що для нього є цінним – вважає мисткиня Леся Приймич. Усе те, що близьке серцю та наповнює щасливими барвами життя – звучить на полотнах художниці.
6 міні п’єс, 6 маленьких історій лаконічно об’єдналися у виставі «Приголомшена Тетяна», події якої розгортаються на мальовничому Кавказі під час загарбницької російсько-грузинської війни.
Про світову прем’єру українського документального фільму про акторів театру-студії переселенців «УЖіК» «Король Лір : Як ми шукали любов під час війни», яка відбулася в Лос-Анджелесі на фестивалі “SeeFest”, йшлося на пресконференції в Ужгороді.
В Іршаві пройшов круглий стіл, приурочений до Дня вишиванки.
В ужгородському скансені відкрито виставку світлин першої половини ХХ ст. та взірців народної одягової вишивки з фондової збірки ужгородського скансену «Мовою закарпатської вишивки».
Пам’ятну дошку Тиводару Легоцькому – археологу, історику, організатору музейної справи, етнографу Закарпаття – відкрили сьогодні в Ужгороді в обласному краєзнавчому музеї, який носить ім’я видатного вченого-дослідника. Його науковий доробок складає 11 монографій та близько 300 статей, які охоплюють цілий комплекс питань з історії Закарпаття від найдавніших часів до початку XX століття.
Нова постановка Донецького обласного академічного драматичного театру — «Приголомшена Тетяна» за п'єсою Лаші Бугадзе (Грузія) у постановці режисера — заслуженої артистки України Людмили Колосович. Це 6 історій про російсько-грузинську війну, герої яких у свій спосіб справляються із жахливою реальністю.
Найстарішу Біблію Закарпаття, видану у 1401 році, представлять на виставці у Закарпатському краєзнавчому музеї ім. Тиводара Легоцького. Загалом 30 унікальних експонатів із фондової колекції покажуть 18 травня – в міжнародний День музеїв.
В Ужгородському скансені відкрили персональну ювілейну виставку заслуженої діячки мистецтв України, лауреатки обласної премії ім.Й.Бокшая та А.Ерделі, членкині національної спілки художників України, голови ГО «Асоціація творчих жінок Закарпаття „Нова форма“», кандидатки мистецтвознавства, доцентки кафедри дизайну Закарпатської академії мистецтв Одарки Долгош «Акварельні мандри».
Авторський проєкт відомого закарпатського фотохудожника Михайла Дороговича презентували в Ужгороді. До слова, вже другий у його творчості. «Вистава продовжується…»- під такою назвою побачив світ документальний фільм про Юрія Дикуна.
Учні Ужгородської музичної школи №1 знову з високими нагородами. Цього разу взяли участь у 9 регіональному конкурсі юних віолончелістів у м. Кішварда, що в Угорщині, і отримали призові місця.
14 травня Заслужений академічний Закарпатський народний хор побував з одноденною поїздкою в столиці Угорщини, де на запрошення Товариства сімей та молоді української національності в Угорщині «Нова хвиля» взяв участь у «Флешмобі до Дня вишиванки-2023 Vyshyvanka Festival».