На Закарпатті погасили нову воєнну марку «Русскій воєнний корабль… Всьо!»
Сьогодні в Закарпатській ОВА провели спецпогашення марки «Русскій воєнний корабль… Всьо!».
Сьогодні в Закарпатській ОВА провели спецпогашення марки «Русскій воєнний корабль… Всьо!».
Днями «жіночий батальйон» Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Бавка» повернувся з польського міста Жешув, де взяв участь у якості почесних гостей на 12-му Міжнародному фестивалі театрів мультиплікаційної форми «MASKARADA 2022». Поїздка відбулася за підтримки Департаменту культури, національностей та релігій Закарпатської ОВА.
В Ужгороді громадськості презентували «Щоденники» письменники Івана Чендея.
Студенти та випускниці кафедри соціології та соціальної роботи факультету суспільних наук влаштували в центрі Ужгорода Булькфест. Захід приурочили до Дня вишиванки.
Творча зустріч до ювілейних дат видатних письменників, лауреатів Шевченківської премії Івана Чендея та Петра Скунця відбулася напередодні у Закарпатському обласному художньому музеї імені Йосипа Бокшая. У програмі зібрання – книжково-документальні виставки до 100-річчя з дня народження Івана Чендея та 80-річчя Петра Скунця «Дві горді вершини – два невичерпні джерела».
Про цен повідомляється на офііційній сторінці Ужгородсбького інституту культури і мистецтв у Фейсбук:
Виставку українських митців-переселенців Маріанни Гончаренко, Андрія Сидоренка та Олександра Жильцова відкрили сьогодні у Генеральному консульстві Угорщини в Ужгороді. Імена митців добре відомі серед поціновувачів мистецтва в Україні, усі троє брали участь у національних та міжнародних виставках.
Грамоти та подарунки отримали напередодні в Ужгороді і переможці міської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край».
Концерт провели сьогодні в Ужгородській музичній школі №1 імені П.І.Чайковського, - повідомили в Ужгородській міській раді.
Виставка вчора, 12 травня, відкрилася у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту в Ужгороді. Експозиції творів художниці вже відбулися у Литві, дві у Києві, дві у Закарпатті - в галереї замку Сент-Мiклош у Чинадієві і у Мукачівському Палаці культури та мистецтва, а ще у місті Рівне.
Вірші Василя Симоненка та Ліни Костенко, уривки з п’єси Джоан Роулінг і твору Галини Малик, монолог Роксолани і власна поезія. А ще інтерактивна пантоміма. Усе це – «Театральний променад» у Падіюні.
Трупа драмтеатру Маріуполя буде виступати в Закарпатському музично-драматичному театрі імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв. Про це Суспільному повідомив директор департаменту культури, національностей та релігій Закарпатської ОВА Євген Тищук.
На одній з улюблених локацій міста і для тутешніх жителів, і для туристів – на площі Петефі – збирається Заслужений академічний Закарпатський народний хор.
Випускники прикладних спеціальностей Закарпатської академії мистецтв та Фахового коледжу мистецтв ім. А. Ерделі готуються до захисту дипломних робіт. Спочатку студенти працювали над своїми проектами онлайн, оскільки був карантин, потім почалася війна – і у навчанні була вимушена пауза. Нині ж випускники продовжили практичні заняття, аби завершити роботу над своїми дипломними проектами та підготуватися до захисту.
«Закарпатська книга сьогодні» - в обласному музеї імені Бокшая відбулася виставка книг закарпатських авторів та картин, як місцевих художників, так і митців-переселенців.
Настроєве та мініатюрне – коротко про ляльку-колечко, яку охочі вчилися виготовляти в Ужгородському скансені.
«Нові імена» дебютували у Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Федора Потушняка й цієї весни.
Вимушений митець-переселенець із Києва втілив мрію та відкрив арт-галерею «Укриття» в обласному центрі Закарпаття.
Такі читання провели вчора у Мукачівській бібліотеці імені Олександра Духновича.