Щоб платник-пенсіонер не сплачував єдиний соціальний внесок, потрібні дві умови
Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 цього Закону фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, є платниками єдиного внеску.
Базу нарахування єдиного внеску для таких осіб визначено пунктами 2 та 3 частини першої ст. 7 Закону про ЄСВ. Згідно з нормами частини п’ятої ст. 8 цього Закону єдиний внесок для фізичних осіб - підприємців встановлено у розмірі 22 % до визначеної ст. 7 Закону про ЄСВ бази нарахування єдиного внеску. Терміни сплати єдиного внеску для зазначених осіб встановлено в абзаці третьому частини восьмої ст. 9 цього Закону.
Разом з тим, обов’язки платників єдиного внеску своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок передбачено п. 1 частини 2 статті 6 Закону про ЄСВ. Відповідно до частини четвертої ст. 4 цього Закону з 2017 р. не тільки фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, а й фізичні особи - підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску винятково за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Отже, наведеними нормами визначено дві умови звільнення платника від сплати єдиного внеску:
- наявність у особи статусу пенсіонера за віком або інваліда;
- факт отримання відповідно до закону пенсії або соціальної допомоги.
Тобто критерієм звільнення від сплати єдиного внеску разом із фактором отримання пенсії, у тому числі пенсії за віком на пільгових умовах, є наявність у зазначеної особи статусу пенсіонера за віком, встановленого згідно з умовами, визначеними законом, зокрема досягнення певного віку, після якого вона має право на призначення відповідної пенсії. Законом про пенсійне страхування передбачено такі види пенсійних виплат, як пенсія за віком, пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов’язаного з роботою; інвалідності з дитинства) та пенсія у зв’язку з втратою годувальника. Пенсіонер - це особа, яка відповідно до вищезазначеного Закону отримує пенсію, довічну пенсію, або члени її сім’ї, які отримують пенсію в разі смерті цієї особи у випадках, передбачених цим Законом (ст. 1 Закону про пенсійне страхування).
Умови призначення пенсії за віком встановлено ст. 26 Закону про пенсійне страхування, згідно з якою особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення 60-річного віку та за наявності страхового стажу не менше 15 років. Від сплати єдиного внеску звільняються фізичні особи - підприємці, що мають статус пенсіонера за віком відповідно до норм зазначеного Закону.
Водночас не звільняються від сплати за себе єдиного внеску фізичні особи - підприємці, яким призначено пенсію за вислугу років, на підставі частини четвертої ст. 4 Закону про ЄСВ.
Отже, якщо фізична особа - підприємець незалежно від системи оподаткування з 01.03.2017 р. призначено пенсію за віком, то останнім періодом, за який необхідно сплатити єдиний внесок, будуть січень та лютий 2017 р. Починаючи з березня 2017 р. сплачувати єдиний внесок зазначеній особі за себе не потрібно, інформує ДФС у Закарпатській області.
До теми
- Минулоріч платники Закарпаття перераховано до зведеного бюджету майже 23 млрд грн податків
- Вісім закарпатських підприємств увійшли до престижного Всеукраїнського рейтингу «Сумлінний платник податків – 2023»
- Майже 8 мільярдів гривень ЄСВ сплатили закарпатські платники з початку року
- На кордоні з Угорщиною працюватиме додатковий мобільний рентген Rapiscan
- Платники Закарпаття у 2023 році сплатили понад 9,8 млрд грн ЄСВ
- Ужгородський водоканал: штучне стримування тарифів не може тривати вічно і не вирішує проблем
- «Зроблено в Ужгороді»: онлайн-каталог локальних виробників представили громадськості
- На Закарпатті платники сплатили 4 млрд 728 млн грн ЄСВ
- До місцевих бюджетів Закарпаття сплачено майже 4,9 млрд гривень податків
- На Закарпатті власники нерухомості сплатили до місцевих бюджетів понад 69 млн гривень
- Перерахунок пенсій: хто із закарпатців отримає?
- Військовий збір: з початку року закарпатці сплатили на підтримку армії понад 137,5 млн гривень
- Закарпаття: понад 1 млрд 492 млн грн ЄСВ отримав бюджет від платників області
- До місцевих бюджетів Закарпаття платники податків сплатили понад 1,5 млрд гривень
- На Ужгородщині швейна фабрика уже 20 років створює стильний одяг для європейського ринку (ВІДЕО)
- До місцевих бюджетів Закарпаття сплачено майже 777 млн гривень податків
- На Закарпатті у 2022 році сплачено понад 9,2 млрд грн ЄСВ
- Закарпатські податківці з початку року надали понад 112 тисяч адмінпослуг
- Допомагати бізнесу. В Ужгороді запровадили серію освітніх програм (ФОТО)
- Фінансової грамотності навчали представників малого і середнього бізнесу в Ужгороді (ВІДЕО)
До цієї новини немає коментарів