На колочавській «Ріплянці» відкрили приймальню Москаля просто неба
Свято, що є візитівкою Колочави, цього року мало унікальну родзинку. З ініціативи організаторів та за підтримки місцевих мешканців на території музею «Старе село» було урочисто відкрито «Колочавську приймальню Геннадія Москаля». Приймальню розмістили просто неба. І у перший же день до неї вишикувалася незвична черга з чеського письменника Івана Ольбрахта, угорського громадського діяча Едмунда Егана та Володимира Леніна. Після відкриття до черги долучилися керівники районів та міст Закарпаття та й просто закарпатці, які хотіли сфотографуватися з очільником ОДА. Водночас, Г. Москаль частував усіх місцевою палинкою та запрошував на відкритий прийом.
Ідейний натхненник фестивалю Станіслав Аржевітін розповів, що «героїня» свята – ріплянка – це унікальна страва, народжена у Колочаві.
«У жодному сусідньому селі вам не розкажуть, як готувати ріплянку. А у нас скільки господинь, стільки й рецептів. Спільне – інгредієнти, а саме картопляне пюре та кукурудзяне борошно. Вже кілька столичних ресторанів пропонували купити у нас рецепт нашої ріплянки. Однак ми поки не пристали на цю пропозицію. А найбільша цінність цієї страви у її поживності та ситності – зранку поїв ріплянки і голоду не відчуваєш до самого вечора», – зазначив С. Аржевітін.
Головну страву фестивалю готував місцевий шеф-кухар та голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. У результаті приготовленою ріплянкою почастували більше сотні гостей фестивалю. Вердикт кухарям був одноголосний – «Смачно!». Однак жінки зазначили, що страва не дуже жіноча, адже аж надто калорійна.
У перший день фестивалю його відвідали переважно туристи, адже місцеве населення зайняте домашніми справами. Тому туристів розважали по-колочавськи, влаштувавши вікторину. Присутнім представили десяток стародавніх музейних експонатів, які треба було назвати та визначити їхнє призначення. Чомусь першим відгаданим експонатом став 100-річний самогонний апарат. Мабуть, такі традиції та технології не підвладні часу та історії.
Окрім того, гостям презентували концертну програму у виконанні місцевих музикантів. Свято тривало до пізнього вечора, а завтра, у неділю, на «Ріплянку» завітають місцеві мешканці. Отож свято триватиме два дні.
До теми
- Завтра, 20 січня, в Ужгороді попрощаються із захисником Валерієм Маковським.
- Пожежа у центрі Ужгорода - горіла кав'ярня
- ДСНСники врятували на Драгобраті одеситку, яка травмувала ногу
- Правоохоронці ліквідували канал переправлення осіб через кордон
- Шукали 5 годин: українські та румунські прикордонники разом з медиками дістали з прірви непритомного закарпатця
- Військові, які лікуються в місцевих шпиталях, побували на екскурсії в Ужгородському замку
- Прикордонники викрили членів злочинного угруповання, які переправляли через кордон чоловіків
- Продаж авто, ввезених як гуманітарна допомога з-за кордону: на Закарпатті повідомили про підозру місцевому підприємцю
- Ужгородська міська багатопрофільна клінічна лікарня отримала спеціалізований санітарний автомобіль від партнерів із Німеччини
- Трагедія на Тячівщині: на пожежі загинула жінка
- На Закарпатті прикордонники затримали росіянина, який намагався незаконно перетнути кордон
- Відбулося підписання партнерської угоди щодо реалізації польсько-українського проєкту «Молодь Карпат за eco-smart освіту»
- Закарпатський облмуздрамтеатр запрошує на ексклюзивні екскурсії «За лаштунки заради ЗСУ»
- На Закарпатті викрили шахрая-«гастролера», який обманом виманив у мукачівки 155 тисяч гривень нібито на лікування доньки
- Екскерівник Закарпатської митниці очолив Адміністрацію морських портів України
- У прикордонні Закарпаття правоохоронці затримали мікроавтобус, запакований сигаретами
- На Хустщині рятувальники допомогли 12-річному лижнику
- СБУ повідомила про заочну підозру уродженцю Міжгір’я, який вступив до «народного ополчення» на Запоріжжі
- В Ужгороді відкрили ювілейну, 75-ту мініскульптурку
- Міжуніверситетська біологічна зимова школа – 2025
До цієї новини немає коментарів