Ужгород відвідали українські й словацькі профспілчани

Супроводила колег голова профспілкової організації викладачів та співробітників Ужгородського національного університету Тамара Суран.
У рамках заходу гості відвідали головний корпус УжНУ. Зокрема, у залі Наукової бібліотеки відбулася зустріч із проректором із науково-педагогічної роботи Мирославою Лендьел, яка у своїй вступній промові зауважила: «Рада вітати в нашому університеті – найбільшому в регіоні. Хоч, взагалі, УжНУ входить до переліку великих ВНЗ і в національному масштабі також. У нас на 20 факультетах навчається близько 14 тисяч студентів різних національностей».

Відтак Мирослава Олександрівна перейшла до презентації про інтернаціональну діяльність нашого вишу. Гості дізналися про міжнародну співпрацю, договори, членство в Асоціації європейських університетів, Конференції ректорів Дунайського регіону. Ішлося й про проекти в рамках Норвезького фінансового механізму, реалізацію програми Erasmus+, безкоштовні курси й тестування з англійської мови для викладачів.
М.Лендьел звернула увагу й на здобувачів фаху з-за кордону: «Маємо 727 іноземних студентів, близько 90 слухачів підготовчих курсів, 40 — клінординаторів. Розраховуємо, що цьогоріч буде близько тисячі студентів із різних країн».

Гостей зацікавив проект між УжНУ, Університетом прикладних наук Фрезеніус (Німеччина) та підприємством «Фішер-Мукачево». Питали й про дистанційне навчання в нашому виші. Останнє, за словами проректора, запроваджувати на повноцінному освітньому рівні в УжНУ не готові, адже «університет – не фабрика для видачі дипломів, а заклад, який забезпечує освітній, комунікативний, культурний процеси, соціалізацію. А дистанційне навчання втрачає ці складові».
Насамкінець профспілчани переглянули ролик про життя університету й поглянули на УжНУ очима випускників. Після зустрічі Тамара Суран показала колегам хол головного корпусу, охочі сфотографувалися біля маятника Фуко.
Водночас делегацію зі Словаччини зустрічали й на словацькому відділенні філфаку Ужгородського університету. Тож проректор Мирослава Лендьел разом із завідувачем профільної кафедри професором Світланою Пахомовою вітала гостей із сусідньої країни й у цьому підрозділі нашого вишу.
Наступним пунктом екскурсії для представників комітетів профспілки працівників освіти і науки стала Ужгородська спеціалізована ЗОШ І–ІІІ ступенів №4 зі словацькою та українською мовами навчання та поглибленим вивченням іноземних мов.
Ольга Брайлян
До теми
- «Ціна свободи»: в Ужгородському замку відкрили інсталяцію-реквієм
- Дві небезпечні знахідки за день: на Ужгородщині виявили гранати часів Другої світової
- Ужгород ушосте долучився до Всеукраїнського патріотичного забігу «Шаную воїнів, біжу за Героїв України»
- В Ужгороді розслідують загибель чоловіка, який упав з 8-го поверху на будівництві
- В Ужгороді попрощалися із полеглим захисником Сергієм Москалевичем
- У серпні на Закарпатті 21 водія притягнули до відповідальності за нетверезе керування
- «Ціна свободи»: в Ужгородському замку відкриють інсталяцію на честь полеглих Захисників України
- В Ужгороді сьогодні попрощалися із 46-річним захисником України, лейтенантом Сергієм Івановим
- В Ужгороді завтра прощатимуться із полеглим Захисником
- Непристебнутий ремінь може коштувати життя: закарпатські патрульні у серпні винесли 22 постанови
- Завтра, 27 серпня, в Ужгороді попрощаються із захисником Сергієм Івановим
- В Ужгороді електричним струмом уразило двох чоловіків: один загинув
- В Ужгороді нетверезий водій скоїв ДТП: драгер показав 2,44 проміле
- У початковій школі «Ялинка» в Ужгороді відкрили новий спортивний майданчик
- Чемпіони з ужгородського ліцею "Лідер" вирушили до спортивного табору після перемоги у шкільних лігах
- В Ужгороді провели спецпогашення марок «Ми чекаємо!» на підтримку військовополонених і зниклих безвісти
- Поліція Закарпаття встановлює обставини смертельної ДТП, у якій загинув 11-річний хлопчик
- В Ужгороді відбувся благодійний велозаїзд «Big City Ride» на підтримку ЗСУ
- З молитвою за Україну: в Ужгороді зустріли 35-ту річницю Незалежності
- Ужгород, якого ми не помічаємо: презентували книгу про екзотичні рослини міста
До цієї новини немає коментарів