Підприємцям Закарпаття про найважливіші зміни до податкового законодавства з ПДВ
Під час заходу, який пройшов у форматі доповідей та питань-відповідей, фахівці органів ДФС розповіли присутнім про найважливіші зміни до податкового законодавства з ПДВ, детально роз’яснивши покрокові дії платника у разі зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування.
Подаємо роз’яснення фахівців ГУ ДФС у Закарпатській області у повному обсязі:
У разі зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, платник податку має право подати (протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній) пояснення та копії документів, зазначені у підпункті «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України.
Як подати пояснення. Пояснення можна подати у вигляді Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК за формою J(F)1312601. Повідомлення (J(F)1312601) формується по кожній окремо податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено в Реєстрі.
До Повідомлення по кожній податковій накладній (!) в обов’язковому порядку додаються у вигляді окремих додатків за формою J(F)1360101 у форматі PDF копії всіх первинних документів, зазначених у Вичерпному переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних за конкретним критерієм та бухгалтерську довідку з інформацією про наявність приміщень (власних, орендованих); виробничих потужностей (власних, орендованих); земельних ділянок (власних, орендованих); найманого персоналу (власного, за сумісництвом); доходу від проведення діяльності за попередній період; залишки готової продукції (найменування); залишки сировини (найменування).
При формуванні пакету документів – додатків до Повідомлення форми J(F)1360101 варто враховувати, що розмір кожного додатку не повинен перевищувати 2 мГб.
Як завантажити електронні формати Повідомлення та додатки до нього, сформувати та надіслати Повідомлення.
Завантажити електронні формати Повідомлення та додатки до нього можна через офіційний веб-портал ДФС, розділ «Електронна звітність»/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів.
Сформувати та направити Повідомлення з додатками можна:
1) через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (режим «Ведення звітності»), вхід до якого здійснюється за адресою: cabinet.sfs.gov.ua.
2) через офіційний веб-портал ДФС України за допомогою безкоштовного програмного забезпечення ДФС та будь-якого програмного забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту) – за вибором платника самостійно на власний розсуд.
Перша квитанція, яку отримає платник після відправлення Повідомлення та додатку, підтверджує передачу платником документа в електронному вигляді, та у другій квитанції визначається статус документу (Прийнято/Не прийнято).
У яких випадках платник може подати додатки до Повідомлення до державної податкової інспекції за місцем обліку Якщо платник не зумів приєднати до Повідомлення та надіслати всі додатки за вищенаведеним переліком, він може в день відправлення Повідомлення та додатків подати до державної податкової інспекції за місцем обліку копії таких первинних документів та бухгалтерську довідку.
У такому випадку бажано подати паперові копії документів та в електронній формі у форматі PDF(на флеш-носії).
Що слід зробити для запобігання у подальшому зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування.
Задля упередження в подальшому зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, платник може подати ДФС інформацію у вигляді Таблиці даних платника податків за встановленою формою J(F)1312301. Таблиця надсилається виключно в електронному вигляді засобами електронного зв'язку з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису відповідальних осіб.
Електронні формати Таблиці розміщенні: Реєстр електронних форм податкових документів. Таблиця може бути сформована та надіслана через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника», а також через офіційний веб-портал ДФС України. Також для формування Таблиці в електронному вигляді платник податків самостійно на власний розсуд може обрати будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).
В обов’язковому порядку платнику податку одночасно (в день відправлення Таблиці) слід подати до державної податкової інспекції за місцем обліку бухгалтерську довідку з інформацією про наявність приміщень (власних, орендованих); виробничих потужностей (власних, орендованих); земельних ділянок (власних, орендованих); найманого персоналу (власного, за сумісництвом); доходу від проведення діяльності за попередній період; залишки готової продукції (найменування); залишки сировини (найменування) та копії відповідних документів.
Вказані копії документів та бухгалтерську довідку бажано подати до державної податкової інспекції за місцем обліку ще і в електронній формі у форматі PDF(на флеш-носії).
Які дії ДФС після отримання Повідомлення, додатків, Таблиці та їх копій.
Отримані відповідальними особами державної податкової інспекції у платника документи та копії документів будуть направлені на розгляд Робочій групі ДФС в області (підстава: наказ Державної фіскальної служби України від 26.06.2017 №450 «Про затвердження Регламенту комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації»).
Робоча група за результатами розгляду документів направляє відповідний Висновок Комісії Державної фіскальної служби України.
Комісія ДФСУ приймає рішення або про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, або про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН. Рішення надсилається платнику протягом п’яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до п.п. 201.16.2 п. 201.16 ст. 201 Кодексу.
Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Щодо реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування складених 1-30 червня та незастосування штрафів за порушення граничних строків реєстрації.
13 липня Верховна Рада України розглянула законопроект №6684: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62232 та прийняла Закон «Про внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (щодо не застосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових та акцизних накладних унаслідок несанкціонованого втручання у роботу комп’ютерних мереж платників податків». Закон після його прийняття набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування (на даний час не опублікований).
Так, не штрафуватимуть за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, складених у період з 1 до 30 червня лише тих платників податку, які зареєструють ПН/РК до 31 липня включно. Вказані накладні/РК будуть вважатися своєчасно зареєстрованими.
Джерело: ДФС у Закарпатській області
До теми
- Минулоріч платники Закарпаття перераховано до зведеного бюджету майже 23 млрд грн податків
- Закарпатські митники нагадують, що з 1 грудня запроваджено режим експортного забезпечення до операцій з експорту окремих видів товарів
- Вісім закарпатських підприємств увійшли до престижного Всеукраїнського рейтингу «Сумлінний платник податків – 2023»
- Зміни в оподаткуванні: скільки платитимуть підприємці І і ІІ груп?
- На кордоні з Угорщиною працюватиме додатковий мобільний рентген Rapiscan
- Ужгородський водоканал: штучне стримування тарифів не може тривати вічно і не вирішує проблем
- «Зроблено в Ужгороді»: онлайн-каталог локальних виробників представили громадськості
- На Закарпатті платники сплатили 4 млрд 728 млн грн ЄСВ
- Військовий збір: з початку року закарпатці сплатили на підтримку армії понад 137,5 млн гривень
- На Ужгородщині швейна фабрика уже 20 років створює стильний одяг для європейського ринку (ВІДЕО)
- «Закарпаттяенергозбут» нагадує споживачам про необхідність інформування щодо зміни податкового статусу
- Закарпатські податківці з початку року надали понад 112 тисяч адмінпослуг
- Закарпатські податківці упередили незаконне відшкодування понад 138 тис. гривень ПДВ
- Допомагати бізнесу. В Ужгороді запровадили серію освітніх програм (ФОТО)
- Фінансової грамотності навчали представників малого і середнього бізнесу в Ужгороді (ВІДЕО)
- З початку 2022 року в Закарпатті податківці надали платникам 64,5 тис. адмінпослуг
- На Закарпатті платники сплатили майже 6 млн грн екологічного податку
- В Ужгороді відбудеться знайомство власників місцевого бізнесу, влади та підприємців, які в процесі релокації
- Платникам податків - про плату за землю у період дії воєнного стану
- Податківці Закарпаття інформують суб’єктів господарювання про проведення фактичних перевірок
До цієї новини немає коментарів