Правовий захист підприємці Ужгорода зможуть отримати безкоштовно

Вчора в Ужгородському прес-клубі реформ відбулася презентація діяльності юридичних клінік міста, які підтримуються Міжнародним фондом „Відродження”.

 

Як розповів менеджер програми ?Верховенство права? Міжнародного фонду ?Відродження? Маркіян Дулеба, юридична клініка ? це створений на базі вищого юридичного навчального закладу (??? та ?V рівень акредитації) навчально-практичний центр, до складу якого входять викладачі та студенти старших курсів. Метою діяльності ЮК ? здійснення науково-дослідницької і навчально-методичної діяльності задля отримання практичних навичок правозастосування студентами-правниками, а також надання безкоштовної правозахисної допомоги соціально-вразливим, незахищеним верствам населення. Водночас, за допомогою ЮК здійсню?ться громадський контроль за діяльністю та рішеннями органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, судовими та правоохоронним органами шляхом складання заяв, скарг на бездіяльність посадових осіб та на незаконні рішення цих органів.
За словами PR-менеджера Фонду ?Відродження? Артема Колесника, в Україні наразі існу? близько 30 юридичних клінік, створено і їх професійну асоціацію. Упродовж січня-вересня 2005 року за юридичною допомогою до українських ЮК звернулися 486 осіб. Здебільшого, це звернення з питань житлового (незаконне виселення, позбавлення права на житло), шлюбно-сімейного законодавства (позовні заяви про розірвання шлюбу), спадкового (усні консультації), трудового (суперечки щодо стягнення заборгованості по заробітній платі), звернення з питань кримінального права (легкі побої і шахрайство з квартирами, скарги в порядку нагляду за незаконне засудження), звернення з питань господарського права, представництво в суді.
В Ужгороді працю? дві юридичні клініки: при УжНУ та ЗакДУ. Юридична клініка при УжНУ нада? безкоштовну правову допомогу ще з 1998 року. Про це розповів керівник Об??днаної асоціації студентів-юристів Закарпаття ?ван Переш. За його словами, щороку клініка допомага? у середньому 250 громадянам. Серед малозабезпечених громадян, що звернулись за допомогою до ЮК, більше 55 % складають безробітні особи, близько 35 % ? особи похилого (пенсійного) віку, 10 % ? студенти. Чимало серед відвідувачів юридичних клінік людей, які постраждали від безвідповідальної роботи юристів та адвокатів.
Юридична клініка ?Альтернатива?, що ді? при ЗакДУ, створена у 2001 році, ? повідомив її голова Володимир Навроцький. Студенти-юристи під керівництвом викладачів безкоштовно консультують та надають правовому допомогу малозабезпеченим громадянам, біженцям та шукачам притулку, представникам національних меншин, людям, які живуть із В?Л/СН?Д. Протягом цього року до ЮК ?Альтернатива? звернулися по допомогу 193 осіб. Все частіше приходять ужгородці з "медичними" справами, коли йдеться про неправильне діагностування чи нефаховість лікарів.
Представники обох юридичних клінік також підкреслили, що консультанти можуть відмовити у допомозі, якщо до них звертаються громадяни, соціальний статус яких дозволя? оплатити послуги адвокатів.

[i]Ua reporter[/i]

 

18 вересня 2005р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів