Питанням організації власної садиби сільського туризму був присвячений семінар на Закарпатті
Семінар проводили Волошина Наталія, представниця ГО «ФОРЗА» і Оксана Будинська, власниця сільської садиби «Ставне 158», яка входить до 100 кращих садиб сільського зеленого туризму України. Окрім цього, І Наталія і Оксана є інспекторами з категоризації мережі «Українська гостинна садиба» Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні.
Семінар був присвячений в першу чергу питанням організації власної садиби сільського туризму, зокрема роз‘ясненню термінів, питанням правового забезпечення роботи, визначенню цільових груп туристів, їх потреб, пропозиції сільської садиби, визначення партнерської мережі тощо. Оксана Будинська розповіла детально про те, які підходи в роботі сільської садиби застосовує вона, як організований будинок, подвір‘я, правила проживання, прийом гостей, які додаткові послуги пропонуються в садибі, якою є її цільова група туристів – відкрила учасникам усі секрети роботи і надала практичні поради щодо різних аспектів роботи садиби. Окремим питанням було представлено роботу Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні, а Оксана розповіла зі свого власного досвіду про свою історію співпраці зі Спілкою, зокрема правовий захист в питаннях податкового обліку та організаційно-правового забезпечення роботи садиби. В цьому аспекті також обговорювалося, наскільки важливо для розвитку сільського туризму, співпрацювати на рівні садиб, з органами місцевого самоврядування, районними та обласною державними адміністраціями.
Чому саме лісівники зацікавилися сільським туризмом? Справа в тому, що Воловеччина, як потенційно рекреаційна територія, і як лісовий район має доволі гарні можливості розвитку сільського туризму саме на базі основного свого ресурсу – лісів. Для цього, звичайно ж, слід не тільки створювати нові послуги у галузі туризму, але і забезпечувати гарну якість лісів і постійний лісовий покрив, що можна досягти з допомогою підходів наближеного до природи лісівництва. У семінарі взяли участь також експерт ГО «ФОРЗА» з питань сталого лісогосподарювання Юрій Дербаль, головний спеціаліст відділу культури і туризму Воловецької районної адміністрації, Діана Грига, та заступник голови Воловецької селищної ради Сергій Грига, представник регіональної туристичної організації, Фсоціації еко-туризму України та Карпатського центру сталого туризму Валентин Волошин. Довідково:
Проект «Кваліфіковані лісівники - кращі ліси» реалізується в рамках і за фінансової підтримки Міжнародної Програми Лісової Служби Департаменту сільського господарства США. Метою проекту є (і) покращення спроможностей, зокрема, практичних знань та навичок лісівників-практиків та студентів-лісівників щодо багатофункціонального наближеного до природи ведення лісового господарства, його підходів та інструментів. (іі) створення навчального середовища і розробка інструменту оцінки водозборів, та (ііі) розширення потенціалу лісівничої та екологічної освіти лісівників у Карпатському регіоні України з використанням досвіду та знань Лісової Служби США.
Прес-служба ЗОУЛМГ
До теми
- Зберегти і відродити. Як традиції лемків Закарпаття стають цікавими для туристів
- За традиціями друїдів: колишній журналіст реалізував давню мрію на Закарпатті – створив унікальну агросадибу
- Садиба зі справжнім історичним бункером вабить туристів на Закарпаття (ВІДЕО)
- Унікальна локація для туристів – велосадиба діє на Перечинщині (ВІДЕО)
- Як старе зерносховище на Закарпатті перетворилося в унікальне місце, яке дарує емоції (ВІДЕО)
- На перехресті шляхів: як на Закарпатті мандрівниця започаткувала новий вид туристичного бізнесу
- Долучитися можуть всі охочі: на Хустщині - лісовідтворення
- Для туристів лісівники Міжгірщини облаштували новенькі місця рекреації
- Мандрівники завжди можуть знайти прихисток в лісах на Закарпатті – лісівники (ФОТО,ВІДЕО)
- Ви бачили, де бере початок річка Тиса? Лісівники показують (ВІДЕО)
- Відновлення туристичної "Карпатської ювілейної стежки" в Закарпатті – на фінальній стадії
- На Закарпатті туризм розвивають навіть лісівники
- На Закарпатті хочуть відновити історичну стежку
- Підсумки 2018: скільки гектарів лісу відтворено на Закарпатті?
- Лісівники Ужгородського держлісгоспу показали як сприяють розвитку туризму
- Як розвивається туризм в агросадибах Закарпаття
- Маєте бажання займатися зеленим туризмом! Завітайте на Іршавщину — поділимося досвідом!
- Як працюють "зелені садиби" Закарпаття, розкажуть на осінніх семінарах
- Два етнофестивалі "відгриміли" у неділю на Закарпатті
- Рідкісна "Червона рута" цвіте в горах Закарпаття лише три тижні
До цієї новини немає коментарів