Фінальний етап конкурсу інноваційних ідей «Стартап – 2018» відбувся в Ужгородському нацуніверситеті
Цьогорічний фінальний етап оцінювання проектів відбувся у середу 30 травня. Відкриваючи його проректор з наукової роботи професор Ігор Студеняк зазначив: «Студенти взяли активну участь у генеруванні інноваційних ідей. На попередніх етапах конкурсу було зареєстровано 23 учасників, які представили ідеї, готові до реалізації. Будемо матеріально підтримувати і преміювати переможців конкурсу. Університет може стати першим інвестором ваших проектів!».
Успішно пройшовши два попередні відбори до фіналу конкурсу «Стартап - УжНУ 2018» ввійшли 7 учасників. Це студенти біологічного, фізичного, факультетів, факультету туризму та міжнародних комунікацій та Українсько-угорського навчально-наукового інституту. Серед фіналістів є і аспірант, і першокурсник.
До складу комісії, яка оцінювала інноваційні проекти, входили: голова комісії, проректор з наукової роботи Ігор Студеняк, директор «Агентства регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Михайло Данканич, заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак, начальник науково-дослідної частини Ірина Грабова, заступник начальника науково-дослідної частини Катерина Ковальчук, директорНДІ ЗАТ, кандидат фізико-математичних наук, доцент Йосип Головач, голова Ради молодих вчених УжНУ, кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник Тетяна Малаховська, кандидат медичних наук, доцент Валерій Пантьо, директор Центру інновацій та розвитку Альона Юрчук, директор Інформаційно-видавничого центру Василь Ільницький, кандидат технічних наук, доцент Оксана Мулеса, кандидат біологічних наук, доцент Любов Маргітай.
Кожен фіналіст вражав підготовленістю, оригінальністю теми проекту та науковою новизною. Визначити переможців було непросто, оскільки кожна доповідь була змістовною, а презентації творчо проілюстрованими. Журі відзначали, що кожного року рівень проектів стрімко зростає. І навіть важко уявити, які досягнення на нас чекають через кілька років.
Журі присудило перемогу студентці Українсько-угорського навчально-наукового інституту Ганріетті Бан та її науковому керівнику, кандидату фізико-математичних наук, доценту Олександру Молнару за проект «Система моніторингу з елементами доповненої реальності». Проект набрав величезну кількість переглядів в Інтернеті – 55 616! Також потрапив у поштову розсилку компанії «Intel», яку отримали мільйони клієнтів. А минулого тижня проектом студентки УжНУ зацікавилися навіть представники з Китаю.
Другим місцем відзначили Володимира Драганчука і його проект «АІМП (Автономний ін`єкційний модульний пристрій)» та Ольгу Білак, яка представила проект «Композиції ефірних олій із широким спектром антимікробних властивостей».
Третє місце присудили Надії Костровській і її проекту «AR-ГІД» та Олексію Пирогову за проект «Безпілотні пошукові системи для застосування в агресивних середовищах з використанням технології радіочастотної ідентифікації (RFID)».
Заохочувальними сертифікатами нагородили Богдана Біланича та його проект «Розробка елементів захисту інформації на халькогенідних плівках» та Марію Заболотну, яка представила проект «Двоколісне Закарпаття».
Судді наголошують, що відзначили призовими місцями ті конкурсні роботи, які були максимально готовими для втілення в життя, але всі без винятку проекти дуже цікаві, ними можна пишатися і вони заслуговують на реалізацію.
Вітаємо переможців! Бажаємо ще багато наукових та професійних злетів!
Ганна Фельцан, Інформаційно-видавничий центр УжНУ
До теми
- «Файна вишиванка»: в Ужгороді оригінально вітали з Днем вишиванки
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у квітні 1925-го?
- 178 немовлят народилося у квітні у Клінічному перинатальному центрі в Ужгороді
- Весна в Ужгороді змінює фарби — сакури вже відцвіли, але краса не зникає
- Де знайти гліцинії в Ужгороді?
- В Ужгородському замку відбудеться бал, збиратимуть гроші для важкохворого Олежика Ригана
- На виставці іконопису говорили про створення музею ікон Закарпаття
- Сакурове диво Ужгорода: як прищеплюють дерева і чому іноді на одному — два цвіти
- Не сакурами єдиними: в Ужгороді розквітли тисячі різнобарвних тюльпанів
- Ужгородський батальйон ТрО терміново шукає операторів БПЛА та спеціалістів з РЕБ
- Рожева весна на тарілці: в Ужгороді створили сакура-меню зі справжніми квітами
- «Світ писанки» в Ужгороді: передчуття Великодня та підтримка захисників
- В Ужгороді фіксують зростання випадків захворювання на кір – медики закликають вакцинуватися
- «Біологія — це моє!» — конкурс фото та відео до Дня довкілля для школярів від біологічного факультету УжНУ
- В Ужгороді влаштували перформанс із тисячею паперових журавлів
- В інклюзивній майстерні-кав'ярні «Янгол» продовжують серії різноманітних майстер-класів
- Унікальну операцію провели у Клінічній лікарні планового лікування в Ужгороді
- Ужгородців закликають долучитися до обговорень про перейменування однієї з вулиць на честь ректора Закарпатської академії мистецтв Івана Небесника
- У 2024 році в Ужгороді від туберкульозу померли 16 людей. Медики наголошують: ця хвороба виліковна, якщо вчасно її діагностувати
- Закарпатські студенти можуть отримати грант: "Відповідальне використання соціальних мереж: Виклики та можливості"
До цієї новини немає коментарів