«Письменник за прилавком» в Ужгороді: Тетяна Літераті та її книга викликали справжній ажіотаж

Її рубрика на сайті ПроЗахід стала такою популярною, що напрацювання вмістилися у книгу. Першу частину «Втраченого Ужгорода»Тетяна презентувала торік. Нині до уваги читачів – друга книга, яка побачила світ навесні.
«Минулого року в рамках акції «Письменник за прилавком» я презентувала свою першу книжку, і тоді за нею вишикувалася величезна черга – я навіть не очікувала, що стільки людей зацікавиться. І цього року, незважаючи на таку погану погоду, прийшло так само багато людей. Я дуже вдячна, що люди продовжують цікавитися темою, яка мене не відпускає вже 4 роки», – ділиться Тетяна Літераті.
«Втрачений Ужгород» розповідає історії родин, які жили в Ужгороді у довоєнні часи, а також про старовинні будівлі, багатьох із яких сьогодні вже немає або ж вони зазнали непоправних руйнувань чи змін. Ця книга – своєрідна екскурсія містом – тим втраченим Ужгородом, який залишився спогадом.
«Втрачений Ужгород»
Журналістка зізнається: «Минулого року кілька родин мені розповіли цікаві історії про жителів Ужгорода і з’явилися нові ідеї для серії публікацій. Тому й тепер я дуже чекаю спілкування з читачем».
«Так, як Таня, про Ужгород не пише ніхто», – чується в натовпі. «Батько переказував вам вітання! – каже темноволоса жінка до журналістки. – На фотографіях в одній із публікацій є мої бабуся і дідусь».
Найчастіше, каже Тетяна, її питають, як веде пошук інформації: «Насправді мене вже передають із рук в руки – ужгородці самі допомагають знаходити нових героїв, розповідають про мене іншим сім’ям…».
Сподівання від зустрічі з читачами й тепер здійснилися: чоловік простягає Тетяні Літераті пожовклі від часу фотографії – історії життя й цих людей, імовірно, невдовзі зможуть прочитати цінувальники її публікацій.
Здається, буде нова історія…
А поки – автографсесія
Наймолодшому прихильнику творчості журналістки, що прийшов підтримати акцію, 13 років. Тетяна широко розплющує очі: «Вам цікаво читати такі публікації?». «Так, мама принесла книжку і ми читали. Сподобалося ще про пішохідний міст і те, як в Ужгороді робили взуття…» – відповідає авторці відвідувач акції Станіслав Гливка.
Читачі вже питають про вихід третьої книги, а поки що ті, кому досі не вдалося придбати примірник, можуть послухати «Втрачений Ужгород» на радіо «Єден» у прямих ефірах та в записі.
Сьогодні з 14 до 15.00 акцію «Письменник за прилавком» підтримає письменниця Галина Малик.
Ксенія Шокіна
Медіацентр УжНУ
До теми
- 12-річна ужгородка Валерія Білецька дебютувала з авторським синглом «Скажи мені»
- Ужгородців запрошують на виставку живопису Ярослава Ілька
- Театр як місія, а не просто сцена: розмова з Олесею Чепелюк
- 4 січня в Ужгородському скансені відбудеться традиційний щорічний фестиваль «Коляди в старому селі»
- Протягом місяця триватиме в Ужгороді ювілейна виставка Творчого об'єднання художників Закарпаття
- Ужгородська музична школа №1 дала великий Різдвяний концерт
- В Ужгороді вдруге провели Фестиваль закарпатського вертепу
- «Місто»: виставка робіт закарпатських художників у Генеральному консульстві Словацької Республіки
- Студії “Косиця” 10 років: в Ужгородському скансені відкрили виставку закарпатських сорочок
- «Принцип гештальту» – в Ужгороді відкрито персональну виставку робіт Тараса Табаки
- В Ужгороді відкрили чергову міні-скульптуру на честь «Різдвяного цвіркуна»
- «Світло віри та сили» - до кінця листопада в Ужгороді можна переглянути унікальну виставку
- Як проходив фінал конкурсу Міс і Місіс Закарпаття 2025. РЕПОРТАЖ. ФОТО
- Відкриття «Країни Мрій» в Ужгороді: новий простір щасливого дитинства
- У галереї «Ужгород» представив свій новий проєкт відомий закарпатський митець, перформер Петро Ряска
- На літературному вечорі в Ужгородському замку звучала поезія різних поколінь
- В Ужгороді вшанували президента Чехословацької Республіки Томаша Масарика
- Сучасний погляд на класику: чим вразила вистава «Кайдашева сім’я»
- Повернення забутої традиції: в Ужгороді триває перша в Україні виставка храмового дереворізьблення Карпат
- Іван Хланта мав зустріч з молоддю з нагоди міжнародного дня людей похилого віку




До цієї новини немає коментарів