В Ужгороді відбулась акція в рамках Всеукраїнського тижня громадського здоров’я

В Ужгороді відбулась акція в рамках Всеукраїнського тижня громадського здоров’я
Усі охочі могли безкоштовно виміряти артеріальний тиск і визначати рівень цукру в крові, отримати консультації фахівців Обласного центру здоров’я. Організатор – Обласний центр здоров’я (головний лікар – Світлана Кочубайло) за підтримки Громадської платформи «Україна 80+», долучилися також працівники Ужгородської міської поліклініки.

 

Метою таких профілактичних оглядів, кажуть медики, є потреба звернути увагу людей на їхнє здоров’я. Подібні акції проводять щороку, адже актуальність не зменшується – статистика свідчить: смертність від серцево-судинних захворювань зростає. А ті, як правило, починаються з гіпертонічної хвороби, склеротичних процесів тощо.

За словами лікаря-методиста Обласного центру здоров’я Тетяни Маркович, чимало захворювань у наш час «молодіють», трапляються в пацієнтів значно молодшого віку, ніж раніше, саме тому потрібно регулярно обстежуватися. Медики наводять уже усталену статистику: 50% людей не знають про те, що хворіють; із тих, котрі знають, половина неправильно лікується; ще деякі не відвідують лікарів або лікуються не зовсім грамотно (наприклад, якщо людина починає приймати гіпотензивні препарати, то їх уже треба пити постійно, а не лише в моменти виявлення високого тиску); і лише близько 25% лікуються як слід.

Зокрема, за словами медиків, у близько чверті осіб, які проходять обстеження, виявляють підвищений артеріальний тиск. Тих, у кого показники небезпечні, направляють до кардіолога чи судинного невропатолога, а в кого підвищений рівень цукру, – до ендокринолога. Профілактичні огляди у спеціалістів мають на меті попередити діабет, інсульт, інфаркт, утворення тромбів щодо. Крім того, медики наголошують на необхідності вести здоровий спосіб життя.

Аналогічний профілактичний огляд, на якому вимірювали рівень цукру та артеріальний тиск у майже сотні осіб, зранку вже відбувся в одному з торговельних центрів Ужгорода. Завтра таку ж акцію проведуть і в Чинадієві на Мукачівщині.

Джерело: прес-служба Ужгородської міської ради.

 

07 травня 2019р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів