Закарпаття: наступна Верховна Рада можливо буде без комуністів,

...але точно без комуністів-закарпатців

 

У 1998-2002 роках Закарпаття у фракції КПУ, яка на тих виборах набрала найбільшу кількість голосів, представляв Іван Мигович, з 2002 року у парламенті вже було 2 Закарпатці – до професора Миговича приєдналася адвокат Марія Маркуш з Тячівщини, - регіону який політологи називали "червоним поясом" Закарпаття. А вже з 2006 року у парламенті не буде жодного комуніста із Закарпаття.

Навіть якщо Комуністична партія України на виборах 26 березня набере 10% голосів, що вважалось б неймовірним фантастичним успіхом для неї, все одно вона б отримала у парламенті не більше 50 мандатів. А це означає, що ні Іван Іванович Мигович, 1942 року народження, який зараз є народним депутатом України, головою підкомітету Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, ні Марія Андріївна Маркуш, 1955 року народження, яка теж є народним депутатом України, заступником Голови Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, ні Алексій Володимир Миколайович, 1955 року народження, що є приватним підприємцем, не стануть в результаті виборів депутатами Верховної Ради, оскільки включені до виборчого списку КПУ під № 56, 72 і 136 відповідно.
Про посування списку, який ймовірно реально на виборах набере 3-5% теж говорити марно, оскільки Компартія явно не збирається до влади у будь-якому варіанті і навіть якщо б була членом ситуативної більшості у парламенті і вплинула б на формування Кабінету Міністрів не делегувала б туди своїх представників. Таким чином посування списку буде зовсім незначним, в першу чергу з огляду на значний вік учасників блоку та низьку тривалість життя в Україні – за рахунок смертності, а також за рахунок призначень у кількох південних та східних регіонах, за рахунок яких власне партія і може потрапити знову до парламенту.
Враховуючи вищенаведене цілком логічним є те, що Марія Маркуш з огляду на непрохідне місце у списку, з радістю скористається можливістю стати суддею Конституційного суду, і можливо вже прийме присягу 15 грудня.

Спеціально для www.uzhgorod.net.ua продовжує аналізувати ситуацію із включення представників регіону у виборчі списки партій - Сергій Орел

 

14 грудня 2005р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів