Завдяки діалогу вдалося залучити кошти підприємців для розвитку Іршавської ОТГ

Завдяки діалогу вдалося залучити кошти підприємців для розвитку Іршавської ОТГ
Децентралізація в країні триває. Методом проб і помилок громади вчаться обходитися самостійно, самостійно залучати кошти на розвиток та самостійно утримувати бюджетну сферу. Іршавська ОТГ – приклад того, як діалог допомагає знайти порозуміння із платниками податків і поповнити бюджет.

 

Як розповів міський голова Іршави Степан Бобик, перш за все міцно взялися за підприємців: "Ми розуміли, що наше основне завдання – налагодити співпрацю з підприємцями. Половина бізнесу країни в тіні, а відповідно держава недоотримує колосальні суми податків. Часом трапляється таке, що в підприємця працює 5 чоловік, а офіційно оформлений із них тільки один. Відповідно, і бюджет у нас страждає. Тривалі роз'яснювальні роботи посприяли тому, щоб переконати малий бізнес реєструвати працівників, щоб збільшити ПДФО".

Наразі в ОТГ функціонує 9 підприємств, які здійснюють діяльність у машинобудівній галузі, легкій та харчовій промисловості, поліграфії та наданні послуг. Усі вони спрацювали прибутково й не мали заборгованостей по заробітних платах. Вдалося досягти підвищення зарплат, щоб закарпатці не виїжджали за кордон на роботу.

У результаті, станом на 01.09.2019 надходження платежів, податків і зборів місцевого бюджету на 1.9% перевищили заплановане – ОТГ отримала 33.5 млн грн. А от недовиконання плану надходжень до місцевого бюджету фіксують по акцизному податку з підакцизних товарів (пальне), земельному податку з фізосіб, податку на нерухоме майно фізосіб. 

На розвиток громади також залучають кошти субвенції з держбюджету.

Значні суми залучили на капітальні та поточні ремонти доріг, здійснили також локальні ремонти водопроводів, дощової каналізації тощо. Однак, як зізнається міський голова, першим ділом узялися за вбиральні у школах (вони були на вулицях). Це дороговартісне вкладення, однак це те, що неможливо відкладати на потім. Якщо говорити про заклади освіти, то тут також оновили матеріально-технічну базу та відремонтували деякі приміщення. Особливу увагу приділяють покращенню екологічної ситуації.

Наразі на ремонти тільки дорожньої та комунальної інфраструктури громада потребує більше 80 мільйонів гривень. 

До того ж, не врегульованими залишаються відносини із органами влади та сусідніми ОТГ. Так, приміром, ОТГ вимушена витрчати кошти на жителів інших громад у питаннях шкільної та позашкільної освіти, медицини тощо.

Детальніше про це – у наступних публікаціях.

Ксенія Шокіна спеціально для Uzhgorod.net.ua

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

27 вересня 2019р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів