Закарпатцям – важлива новина: з 1 грудня перерахують пенсії. Чи всім?

Закарпатцям – важлива новина: з 1 грудня перерахують пенсії. Чи всім?
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 1 грудня 2019 року зростає прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, – із 1564  до 1638 гривень.

 

У зв’язку з цим з 1 грудня цього року проводитиметься автоматичний перерахунок пенсій окремим категоріям громадян. Перерахунку підлягають мінімальні розміри пенсій, а також підвищення, надбавки та доплати, які встановлені до пенсій та які залежать від розміру прожиткового мінімуму, для осіб, котрі втратили працездатність.

Перерахунку підлягають пенсії:

– за особливі заслуги перед Україною;

– ветеранам війни;

– жертвам нацистських переслідувань;

– мінімальні розміри пенсій учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни;

– мінімальні розміри пенсій особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, та особам з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

З 01.12.2019 року надбавка, передбачена Законом України «Про донорство крові та її компонентів», яка встановлюється у розмірі 10 відсотків від прожиткового мінімуму на одну особу, становитиме 202 гривні 70 копійок.

Розмір мінімальної пенсії за віком становитиме 1638 гривень (тобто збільшиться на 74 гривні).

Максимальний розмір пенсійної виплати з 1 грудня ц. р. становитиме 16380 гривень.

Працюючим пенсіонерам перерахунок пенсії у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, не проводитиметься і здійснюється у разі звільнення пенсіонера з роботи.

Не змінюються з 1 грудня і окремі надбавки та підвищення, встановлені до пенсій у твердому розмірі, зокрема: дітям війни (66,43 грн.), додаткові пенсії постраждалим від Чорнобильської катастрофи I, IІ, III, IV категорій, інші.

Перерахунок пенсійних виплат проводиться в автоматизованому режимі, він не потребує додаткового звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду.

Пенсіонери, які мають право на підвищення пенсії, пенсію в новому розмірі отримають у грудні.

Відповідно до зміни розміру прожиткового мінімуму, перерахунок пенсій з 1 грудня є третім протягом цього року. Таким чином, розмір мінімальної пенсії протягом 2019 року збільшився на 141 гривню.

Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області

 

 

28 листопада 2019р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів