Як сидіти в соцмережах і серфити в онлайні безпечно, – говорили студенти в УжНУ

Ігор Король та Павло Мулеса
Організатор заходу заступник декана математичного факультету Павло Мулеса розповідає: «Багато людей проводить вагому частину свого часу в інтернеті та соцмережах – комусь це потрібно для роботи, а хтось бездумно серфить в онлайн-просторах, марнуючи час. І якщо студентська молодь певною мірою дбає про свою безпеку, то старші люди й школярі залишаються більш уразливими категоріями. Через те ми вирішили запросити наших випускників, які тепер викладають у школах математику й інформатику, з їхніми учнями-десятикласниками та розповісти про ризики «життя» в інтернеті».
Михайло Повідайчик
Проректор УжНУ Ігор Король, вітаючи гостей, наголосив: «Світ став широким, глобальним, і ця відкритість іноді шкодить. Інформація поширюється із колосальною швидкістю. Цим користуються і ті, хто має хороші й корисні ідеї, і ті, хто користується з довірливості чи уразливості людей. Тому дбати про свою інформаційну гігієну надзвичайно важливо».
Декан факультету Михайло Повідайчик розповів слухачам про особливості навчання на математичному факультеті і математичні спеціальності, пов’язані з ІТ-технологіями.
Ольга Мартин
Відеоролик про шантаж і виманювання грошей із довірливих користувачів присутнім показала представниця поліції Ольга Мартин. Зокрема, йшлося про те, як шахраї втираються в довіру підлітків і виманюють у них відверті фото, а відтак шантажують. У таких випадках потрібно не боятися звертатися по допомогу до батьків та поліції (номер 102). Крім того, в Україні діє гаряча лінія: 116 111.
Відтак про застосування штучного інтелекту під час виявлення правопорушень у віртуальному просторі розповіла професорка Харківського національного університету радіоелектроніки Олена Винокурова. Пані професорка роз’яснила, яким чином знання математики допомагає грамотно керувати ШІ.
Провідний ІТ-менеджер компанії «БуторПлит» Олег Довганич розказав про можливі випадки шахрайства під час оплати товарів і послуг кредитною картою в інтернет-магазинах. Насамкінець програміст SharpMinds Ян Дацюк говорив про безпеку програмного забезпечення і свободу слова.




Традиційно найкращими способами уберегтися від обману залишається:
- складні паролі з використанням літер і цифр;
- нерозголошення паролів від акаунтів та банківських карток, а також їхніх CVV-кодів;
- нерозголошення особистої інформації;
- спілкування у соцмережах винятково з людьми, знайомими особисто;
- якщо й відправляєте комусь якісь фото, то лише ті, які б хотіли побачити на білборді навпроти власного будинку.
Ксенія Шокіна
Медіацентр УжНУ
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- В Ужгороді – фінальний етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії
- Напередодні Дня прикордонника України вітали з професійним святом особовий склад 27 прикордонного загону імені героїв Карпатської Січі
- У дворі головного корпусу УжНУ відкрили перший на Закарпатті пам’ятник Лесі Українці
- Хаб добра в Берегові: як церква, влада і люди об’єдналися заради допомоги
- В Ужгороді – міжнародна конференція «Трансформація світового порядку: політичні, правові, економічні та гуманітарні виклики сучасності»
- В Ужгороді відзначили переможців освітньо-туристичного конкурсу «Скарби Срібної землі»
- В Ужгороді відкрили сучасну школу підготовки операторів БпЛА
- Помер відомий закарпатський хірург Василь Русин
- Студенти УжНУ закінчили чергове стажування у міськраді
- На Закарпатті зустріли двох звільнених з полону захисників
- Понад 100 школярів створювали великодній настрій на головній площі Закарпаття
- На перевалах Закарпаття ускладнені погодні умови: водіїв закликають бути обережними
- Закарпаття бере участь у засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України
- На Закарпатті запрацювало модульне містечко для дітей із прифронтових територій
- Перевозить до 15 кг вантажу: на Закарпатті волонтери презентували новий транспортний дрон "Джміль"
- На Закарпатті розпочалася інформаційна кампанія історій жіночого лідерства
- Наслідки обстрілу Закарпаття 1 квітня: що відомо
- На місцях влучання БПЛА на Закарпатті працюють екстрені служби і правоохоронні органи
- Ворожа атака на Закарпаття: пошкоджено критичну інфраструктуру, жителів закликають до обережності
- Smart-ідеї для Ужгорода: в УжНУ відбувся студентський хакатон






До цієї новини немає коментарів