Закарпаття: наступна Верховна Рада буде складатися з дуже багатих людей
Діючий депутатський корпус Верховної Ради України складається з багатіїв. Неодноразово звучало неофіційне число про близько 250-300 народних депутатів - мільйонерів. У т. ч. і представників "лівих" фракцій - комуністів та соціалістів.
Аналіз же партсписків провідних партій і блоків, які затверджені з’їздами для участі у виборах-2006 р., гнітюче вражають: у прохідних частинах мільйонерів побільшало. Тож наступний парламент, з огляду на це, може бути парламентом крупних капіталістів.
Якби такий склад відповідав середньостатистичному рівню життя українського суспільства, то це було б чудово! Приблизно так, з незанадто значними відхиленнями, є в розвинутих державах світу.
На жаль, в Україні не так. Середньостатистичний українець у СОТНІ РАЗІВ (!!!) БІДНІШИЙ за середньостатистичного "народного"(!) депутата. Складається враження, що мало не кожен із найбільших багатіїв повважав за необхіднне "придбати" собі місце у партсписку одного з найпрохідніших партійних блоків (партій). А, може, і недоторканність?
Якщо ця "мода" буде спущена пірамідою на обласні вибори, то кожний поважаючий себе середній капіталіст вважатиме за необхідне "придбати" місця у партсписках виборів до обласної чи, на крайній випадок, районної або міської ради. Отож, поки що не пізно треба обласним партлідерам дещо схаменутися і хоча б "розбавити" списки кандидатів у депутати людьми від народу.
В принципі, "люди від бізнесу" - не зовсім винні. У більш цивілізованих державах вони займаються своює професією - підприємництвом. Для лобіювання своїх інтересів у законодавчих чи представницьких органах наймають фахівців, чия професія - політик. А у нас таке поки що не спрацьовує. Тому і "поперли", вибачте за слово, бізнесмени у політику, щоб займатися нею по-дилетанськи.
ДРУГИЙ НЕГАТИВ
У списках найпровідніших партій і блоків "Нашої України", БЮТ, Партії регіонів, СПУ,блоку В. Литвина чимало одіозних постатей. На жаль, є достатньо і в "Нашій Україні" (порошенки, третьякови, мартиненки і т. ін.), за котрих людям голосувати не хочеться.
Але, позаяк одіозні фігури (чи не вперше!) є у партсписках майже усіх прохідних політичних сил, то доведеться українцю вибирати за критерієм: де поменше негативних особистостей, а де побільше позитивних.
Безсумнівним чемпіоном з негативів є "Регіони".
Чимало непоганих і симатичних людей (поруч із негативними) в "НУ", БЮТі, "ПРП-Пора" та ін.
Тож, зважуйте списки, шановні виборці, знайомтеся з програмами партій, блоків, щоб потім не шкодувати.
Хоча хотілося б зібрати позитивних людей до однієї купи (блоку, партії), а негативних - віддати, допустімо, Регіонам чи СДПУ(о), або обміняти... На жаль, так не виходить.
ТРЕТІЙ НЕГАТИВ
Вперше Закарпаття так погано буде представлене в парламенті нашими краянами. Не рахуючи явно непрохідну СДПУ(о) (блок "Ні, не так"), то, практично гарантованим народним депутатом буде лише І. Кріль із "НУ".
Але закінчу на позитивній ноті: у партсписках уперше мало чиновників: міністрів та губернаторів. Здається, передусім для "НУ", позитивну роль зіграв безпосередньо Президент В. Ющенко, котрий не радив найвищим чиновникам балотуватися чи, принаймні, казав вибирати між посадою міністра (губернатора) чи нардепа.
Володимир Піпаш, начальник управління внутрішньої політики ОДА
Газета "Карпатський Голос", № 40 за 24.12.05 р. - 05.01.06 р.
До цієї новини немає коментарів