Ігор Шинкарюк про евакуацію українців: «У нас потік був за окремі ночі більше 2000 осіб, але ми це зробили!"

Ігор Шинкарюк про евакуацію українців: «У нас потік був за окремі ночі більше 2000 осіб, але ми це зробили!"
Заступник голови Закарпатської обласної державної адміністрації, керівник регіонального штабу тимчасової протиепідемічної комісії для боротьби з поширенням коронавірусу COVID-19 Ігор Шинкарюк сьогодні під час пресконференції в Закарпатській ОДА роз’яснив питання перевезення українців через кордон. Журналісти, зокрема, питали про повідомлення, які обговорювали в соцмережах: мовляв, з різних людй брали різну оплату, часом завищену тощо.

 

Перше й основне на чому наголосив керівник штабу, це те, що коштів, потрібних на евакуацію, не було передбачено в бюджеті, і часу на законодавче врегулювання питання не було, оскільки евакуювати людей треба було терміново.

Зі слів Шинкарюка, «…з урахуванням того, що ЄС призупинив рух через кордони, в тому числі з українського боку були закриті пішохідні переходи, лишилися відкритими для пропуску українців на батьківщину тільки визначені пункти пропуску (з боку Угорщини автомобільний пункт пропуску «Тиса» в Чопі), а законодавством передбачене транспортування осіб тільки за допомогою транспортних засобів, ми були вимушені разом з прикордонниками продумати, як повернути людей. Нам було потрібно швидке і ефективне рішення».

При цьому, як відзначив керівник штабу, в одних випадках треба було транспортувати людей безпосередньо з території іноземної держави, тобто, автобус мав пройти кордон з відповідним оформленням і так само повернутися, що тягнуло за собою затримки в часі тощо; в інших випадках, коли іноземні прикордонники пропускали українців пішки на нейтральну лінію, то тоді потрібно було забирати їх звідти, і ця процедура була менш затратною в часі, але не менш складною в сенсі оформлення.

«Але завдання стояло: евакуювати всіх, - наголосив І. Шинкарюк. – Саме тому ми вирішили використати всі можливості. Окремі автобуси, які перевозили людей, були безкоштовно надані від облдержадміністрації, окремі – від Державної служби з надзвичайних ситуацій (такі ТЗ могли забрати людей тільки з нейтральної смуги). Цього було замало, тому ми звернулися до Асоціації перевізників, до приватних перевізників і попросили підприємців допомогти».

Кожен із них – водій та супроводжуючий – були добровольцями, вони щомиті ризикували своїм життям, але не відмовилися в допомозі, перевозили людей цілими днями й ночами, вони дезинфікували і прибирали автобуси, наголосив керівник штабу.

"Зрозуміло, що приватні перевізники, які транспортували, перевозили виключно на домовленостях із цими громадянами. Жодного громадянина ніхто примусово не перевозив!", - уточнив керівник штабу.

Шинкарюк додав, що керівництву області відомо про скарги, які надходили в тому числі й до штабу, що, мовляв, ці приватні перевізники просять значні кошти за перевезення через кордон. «Ми інформували прикордонників про такі повідомлення, іноді виявлялося, що це перебільшення, іноді прикордонники перевіряли і врегульовували питання», - додав заступник голови ОДА.

З його слів, окремі автобуси приїжджали і забирали українців з території Угорщини за замовленням профспілок підприємств, де працювали наші громадяни, чи за замовленнями самих працівників. «Такі автобуси по списку забирали людей-працівників підприємств. Даних по оплаті таким перевізникам ми не маємо, нас тільки ставили до відома, що такий транспорт забиратиме», - додав керівник штабу.

«У нас потік був за окремі ночі більше 2000 осіб, але ми це зробили! - уточнив Шинкарюк. – Така кількість осіб, таке навантаження, як у нас, було тільки на Львівщині, але у нас не було навіть натяку на надзвичайну ситуацію! Я вдячний всім - поліції, прикордонникам, перевізникам, які виконали цю роботу і продовжують її виконувати!  Ця операція з евакуації була надзвичайно успішна!»

Uzhgorod.net.ua

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

30 березня 2020р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів