ЗАКАРПАТТЯ: ЗА ЩО БОРОЛИСЬ, НА ТЕ І НАПОРОЛИСЬ !!!

Як повідомляє "Правда Закарпаття": Взятися за перо та написати цю статтю змусила мене публікація Михайла Данилюка в газеті “Старий Замок”, № 1 – 2 від 13 – 19 січня 2006 року під назвою “Тимошенко остаточно зняла “помаранчеву” маску”. Прочитавши цей опус з цитатами виступів депутатів від блоку „Наша Україна”, будучи людиною миролюбною та безконфліктною, з міцною витримкою та нервами - втриматись від емоцій я не зміг. Мене особисто вразив зміст деяких термінів, формулювань та висновків, які робить автор статті. Окрема тема - це те, з яким пафосом навішуються різні ярлики і звинувачення на адресу „колишніх” соратників по помаранчевому табору, а сьогодні опонентів правлячої, і треба розуміти, „єдино правильної” політичної сили в Україні – політичного блоку „ Наша Україна”.

 

Приведу і прокоментую деякі цитати з писання пана Данилюка. „Вівторкові події у Верховній Раді навколо відставки уряду Юрія Єханурова”, – пише автор, — „створили нову політичну реальність в Україні, або ж просто вивели, як нині модно говорити, політичні процеси з тіні. Бо ще восени, коли Президент відправив у відставку уряд Тимошенко, деякі аналітики стверджували, що насправді леді Ю. сама створила такі умови, щоб „піти”. Натомість В. Ющенко пропонував їй залишитися на посаді й навіть очолити виборчий список „помаранчевого блоку” та, ймовірно, знову обійняти посаду глави уряду після парламентських виборів. Лише нині стають зрозумілими мотиви таких дій екс-прем’єрки й екс – лідерки Майдану. І мотиви ці – прагнення самостійно осягнути більшу ніж у Президента владу після набуття чинності змін до Конституції”. Ось такої, ні більше ні менше!
Що стосується слова „екс-прем’єрка” згоден, дійсно, так воно і є, але зауважте, що не по її волі. Дотепер переважній більшості громадян України не зовсім зрозуміло, чому, за визначенням Президента, „один із найуспішніших урядів України” був відправлений у відставку. Що стосується назви „екс–лідерка Майдану”, то я хотів би спитати пана Михайла – хто і коли позбавив Юлію Володимирівну цього титулу? Невже Президент видав якийсь таємний Указ з цього приводу? Поділіться більш детальною інформацією з громадськістю.
Зі слів журналіста випливає, що підступна леді Ю. тільки те і робила, що мріяла як би дочекатись Конституційної реформи і узурпувати владу „більшу ніж у Президента”. Хочу нагадати, що політичний блок, який очолює Юлія Тимошенко, був єдиною силою у Верховній Раді, яка проголосувала проти „так званої пакетної Конституційної реформи” і яка зараз спричинила політичну кризу в суспільстві.
Далі автор стверджує, що – „Юлії Володимирівні не потрібна була ефемерна єдність „помаранчевої” команди”. Значно приємнішою і зрозумілішою для політика є реальна влада, якою можна розпоряджатися на власний розсуд. „Знову виникає запитання: хіба крах помаранчевої команди - „заслуга” Тимошенко? Помаранчева команда отримала від старої влади важку спадщину і у кожного із членів цієї команди було своє бачення шляхів вирішення економічних і політичних проблем суспільства, тому були дискусії з цього приводу, які часто переростали у публічні сварки, було чимало так званих членів команди, які більше думали про власні політичні й економічні інтереси, ніж про державні та суспільні, і вони виявились більш „успішнішими” в цій боротьбі, тому команда й розвалилась. Результат відомий - відсутність бажаного для суспільства результату після діяльності цієї команди. Переважна більшість учасників цих деструктивних дій зараз безпосередньо знаходяться у владі або дуже близько біля неї. Хіба з часу відставки Ю. Тимошенко з посади прем’єр – міністра ситуація в країні так кардинально покращилась? Чому в такому разі за розвал команди повинна відповідати лідер БЮТ? Інші, виходить, білі і пухнасті. Мабуть, відповідальність за розвал потрібно нести всім. Наша політична сила добре усвідомлювала всі процеси, які відбувались в „так званій команді” і ми робили неодноразові спроби створити дійсно дієздатну команду, але наш голос не був почутий іншою стороною і врешті-решт все розвалилось.
Дійсно, реальна влада – мета кожного політика. Для цього й існує така „професія” як політик і тут не потрібно нічого, ні від кого приховувати, а тим більше від свого народу, який наділяє політиків владою для того щоб останні регулювали економічні, політичні та інші суспільні відносини. Так! Ми – члени політичного блоку Юлії Тимошенко - боремося за владу в країні, щоб втілити в життя програмні цілі нашої політичної сили і не соромимося про це говорити. Ми сподіваємось, що отримаємо в цій боротьбі підтримку певної частини українського суспільства. Що стосується закиду автора щодо бажання Ю. Тимошенко розпоряджатися владою на власний розсуд, то інакше як абсурдним таке твердження не назвеш. Мені здається, що ми живемо в країні, яка рухається демократичним шляхом. Заради цього люд України минулого року вийшов на Майдани, і як би хтось не захотів після відомих подій справляти владу на власний розсуд, йому це вже не вдасться зробити. Ми це добре пам’ятаємо і хочемо, щоб про це пам’ятали й інші політичні сили, які також борються за владу.
Також пан Данилюк у своїй статті щедро сипле звинувачення на адресу нашої політичної сили за відставку уряду Ю. Єханурова. Автор статті називає дії БЮТ „політичною розправою над урядом”, який у розпал зими забезпечив країну газом за прийнятною ціною. Данилюк вважає дії БЮТ зрадою національних інтересів України заради гонитви за голосами виборців. З приводу зловіщої для України газової угоди з російським газовим монополістом наша політична сила оприлюднила свої аргументовані позиції. Про них Ви, пане Михайле, а також і всі закарпатці, можете дізнатись в газеті „РІО” у № 2 від 14 січня 2006 року. Підкреслю тільки, що БЮТ вважає угоду уряду Ю. Єханурова з російським „Газпромом” дійсно справжньою зрадою національних інтересів і вимагає її денонсації. Цю зиму і можливо першу половину цього року країна ще зігріється „відносно дешевим” газом, але що буде потім з нашою економікою - знає тільки Господь Бог та В.В. Путін. Те, що влада зараз називає перемогою, в майбутньому обернеться для нас непередбачуваними проблемами. Українська влада проявила неприпустиму поступливість та слабкість на переговорах, і Росія не забариться із своїми наступними діями. Перші ластівки вже з’явилися. Росія вже через десять днів після угоди почала захоплення кримських маяків, майна суверенної держави України на її ж суверенній території, тим самим показуючи сучасній українській владі, якого поводження з собою вона заслуговує. Що далі, панове?
Щоб зупинити спекуляції на газову тему у вашій газеті радив би ВАШОМУ поважному виданню видрукувати повний текст угоди з російським „Газпромом” у найближчому номері в повному обсязі і без будь – яких купюр і коментарів (текст угоди додаю). Закарпатські люди розумні, освічені і в бізнесі розуміються добре, вони самі з’ясують, що є що і що до чого, прочитавши документ в оригіналі. Я думаю, що вони самі зроблять висновки про те, що таке зрада національних інтересів і що таке принципова позиція щодо їх відстоювання. Власне кажучи, поживемо-побачимо, час покаже хто з нас мав рацію.
Говорячи про гонитву нашої політичної сили за голосами виборців шляхом роздмухування політичної кризи в країні, яка нібито настала з відставкою уряду, це - відверта політична маніпуляція свідомістю громадян, розрахована на необізнаних людей. Скажіть, будь-ласка, на скільки піднявся рейтинг БЮТ після такої непопулярної в народі дії з нашого боку, як відставка уряду в такий складний для нашої країни час. Ми прекрасно розуміли і розуміємо, що від цього ми не додамо собі авторитету, а навпаки, можливо десь його втратимо. Проте ми пішли на такий важливий і принциповий крок заради національних інтересів, заради торжества тих принципів, які ми всі разом виголошували на Майдані, а саме: чесність, прозорість, відповідальність влади. Останні дії нашого уряду не підпадають під ці параметри, тому він і був відставлений. Будемо вчитися демократії разом, щоб влада розуміла, що вона підконтрольна, а отже мусить відповідати за свої дії перед народом, незалежно від того, яка політична сила буде її очолювати. Це урок на майбутнє, шановні демократи. Стосовно, нещасного уряду Ю. Єханурова, який так оплакується Михайлом Данилюком та тими політичними силами, які за ним стоять, я порадив би не робити з цієї події великої трагедії. Уряд, скоріше за все, буде урядувати до парламентських виборів, позаяк теперішній парламент навряд чи спроможеться створити новий. Навряд чи повноважень у Ю. Єханурова і його міністрів від того, що вони в. о. ( виконувачі обов’язків ) стане менше, так що він може впевнено вести будь – які переговори з Росією і з іншими країнами і не боятися „підриву своїх позицій” на цих переговорах. Була б політична воля і бажання якнайкраще захистити український інтерес.
Автор статті процитував в ній великий шмат політичної заяви блоку „Наша Україна”. Згадана заява вносить в український політичний словник новий термін, чи то словосполучення – „комуно – олігархічна більшість парламенту” . До цього неприродного політичного утворення наші шановні колеги і друзі по Майдану у своїй заяві, причислюють разом з „Партією регіонів”, СДПУ (о), КПУ, „народників” Литвина і БЮТ. Я вважаю неприродного утворення тому, що такого утворення немає і не може бути в природі взагалі. Проте в заяві констатується факт утворення такого нового політичного союзу „тих, хто підтримував антинародний режим Кучми – Януковича , а також тих, хто декларував свою належність до „помаранчевого табору”. Треба розуміти під тими, кому „належав” наш блок. Незрозуміло тільки, чому лише „декларував”. Хіба БЮТ не був активним учасником помаранчевого блоку? Знову змушений нагади авторам заяви, що саме Президент і Прем’єр–міністр Ю.Єхануров підписували меморандум з Януковичем про співпрацю, в результаті якого чимало людей, які мали вже сидіти на лаві підсудних, скоро будуть сидіти в парламенті і в місцевих радах і представлятимуть там інтереси різних кланів і політичних груп, користуватися юридичною недоторканістю. Лідери БЮТ свої підписи під такими сумнівними документами ніколи не ставили і звинувачувати нас у зраді ідеалам помаранчевої революції образливо. І взагалі, хто давав кому право визначати хто помаранчевий, а хто ні?
Так що, шановні друзі – нашоукраїнці, давайте не будемо судити, якщо самі не хочемо бути осудженими. Згадаймо, що ми говорили людям на Майдані у тривожні листопадові дні 2004 року. А там ми обіцяли громаді, з-поміж іншого, і свободу волевиявлення. і чесні та прозорі вибори, і повагу до своїх опонентів у політичній боротьбі. Давайте в умовах виборчої кампанії, яка набирає обертів в Україні, не вдаватися до нечистоплотних методів політичної боротьби, поважати політичні погляди і законні дії один одного в цій боротьбі та утримуватися від роздмухування істерії та нетерпимості в суспільстві.
Поведінка деяких занадто „палких” захисників нинішньої влади нагадує народну мудрість про хлопчика, який кричав „Вовки!”, і сміючись дивився, як люди збігалися його рятувати. Але він так часто їх обдурював, що коли насправді з’явилися вовки, хлопчику ніхто не прийшов на допомогу, як голосно він не кричав.
Не хочу нікого образити, але може статися, що справжні вовки зовсім поряд, просто ще не зняли свої овечі шкури. І дай Бог всім нам вчасно це порозуміти!

Андрій Шекета, голова Закарпатської обласної організації „Батьківщина молода”

***

Додаток 5
С О Г Л А Ш Е Н И Е
об урегулировании отношений в газовой сфере

г. Москва 04 января 2006г.

Открытое акционерное общество "Газпром" (Российская федерация), именуемое в дальнейшем Газпром, в лице Председателя правления А.Б. Миллера, действующего на основании Устава с одной стороны,


Национальная акционерная компания "Нафтогаз Украины" (Украина), именуемое в дальнейшем Нафтогаз Украины, в лице председателя Правления А. Г. Ивченко, действующего на основании Устава, с другой стороны,

а также

Компания "РосУкрЭнерго АГ" (Швейцария), именуемое в дальнейшем РосУкрЭнерго, в лице исполнительных директоров О.А. Пальчикова и К.А. Чуйченко, действующих на основании Учредительного договора

именуемые вместе Стороны,

стремясь на взаимовыгодной основе урегулировать взаимные отношения в газовой сфере, заключили настоящее Соглашение, договорившись о следующем:

1. В области обеспечения транзита принадлежащего Газпром (ООО "Газэкспорт") и РосУкрэнерго природного газа через территорию Украины и Российской Федерации Стороны согласовали на срок до 01.01.2011 года ставку платы за транзит в размере 1,60 долларов США за 1000 куб. м. на 100 км. расстояния.

2. В области поставок природного газа в Украину Стороны согласовывают в качестве поставщика компанию РосУкрЭнерго. С 01 января 2006 года Газпром не производит поставку российского природного газа в Украину, а Нафтогаз Украины не экспортирует с территории Украины поступивший из Российской Федерации природный газ.

3. Для реализации на внутреннем рынке Украины природного газа, поступающего с территории Российской Федерации, Нафтогаз Украины и РосУкрЭнерго в максимально короткие сроки, не позднее 01.02.2006 года, создадут совместное предприятие, уставный капитал которого будет сформирован путем внесения денежных средств и других активов.

4. Стороны заключат соответствующие договора/контракты (обеспечат заключение соответствующих договоров/контрактов) с целью формирования, начиная с 01 января 2006 года, годового товарного баланса газа компании РосУкрЭнерго в следующих объемах:




По закупкам:

- 41 млрд. куб. м. туркменского газа, подлежащего закупке у ООО "Газэкспорт" и Нафтогаз Украины в имеющихся в их распоряжении объемах;
- до 7 млрд. куб. м. узбекского газа, подлежащего закупке у ООО "Газэкспорт" с целью, в частности, свопирования с поставками газа в Закавказье;
- до 8 млрд. куб. м. казахского газа, подлежащего закупке у ООО "Газэкспорт" с целью, в частности, свопирования с поставками газа в Закавказье;
- до 17 млрд. куб. м. российского газа, подлежащего закупке у ОАО "Газпром" по цене, определяемой по формуле, исходя из базисной цены газа (Ро =230 долл. США за 1000 куб.м).



По продажам:

В 2006 году – 34 млрд. куб.м. газа, подлежащего продаже по цене 95 долл. США за 1000 куб. м. газа, действующей в первом полугодии 2006 года, созданному в соответствии с п.3 настоящего Соглашения совместному предприятию (до создания совместного предприятия, до 01.02.06 продается Нафтогазу) для последующей реализации на внутреннем рынке Украины без права реэкспорта;
с 2007 года – до 58 млрд. куб.м. газа, подлежащего продаже созданному в соответствии с п.3 настоящего Соглашения совместному предприятию для последующей реализации на внутреннем рынке Украины без права реэкспорта;
15 млрд. куб.м. газа, подлежащего направлению на экспорт по совместным с ООО "Газэкспорт" программам.


5. Ставка платы за транзит и цена природного газа, определенные в настоящем Соглашении, могут изменятся только по взаимному согласию Сторон.

6. Адреса Сторон:

ОАО "Газпром": 117997, Россия, Москва, ул. Наметкина, д.16

НАК "Нафтогаз Украины": 01001, Украина, г. Киев, ул.Б.Хмельницького. д.6

Компания "РосУкрЭнерго АГ": Швейцария, г.Цуг, Банхофштрассе, д.7

http://pravda.uz.ua

 

17 січня 2006р.

До теми

Коментарі:

  1. vasja 2006-01-17 / 22:32:00

    Гарно хлопці для Шекети написали!