У травні закарпатські пенсіонери отримають проіндексовані пенсії

Понад 231,5 тисячі, або 89,4 відсотка закарпатських пенсіонерів у травні отримають підвищені пенсії. На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2020 року № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області проведено індексацію пенсій з 1 травня.

 

Пенсії перераховано із застосуванням коефіцієнта збільшення середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсій, у розмірі 1,11.

Відповідно до зазначеного рішення Уряду розмір підвищення в результаті перерахунку не може бути меншим 100 гривень, але якщо після перерахунку пенсії становитиме менше 100 гривень, встановлюватиметься доплата до пенсії в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Якщо ж навіть з урахуванням всіх надбавок та індексації загальна сума пенсії, призначеної згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», буде меншою за 2100 гривень, такий пенсіонер отримає доплату до встановленої суми. На такі виплати можуть розраховувати жінки зі страховим стажем понад 30 років і чоловіки, чий страховий стаж становить не менше 35 років. Цю компенсацію також будуть враховувати під час інших перерахунків пенсій.

Перерахунок проведено автоматично (без особистих звернень) пенсіонерів.

В середньому пенсії закарпатців зростуть на 151 гривню 95 копійок.

Загалом додатково на виплату підвищених пенсій закарпатським пенсіонерам необхідно 35,2 мільйона гривень.

Виплата проіндексованих пенсій проводиться з 4 травня 2020 року у встановлені пенсіонерам дати виплат шляхом зарахування на рахунки в банках або через АТ «Укрпошта».

 

 

 

 

04 травня 2020р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів