Закарпатські медики: потреба в допомозі існує постійно

Закарпатські медики: потреба в допомозі існує постійно
Попри те, що в Закарпатській області з обласного та місцевих бюджетів було виділено одну з найбільших порівняно з іншими регіонами суму коштів на лікування та боротьбу з поширенням коронавірусної інфекції, допомога все ще потрібна. На що?

 

На питання кореспондента видання Uzhgorod.net.ua щодо забезпечення лікарень необхідним головний лікар Закарпатської обласної інфекційної лікарні Михайло Поляк відповів, що може говорити тільки за інфекційку. Загалом, з його слів, стільки коштів, скільки виділили на рівні Закарпаття на боротьбу з недугою, практично не виділила жодна область.  Так, було придбано чимало нового обладнання. Засобів, медикаментів, але, враховуючи те, що досі інфекційки фінансувалися за залишковим принципом, а зараз потреба шалена, цього всього замало.  

«Засобами індивідуального захисту обласна інфекційна лікарня наразі забезпечена на всі 100 %. Про медикаменти це не можу сказати, поки вони є, але ситуація змінюється постійно. Щоб ви розуміли масштаби: на лікування одного пацієнта витрачається в середньому до 20 тисяч гривень тільки на медпрепарати! Дуже часто доводиться використовувати антибіотики – при лікуванні ускладень, ситуація загалом дуже сумна».

М. Поляк також уточнив, що лікарі будуть знову звертатися до місцевої влади та меценатів із проханням про допомогу:

«Потребуємо допомоги на придбання медикаментів, бо можемо закуповувати за кошти, виділені на боротьбу з коронавірусною інфекцією, тільки те, що передбачено урядом. Водночас є потреба у використанні тих препаратів, які не входять до цього переліку.  Тому за допомогу будемо вдячні».

Він також уточнив, що насправді завдяки меценатам, добрим людям удається вирішити багато питань.

«Ми практикуємо так, що даємо меценатам список медикаментів чи необхідного, і меценат сам закуповує, що може, чи перераховує до аптечного закладу кошти на придбання препаратів зі списку», - додав М. Поляк.

Тож і ми від свого імені звертаємося до всіх небайдужих: насамперед – бережіть себе та рідних, не нехтуйте вимогами карантину, а, по-друге, якщо маєте можливість – долучайтеся й допомагайте!

«Я ще раз наголошую: правила карантину треба дотримуватися, особливо маскового режиму! Не треба забувати про маски та рукавички, особливо при відвідуванні ринків, супермаркетів, транспорту, використовувати дезінфектанти, ретельно мийте руки милом! Подумайте про себе, рідних, про лікарів!» - додав М. Поляк.

Uzhgorod.net.ua

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

22 червня 2020р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів