На Закарпатті під загрозою популяція плямистих оленів

На єдиній в Україні фермі, яка вже понад 20 років розводить цих тварин, оленів щороку меншає. Колись їх було 200, а нині - 80. На фермі розводять тварин задля їхніх рогів, які мають лікувальні властивості.

 

Дід Мороз повернувся до Лапландії, а його Олені уподобали Закарпатську землю. Саме популяцію північного плямистого Оленя розводять на фермі в околицях села Ізи, що в Хустському районі. За 20 років тут навчилися знаходити спільну мову з лякливими тваринами.

[b]Іван Кіліян, оленяр:[/b]
- Він як пригне туди, йому мужик стає на голову, тут верьовку бере, зав’язуєш верьовку за рога, прив’язуєш вот тут от до цього пенька, а потім уже трохи піднімаєш, от так щоб другого рога викрутити

Так, на спеціальному верстаті, оленям відпилюють роги. Чекати, доки вони їх скинуть самІ, немає сенсу. Адже розводять цих тварин не для краси, а для потреб фармацевтики. Настоянка на рогах плямистого оленя піднімає на ноги хворих, додає сил організму, позитивно впливає на роботу кишково-шлункового тракту. Доброю терапією може стати і спостереження за життям та поведінкою граційних тварин. Але поки що туристична стежка сюди не пролягла.

Олександр Марченко, начальник Закарпатського управління з питань туризму та євроінтеграції:
- Це місце, воно обладнане, там є вириті озера, запущена риба і вони можуть бути однією з атракцій туристичних, і можуть навіть включати в екскурсійну діяльність по Хустщині це місто

Популяція плямистих оленів у Закарпатті – невелика, лише 80 голів. Терміново потрібні кошти для придбання елітних високопродуктивних самців. Вочевидь, що організація на базі оленеферми туристичного об’єкта дала б змогу зібрати ці кошти.

Галина Ярцева, Андрій Гоцуляк, 5 канал, Закарпаття

 

26 січня 2006р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів