Закарпатські нашоукраїнці знають, як покращити молодіжну політику
26 січня 2006 року з ініціативи блоку „Наша Україна” в Ужгороді відбувся круглий стіл “Молодіжні проблеми суспільства та шляхи їх вирішення”.
У його роботі взяли участь керівник молодіжного проекту „Нашої України” П.Ярошинський, депутат Ужгородської міськради, член Президії Ужгородської молодіжної організації „Нашої України В.Панасенко, представники молодіжних організацій Закарпаття, студенти вузів, представники Молодіжного Союзу Наша Україна, молодіжної реферантури КУНу, Молодого руху, Молодого Народного Руху, Національного Альянсу, члени студрад Ужгородського національного університету та Мукачівського технологічного інституту, Української студентської спілки.
Учасники зібрання обмінялися думками щодо особливостей становища молоді на Закарпатті. Зокрема зазначалося, що в області відчувається поділ молоді за національною приналежністю, великою є частка сільської молоді, порівняно нерозвинені молодіжні громадські організації, скептичне ставлення старшого покоління до можливостей молоді і відтак несприйняття її діяльності.
Особливу увагу привернуло питання зайнятості молоді, патріотичного виховання, участі молодих людей в органах законодавчої та виконавчої влади, рівного доступу до освіти, молодіжного житлового кредитування і будівництва. Були також обговорення досягнення і кроки для покращення становищі молоді упродовж останнього року. Серед позитивних змін було названо значне збільшення допомоги при народженні дитини, фонду житлового кредитування, стипендії студентам вузів, проведення молодіжних форумів тощо.
Учасники „круглого столу” висловили свої пропозиції щодо покращення державної молодіжної політики, зокрема: для покращення патріотичного виховання молоді, пропаганди здорового способу життя створити потужну Всеукраїнську учнівську організацію, яка б користувалася підтримкою держави (можливо на основі Пласту), збільшити кількість місць на державне замовлення у вузах, переглянути пільгові умови вступу у вузи, стимулювати студентів середніх спеціальних навчальних закладів (підвищення стипендій, забезпечення місцем роботи тощо). На думку активістів молодіжних організацій Закарпаття державі слід також зайнятися будівництвом житла для тимчасової оренди молодими сім’ями, оптимізувати і спростити отримання кредитів для підприємництва і житлового будівництва для молодих людей, реально стимулювати соціалізацію молоді з особливими потребами, продовжити практику об’єднання української молоді і подолання розбіжностей між Сходом і Заходом України через проведення молодіжних форумів, стимулювання студентського самоврядування.
До цієї новини немає коментарів