На Закарпатті засідали топ-менеджери та власники найпотужніших підприємств. Про що йшлося?

На Закарпатті засідали топ-менеджери та власники найпотужніших підприємств. Про що йшлося?
На Закарпаттті відбулося засідання топ-менеджерів та власників найпотужніших підприємств краю, учасників бізнес-клубу «Z-20» (Закарпатська двадцятка), який є консультативним органом Федерації роботодавців Закарпаття, із представниками регіональної влади.

 

«Нам спала на думку ідея створити елемент громадського суспільства на чолі із топ-менеджерами підприємств, власниками  бізнесу. Це експертна думка, яку ми доносимо до влади і влада не може не зважати на думку підприємств, які створюють майже 85 відсотків ВВП регіону. І це дуже добре, ця ефективна платформа комунікації визначає проблеми ведення бізнесу, які є в регіоні і шукаєїхмеханізми вирішення. Ми не песимісти, ми бачимо певний поступ і є моменти в яких ми бачимо покращення. Будемо сподіватися, що з цих складових покращення ми зробимо великий прорив і для бізнесу створять такі умови, які є в наших колег за кордоном, тоді ми будемо дуже навіть конкурентноспроможні», – зазначив Голова Федерації роботодавців Закарпаття Володимир Панов.

Ефективна  платформа взаємодії  бізнесу («Z-20») мала на меті: обговорити проблеми ведення  бізнесу, досягнення, а головне виробити спільну стратегію подальших дій, все аби економіка Закарпаття отримала новий імпульс. Відтак до діалогу запрошений голова Закарпатської ОДА разом з командою управлінців. Олексій Петров наголосив, що готовий співпрацювати з бізнесом, адже розуміє, що від роботи підприємств залежить економіка регіону. Відтак створення позитивного клімату для бізнесу - його основне завдання. Уже окреслено ключові напрями.

«Усі питання будуть проаналізовані, на рівні регіону я дам доручення, які ми тут відпрацюємо. Найскладніше питання - пролобіювати Закарпатський регіон в розрізі інтересів представників галузі індустріалізації, машинобудівної галузі, яка тут представлена, саме задля надання преференцій, пільг, можливо податкових канікул, вільних економічних зон промислових. Дуже хочеться і відчуваю в цьому підтримку президента надати поштовх економічному розвитку Закарпаття через таке сильне лоббі у Верховній Раді  задля початку економічногоексперименту у нашому регіоні, – зазначив голова ОДА.

Частина потужного бізнесу який входить до Закарпатської двадцятки – це підприємства з іноземними інвестиціями. Це бренди, які відомі на весь світ і які уже роками працюють в області. За словами Володимира Панова наразі важливо зберегти не просто роботу цих підприємств, а самодостатність регіону загалом. « Для мене важливо аби Закарпаття не втратило своє обличчя. Аби підприємства і організації, які пішли із Закарпаття ( типу юстиції, антимонопольного комітету, фонду майн, спеціалізовані суди, крупні платники податків, які тепер у Львові). Це треба припинити, бо Закарпаття самодостатній регіон і все повинно залишитися тут, у нас. Ми повинні бути лідерами по євроінтергації», – наголошує Голова Федерації роботодавців Закарпаття.

А для лідерських позицій в цьому напрямі Закарпаття має все необхідне.  В області працюють потужні світові бренди. Вони не тільки зміцнюють економіку Закарпаття, але й працюють за сучасними європейськими принципами. Досвід краю в цьому напрямку може стати прикладом для інших регіонів. Проте ключове завдання - примножувати цей потенціал тут на місці.

«Більшість людей навіть не знає, що такі відомі компанії знаходяться в Закарпатті і який тут рівень виробництва, який рівень кваліфікації людей, тому це все треба популяризувати, треба привозити і показувати, що це не є щось фантастичне. Люди давно так працюють і цей досвід позитивний присутній тут на Закарпатті і його потрібно вивчати і намагатися розвивати в масштабах всієї країни»,додає Олег Боярин, член Президії Ради Федерації роботодавців України.

У результаті зустрічі сторони окреслили локальні проблеми, вирішення яких необхідне для покращення бізнес-клімату в краї. Це зокрема відсутність авіасполучення з регіоном; проблеми при перетині кордонів вантажного транспорту через несинхронізовану роботу суміжних пунктів пропуску та відсутність спільних міжнародних пунктів пропуску; неоптимізований перетин кордону в ділових цілях; перевага при закупівлі за державні кошти товарів за критерієм «ціна товару»; регуляторні бар’єри пов’язані із складністю адміністрування податків, постійними змінами нормативної базиу сфері будівництва та державного  архітектурно-будівельного контролю, тривалими державними реєстраційними процедурами; проблеми із регулюванням земельних відносин; відсутність державного стимулювання розвитку бізнесу, зокрема секторальної підтримки, встановлення інвестиційних стимулів,  доступність кредитування та інші.

Олексій Петров пообіцяв всебічно сприяти вирішенню цих проблем, до того ж не тільки на регіональному рівні, але й пообіцяв лобіювати ці питання у ВР, адже вирішення усіх цих факторів сприятиме тому, аби економіка області задрайвувала, адже без сильної економіки - не буде і сильної країни.

Засідання клубу відбулося на території ТОВ «Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітед». Його виконавчий директор Михайло Дуран розповів про успішний досвід роботи підприємства, а по закінченні обговорення провів екскурсію для учасників зустрічі, під час якої ознайомив з потужностями підприємства.

Обласна федерація роботодавців Закарпаття

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

15 липня 2020р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів