Закарпатські депутати просять центральну владу фінансувати заходи протипаводкового захисту в басейні р. Тиса

Закарпатські депутати просять центральну владу фінансувати заходи протипаводкового захисту в басейні р. Тиса
Рішення "Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо ліквідації наслідків паводку та вжиття комплексних заходів із захисту населення і територій" схвалили депутати Закарпатської обласної ради минулого тижня. Продовжуємо знайомити читачів із важливими рішеннями сесії.

 

Як зазначено в рішенні, з огляду на чинне законодавство України та враховуючи численні звернення населення краю з метою захисту територій області від підтоплень, обласна рада вирішила звернутися до Президента України, Кабінету Міністрів України щодо виділення коштів для ліквідації наслідків паводку, що виник у західних областях України у червні 2020 року, вжиття невідкладних заходів щодо створення цілісного протипаводкового комплексного захисту територій та безпечних умов для життєдіяльності населення. Подаємо текст звернення:   

"ЗВЕРНЕННЯ

Вкінці червня 2020 року в західних областях України спостерігалися руйнівні паводки, спричинені тривалими дощами. Через сильні зливи відбулося різке підвищення рівня води в річці Тиса, подекуди на 4 – 5 метрів.

На Закарпатті внаслідок негоди підтопленими виявилися понад 500 дворогосподарств, пошкоджено понад 100 інфраструктурних об’єктів, що належать до сфери управління органів місцевої влади та органів місцевого самоврядування, 8 ділянок на трьох автодорогах державного значення, руйнувань зазнали 14 об’єктів у водному господарстві області, розмито ділянки дамб та берегоукріплень.

Внаслідок переливів паводкових вод та пошкодження кількох електричних опор частково припинено електропостачання у декількох населених пунктах.

Негативних наслідків стихії зазнало 9 адміністративно-територіальних одиниць області, з яких найбільше постраждали Рахівський, Міжгірський, Тячівський та Великоберезнянський райони.

За попередньою оцінкою сума коштів, необхідних для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, відновлення пошкоджених об’єктів транспортної інфраструктури, водогосподарського комплексу та відшкодування населенню збитків, завданих внаслідок надзвичайної ситуації, становить понад 300 млн грн.

Загалом упродовж останніх років катастрофічні наслідки, зумовлені підняттям рівня води в р. Тисі та її притоках у Закарпатській області, свідчать про необхідність комплексного підходу до розв’язання цієї проблеми. Одним із напрямків є належне фінансування заходів Комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиса у Закарпатській області, що входить до «Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року».

З огляду на зазначене, підтримуючи органи місцевого самоврядування західних областей країни, депутати Закарпатської обласної ради звертаються з проханням термінового реагування на надзвичайну ситуацію, яка склалася в західному регіоні України: Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській та Закарпатській областях.

З цією метою просимо:

1. Невідкладно розглянути питання щодо виділення у повному обсязі Івано-Франківській, Закарпатській, Львівській та  Чернівецькій областям коштів для проведення повного комплексу відновлювальних робіт та ліквідації наслідків паводку, надання необхідної допомоги мешканцям, які постраждали від стихійного лиха.

2. Забезпечити у повному обсязі фінансування Комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиса у Закарпатській області, що входить до «Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року».

3. Внести відповідні зміни до Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020 – 2022 роки, у якій передбачити заходи та належний окремий фінансовий ресурс зі сталим джерелом фінансування із державного бюджету для попередження та боротьби зі стихійними лихами й катаклізмами, які можуть виникати в регіоні у майбутньому.

Висловлюючи глибоке занепокоєння ситуацією, що виникла у зв’язку із відсутністю необхідного фінансування для забезпечення ліквідації наслідків червневого паводку, ми, депутати Закарпатської обласної ради, просимо Кабінет Міністрів України невідкладно вирішити порушені у цьому зверненні питання.

Звернення прийнято на пленарному засіданні вісімнадцятої сесії обласної ради  VІІ скликання

Депутати Закарпатської обласної ради VІІ скликання"

uzhgorod.net.ua

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

20 липня 2020р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів