Активні студенти створили в Ужгороді мурал. Завтра його презентують

Активні студенти створили в Ужгороді мурал. Завтра його презентують
Мурал-мотивацію на стіні спорткомплексу «Буревісник» створили ініціативні студенти УжНУ. Про задум та його реалізацію Медіацентру розповіли третьокурсник факультету суспільних наук Володимир Попович та проректор УжНУ Ігор Король.

 

Близько двох тижнів над стіною спортивно-оздоровчого комплексу УжНУ «Буревісник» під керівництвом менеджера проєкту «Стріт-арт по-ужгородськи» Володимира Поповича чаклували місцеві студенти-ентузіасти. Вони втілюють ґрант, виграний у рамках осіннього пітчингу, що відбувся за підтримки програми Британської ради в Україні «Активні громадяни», ГО “Молодіжна Платформа” та Ужгородської міської ради.

Університетський спорткомплекс прикрасили муралом активні студенти

Восени 2019 року ініціативна група студентів УжНУ (Володимир Попович, Юрій Артимич, Петро Бердар та ідейна натхненниця команди Тетяна Гичка) подала до відбору проєкт зі створення муралу. Так на його реалізацію виграли ґрант на 45 тисяч гривень.

Христина Короткова

Спершу під мурал розглядали стіну студентського гуртожитку №4. Однак невдовзі його утеплюватимуть, тож від ідеї довелося відмовитися. Врешті зупинилися на «Буревіснику».

«У цьому місці мурал буде видно великій кількості містян, – каже проректор УжНУ Ігор Король. – Тут збираються діти й батьки, займається спортом молодь, щодня проходить багато людей. Ми і без того планували трохи підремонтувати цю стіну, але ідея створення тут муралу спонукала зробити це швидше. Врешті зі свого боку ми надали будівельне риштовання, підготували стіну. Старалися усіляко сприяти роботі волонтерів. До речі, й художниця живе в нашому гуртожитку, бо вона спеціально приїхала з Києва».

Зображення для муралу підбирали ретельно. Адже, як запевняє Володимир Попович, прагнули мотивувати ужгородців. Створити такий собі «чарівний пендель».

Оголошували конкурс ескізів серед молоді, та врешті зупинилися на варіанті, який запропонувала художниця Христина Короткова.

У результаті зображення поєднує тему спорту й здорового способу життя (і цим самим доповнює обрану локацію) та закликає до дій.

Університетський спорткомплекс прикрасили муралом активні студенти

«Нам було важливо, щоб мурал ніс у собі посил, містив повідомлення зі змістом, – каже Володимир Попович. – Ідея була не просто зобразити щось, а мотивувати цим зображенням молодь до дій. Тож на стіні є напис: «Працюй над своєю мрією – перед тобою розступиться доля». Це повідомлення має крутитися в головах молоді, щоб не опускали рук перед труднощами і йшли за мріями».

Кілька вечорів семеро студентів-волонтерів переносили малюнок, а відтак художниця промальовувала деталі.

Презентують мурал у четвер, 13 серпня, о 20:00. Приходьте і ви!

Ксенія Шокіна, Медіацентр УжНУ

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

12 серпня 2020р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів