Відомі лауреати ІІІ Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея

11 вересня в Ужгороді, під час «Чендей фесту 2020», нагородили лауреатів ІІІ Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені майстра новели, автора сценарію до фільму "Тіні забутих предків" Івана Чендея.
У номінації «Мала проза» перемогу здобули:
1 премія – Ольга Деркачова (Івано-Франківськ) за оповідання «Вода». 2 премія – Олена Миклащук (Хмельницький) за оповідання «Чорний ангел», Віктор Полянецький (Кропивницький) за оповідання «Над кручею». 3 премія – Андрій Кириченко (Біла церква) за оповідання «Подруга», Тетяна П'янкова (Івано-Франківськ) за оповідання «Пташечка», Вероніка Калитяк (Івано-Франківськ) за оповідання «Гарячий віск». У номінації «Чендеєзнавство» (вивчення життя і творчості Івана Чендея) лауреатами стали: 1 місце – Роксолана Жаркова (Львів) за науково-публіцистичний аналіз «Чи-(я) – Музика?». 2 місце – Антоніна Царук (Кропивницький) за нарис «Осердя художнього світу Івана Чендея». 3 місце – Ольга Брюховецька (Київ) за нарис «Леді зникає: травматична пам'ять колективу у фільмі «Тіні забутих предків», Наталія Мрака (Львів) за нарис «Психопоетика Івана Чендея».Особливі відзнаки журі конкурсу також отримали: «Кращий твір юного автора» – Аліна Шевченко за оповідання «Подорож до центру Землі», «Блискуче висвітлення гострої соціальної тематики» – Сергій Добош (Київ, Ужгород) за оповідання «Підвал», «Блискуче висвітлення гострої соціальної тематики» – Денис Донець (Одеса) за оповідання «Конвеєр», «Віртуозне володіння словом та художніми засобами» – Володимир Святненко (Київ) за оповідання «Вигнанець».
Загалом цьогоріч на поштову скриньку надійшло понад 190 текстів з різних куточків України та з-за кордону. До складу журі конкурсу увійшли: доктор філологічних наук, чендеєзнавець Сидір Кіраль, професор Київського університету ім. Б. Грінченка Микола Васьків, донька Івана Чендея, вчителька української мови та літератури Марія Чендей-Трещак, письменники Павло Вольвач, Олександр Гаврош, Сергій Федака, журналістка та аналітикиня Галина Плачинда. Проєкт «Чендей Фест 2020» реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм. Регіони» Українського культурного фонду, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) та Офісу розвитку малого та середнього підприємництва (SME.DO) при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. За підтримки Управління у справах культури, молоді та спорту Ужгородскої міської ради та БО "Міжнарордний благодійний фонд імені Івана Чендея".Ужгородська міська рада. Офіційна сторінка
До теми
- «Ужгород квітне у творах митців» – в обласному центрі запрошують на виставку
- «Кава на жорнах століть»: оновлена виставка в Ужгородському замку
- На сцені обласної філармонії в Ужгороді стартував Фестиваль сучасної духовної музики
- Вересень 2025 року буде місяцем Заслуженого академічного Закарпатського народного хору
- На завершення сезону: у Невицькому замку відбудеться показ вистави «Річард ІІІ»
- "Танець заради нього": історія Алевтини Чернової — хореографки з Києва в Ужгороді
- Коломийка на всі смаки звучатиме в Колочаві
- «Дитячі мрії» презентували в атріумі Закарпатської ОДА
- Закарпатський облмуздрамтеатр побував із гастролями в Угорщині
- Куїнджі, Айвазовський, Кричевський – колекцію Сумського художнього музею можна побачити в Ужгороді
- У галереї «Ужгород» відкрили виставку творів «Вернісаж 55»
- 30 травня в Ужгороді відбудеться відкриття виставки «Дитячі мрії»
- Танець, пісня, пам’ять: Академія культури провела концерт-подяку захисникам
- Академія культури і мистецтв запрошує сьогодні в Ужгороді на звітний концерт «Дякую Тобі…»
- Оголошено Короткий список VII Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея 2025 року
- В Академії культури і мистецтв відбувся фольклорно-мистецький форум «Барви народного танцю»
- Літературний конкурс малої прози імені Івана Чендея оголосив довгий список 2025 року
- В Ужгороді відбудеться обласний фестиваль-конкурс «Веселковий передзвін»
- Закарпатський драмтеатр реалізує інклюзивний проєкт за підтримки Українського культурного фонду
- 5 музеїв Ужгорода, про які ви могли не знати (ФОТО)
До цієї новини немає коментарів