У Закарпаттяобленерго нагадують, як користуватися електроприладами, щоб не виникло пожежі

У Закарпаттяобленерго нагадують, як користуватися електроприладами, щоб не виникло пожежі
З настанням осінньо-зимового періоду збільшується кількість пожеж через порушення правил експлуатації електропобутових приладів, перед усім електронагрівальних. Саме на цей період припадає до 70 відсотків загибелі людей на пожежах.

 

У зв’язку з цим попереджуємо та нагадуємо про категоричну заборону використання саморобних, несертифікованих електрообігрівальних приладів для опалення будинків, квартир та ін. Не користуйтесь зіпсованими вимикачами, розетками, вилками та іншими електроприладами. Не використовуйте електроприлади, при включенні яких нагрівається провід та плавиться ізоляція. Виконання внутрішніх електророзподільних мереж та під’єднання до них електроприладів необхідно виконувати відповідно до вимог «Правил улаштування електроустановок». Порушення цих вимог може привести до пожежі, в тому числі й до загибелі людей.

 Категорично забороняється спалювання сухотрав'я, чагарників та влаштування сміттєзвалищ поблизу охоронних зон ліній електропередач та біля трансформаторних пунктів, електропідстанцій. («Правила охорони електричних мереж» пункт 8).

Охоронна зона електричних мереж встановлюється уздовж повітряних ліній електропередач – у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддаленні по обидві сторони лінії від крайніх проводів за умови не відхиленого положення, на відстань:

(для повітряних ліній напругою)

 2 метрів                         - до 1 кВ

 10 метрів                       - до 20 кВ

 15 метрів                       - 35 кВ

 20 метрів                       - 110 кВ

 25 метрів                       - 220 кВ

Особи, які порушать дані вимоги, чим можуть призвести до виникнення пожежі на електрообладнанні, несуть відповідальність із нарахуванням відшкодування збитків від пожежі в установленому   Законом порядку.

 

Дирекція ПрАТ «Закарпаттяобленерго»

 

 

 

07 жовтня 2020р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів