"Золота лихоманка" по-закарпатськи: у Мужієві знову планують добувати золото

"Золота лихоманка" по-закарпатськи: у Мужієві знову планують добувати золото
Голова Закарпатської ОДА Олексій Петров зустрівся з представниками міжнародної інвестиційної компанії Avellana Gold, яка вперше за 15 років запустить збагачувальну фабрику на Мужіївському родовищі поліметалів. Наразі компанія утилізує відвали на території родовища, які накопичилися від попередньої діяльності рудника, та відновлює екологію в регіоні.

 

Мужіївське родовище  єдине в державі  родовище золота із затвердженими запасами, що дозволяє Україні вважатися золотовидобувною країною. Запуск фабрики на родовищі  це надходження у бюджет громади та нові робочі місця, коментує голова Закарпатської ОДА Олексій Петров.

«Ми підтримали іноземного інвестора та запуск проекту з видобування золота і поліметалів, які є на території Мужіївського родовища. Востаннє підприємство запускали у 2005 році, воно збанкрутіло, тому будь-які виробничі процеси тут не відбувалися зазначає Олексій Петров Це єдиний виробничий комплекс, який можна запустити під час пандемії».  

Під час візиту голова Закарпатської облдержадміністрації побачив потужності фабрики та процес очищення відвалів.

«Проект має не стільки бізнесову, скільки екологічну складову. Головне, що ми позбавимося від небезпечних відвалів, яких практично 130 тис. тонн і які сьогодні створюють проблему екологічній системі регіону», – додає Олексій Петров. 

З 2016 року Avellana Gold розробила комплексну концепцію підземної розробки родовища, яка передбачає видобуток чотирьох видів металу та роботу з низькими класами золота.

«На сьогодні ми побудували нову гравітаційну фабрику, на якій працює 30 осіб. На жаль, півтора року було витрачено на захист від рейдерів», – зазначає Андрій Смолін, керівник українського представництва Avellana Gold.

У результаті компанія перероблятиме 500 тисяч тонн руди на рік та буде сплачувати понад 250 мільйонів гривень податків.

«Металу з нашої продукції буде достатньою для виробництва 300 000 акумуляторів на рік та дозволить перекрити потребу країни в імпорті цинку», – повідомляє Брайан Севедж, генеральний директор компанії Avellana Gold.

Введення в експлуатацію проекту розробки Мужіївського родовища та додаткові інвестиції у розвідку нових родовищ на Закарпатті дадуть поштовх до створення нових гірничих компаній. Протягом десятиліть подібні родовища приносять сотні мільйонів доларів економіці Румунії та Словаччини, зазначають в  Avellana Gold.

«Для збереження екології регіону виробництво на Закарпатті має бути обмежене лише виробництвом концентрату, – коментує Андрій Смолін. – Тим не менше, створення нових видів сировини для української економіки означає можливість відновити зруйноване війною виробництво цинку, побудувати вертикальний цикл виробництва акумуляторів, відновити роботу всієї галузі гідрометалургійного виробництва, яка була зупинена ще в 90-х».

Press Avellana Gold

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

21 жовтня 2020р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів