Низька активність виборців – типова для Закарпаття, – політолог

Низька активність виборців – типова для Закарпаття, – політолог
ЦВК оприлюднила проміжкові показники активності виборців на місцевих виборах. За даними із 55 ТВК, а їх на Закарпатті всього 64, активність склала 42,93%. Це 319 306 людей. Такі дані станом на 22 годину 25 жовтня.

 

Загалом в Україні тим часом активність виборців склала майже 37%. Такі дані назвав голова ЦВК Олег Діденко. За його словами, найвищу явку зафіксували на заході України. Найвищий результат – у Тернопільській області. Він становив 46,67%. І найнижчий – в Донецькій області – 31,67%.

Раніше, експерти прогнозували, що на цих виборах на Закарпатті активність буде нижчою, аніж минулоріч на президентських (47% у другому турі) та парламентських виборах (41,16%)

Політолог Михайло Шелемба розказав Суспільному про основні причини такої низької активності закарпатців. Головною причиною, за словами, Шелемби є пандемія COVID-19:

"Велика кількість заробітчан не хочуть жертвувати роботою, стояти на кордоні, потім робити тести ПЛР, щоб прийти проголосувати. Наступний чинник — великі черги, які спостерігали на дільницях. Люди не могли проголосувати, стояли довго в черзі, а потім розверталися та йшли. Ну і звичайно, є розчарування. Бо за останні два роки це вже треті вибори. І люди не сильно бачать, що є якісь зміни. Тому і вирішили не йти на виборчі дільниці", — повідомив політолог.

Також Михайло Шелемба додав, що низька активність виборців є типовим явищем.

Нагадаємо, у 2015 році активність закарпатців на місцевих виборах склала 49,16%.

Суспільне Закарпаття

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

26 жовтня 2020р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів