Закарпатська ДПС про чек на вимогу покупця: видати, нема права відмовити

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані надавати в паперовій та/або електронній формі покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший розрахунковий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України від 12 травня 1991 року № 1023-ХІІ «Про захист прав споживачів» із змінами та доповненнями.
Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку, яка має право не застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмні РРО, зобов’язана надати в паперовій та/або електронній формі покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший розрахунковий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця.
У разі ненадання на вимогу покупця товарів (послуг) відповідного документа фізичні особи – підприємці, які сплачують єдиний податок, притягаються до відповідальності, передбаченої Законом України «Про захист прав споживачів».
Крім того, нагадаймо, що з 1 січня 2021 року до 1 січня 2022 року відтерміновано обов’язкове використання РРО деяким категоріям СГД, а саме: не потрібно застосувати РРО (ПРРО) ФОП-платникам єдиного податку II-IV групи, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2021 році – 1 320 000 грн), незалежно від обраного виду діяльності.
Однак із 1 січня 2021 року застосування РРО обов’язкове незалежно від обсягу річного доходу для ФОП-платників єдиного податку II-IV групи, які здійснюють діяльність за такими видами:
- реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
- реалізація лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
- реалізація ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
ДПС у Закарпатській області
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- На Закарпатті прокурори та БЕБ забезпечили відшкодування засновником будівельної компанії майже 3,7 млн грн несплачених податків
- Гірські рятувальники надали допомогу двом жителям Львівщини
- На Берегівщині поліція затримала двох зловмисниць, які організували спробу нелегального перетину кордону для п’ятьох військовозобов’язаних
- Патрульні розшукали осіб, які в Ужгороді побили жінку та втекли
- СБУ та Нацполіція затримали підпалювача, який виконував замовлення рф на Закарпатті
- Ще одна смертельна ДТП: на Мукачівщині зіткнулися дві вантажівки, загинув чоловік
- Поліцейські Виноградова повідомили про підозру зловмисниці, причетній до жорстокого вбивства собаки
- Одна людина загинула, ще троє — травмовані внаслідок ДТП на Рахівщині: поліція Закарпаття встановлює обставини смертельної аварії
- Оцінив комунальну землю втричі дешевше, від її реальної вартості: на Свалявщині прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт
- Поліцейські Закарпаття у співпраці з СБУ викрили масштабну схему привласнення бюджетних коштів, виділених на ремонт автошляхів
- Суд обрав безальтернативний запобіжний захід закарпатці, яка у стані сп’яніння скоїла смертельну ДТП — загинув прикордонник
- Бійців стрілецького батальйону поліції Закарпаття нагороджено відзнаками Президента України
- Податківці Закарпаття викрили підприємців на невидачі чеків. Штрафи склали понад 500 тис. гривень
- Прикордонний антирекорд: 19-річний юнак втринадцяте намагався незаконно перетнути кордон
- Оренда під контролем: податкова і міська влада Ужгорода акцентують на прозорості доходів від житла
- Рятувальники допомогли 12 туристам, які занедужали під час відпочинку в горах
- До 80-річчя обласний краєзнавчий музей отримав Почесну грамоту Кабінету Міністрів України
- Закарпаття у вогні: понад 1100 пожеж в екосистемах ліквідували з початку року
- Навчали, дивували і вчилися самі. Гвардійці Закарпаття провели урок мужності у таборі пластунів
- Протягом одного дня гірські рятувальники надали допомогу п'ятьом туристам
До цієї новини немає коментарів