Закарпатська ОДА: "Державні землі переходять у повноцінне розпорядження громад. Що це означає?"

Закарпатська ОДА: "Державні землі переходять у повноцінне розпорядження громад.  Що це означає?"
Україна недовикористовує один з своїх найпотужніших активів – землю. Мораторій, котрий існував десятиліттями сформував тіньовій ринок, низьку продуктивність фермерства, розкрадання землі через схеми, корупцію на ринку землі. Завдання земельної реформи – упорядкувати ринок землі, унеможливити корупційні схеми у земельних відносинах, зробити відносини у сфері землеустрою – зрозумілими й прозорими, і головне – дати поштовх українській економіці.

 

Голова Закарпатської ОДА А. Полосков прокоментував хід реалізації земельної реформи та що вона передбачає.

«Завдяки реформі децентралізації, державні землі переходять у повноцінне розпорядження громад. У сфері земельних відносин відбудеться спрощення і поліпшення процедур, тобто дерегуляція землеустрою.  Відбудеться впровадження переважного права – у орендаря з’явиться переважне право на придбання земельних ділянок. Також передбачене просторове планування – комплексне планування територій громад та створення умов для інвестицій. Прозорість системи забезпечить публічність та відкритість інформації про землю та ресурси», - зазначив Анатолій Полосков.

Також голова ОДА зауважив, що земельна реформа передбачає електронні земельні торги – чесний та відкритий спосіб торгів на аукціонах, подолання корупції та земельного рейдерства.

«Земельна реформа – це одна з ключових реформ країни, ефект від якої відчує кожен громадянин, й це єдиний невикористаний потужний драйвер економіки», - сказав керівник області.  

-  Земельна реформа на цьому етапі не передбачає відкриття ринку для державних та комунальних земель, допуску юридичних осіб та іноземців. 

 -  Земельна реформа – це впорядкування ринку землі. 

-  Ринок землі запустить економіку. Завдяки реформі Україна зможе стабільно щороку додавати майже по одному відсотку до темпів свого економічного зростання.  

-  Відкриття ринку землі – це можливість підвищити добробут селян та сформувати середній клас на селі і зменшити трудову міграцію.

- Ринок землі – це задоволення базового права українців - розпоряджатися своїм майном (так само як квартирою, машиною чи телефоном).

 -  Земля буде використовуватись більш продуктивно, оскільки фермери без остраху вкладатимуть кошти у власну землю (закуплятимуть техніку, інвестуватимуть в розробку і покращення земель, використовуватимуть нові технології).

 - Земельна реформа зменшує можливості рейдерства землі.

- Податки буде отримувати громада, а це можливість розвивати своє ОТГ (школи, садочки, дороги і т.п.).

 

27 січня 2021р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів