Закарпатське у тренді: як бізнесу зустрітися із туристом, обговорили у рамках проєкту «Пізнай Ужанську долину»

Керівниця проєкту «Пізнай Ужанську долину» Людмила Сюзева розповіла про успішний досвід реалізації подібного проєкту «Пізнай Ужгород». Відтак зупинялася на тому, як місцеві бізнеси можуть привабити туристів через проєкт.
Людмила Сюзєва
«У рамках «Пізнай Ужгород» ми розробили 10 аудіомаршрутів із авторськими екскурсіями від наших топових гідів. Наразі маршрутами скористалося понад 20 тисяч людей, а команду відзначили нагородою «Кращий інноваційний екскурсійний продукт Закарпаття». Зараз будь-яка людина може скористатися ними і отримати якісні та цікаві екскурсії безкоштовно. За таким же принципом реалізовуємо і проєкт «Пізнай Ужанську долину». У міжнародному мобільному додатку Izi.travel будуть доступні авто-, вело- та пішохідні маршрути Ужанською долиною. У кожному з них ми пропонуємо не тільки цікаві історичні, архітектурні та природні пам’ятки, але й місцеві родзинки. Це наші славнозвісні рекреаційні зони, заклади з локальною кухнею, крафтові продукти тощо. Ми відкриті до співпраці і готові внести ваші локації у наші маршрути або додати їх як навігаційні підказки для відвідання», – пояснила Людмила Сюзева.
Важливо, що внесення комерційних локацій у маршрути є безкоштовним. Головне, щоб пропонована атракція була цікавою для туриста.
Порушили проблему доступу до території Ужанського національного парку. Не всі туристи знають, що вхід на територією платний, а деякі просто ігнорують цей факт. Від цього парк зазнає фінансових збитків. Інша незручність – для доступу до деяких локацій потрібно отримувати дозвіл у прикордонної служби за 10 днів до відвідування. Домовилися об’єднати зусилля для спрощення доступу до природних родзинок краю.
Аліса Смирна
Обговорили також пропозицію авторки одного з маршрутів Аліси Смирної. Турист має запит на місцеву кухню, натомість часто заклади пропонують піцу і суші. Тому Аліса пропонує розробити низку пропозицій із локальними стравами у закладах харчування.
Андрій Вишняк
Представник рестопабу RETORTA у Перечині Андрій Вишняк каже: «Ужанська і Турянська долина були невиправдано забуті, хоча мають величезний туристичний потенціал і багато родзинок, які зацікавлять будь-якого туриста. Дуже важливо, що у цьому проєкті можна об’єднати зусилля і надати туристу усе, чого він потребує. Розвиток туристичної сфери – це стратегічний напрямок для нашого регіону. Це сприяє економічному розвитку і благополуччю населення».
Нагадаємо, проєкт «Пізнай Ужанську долину» реалізовує ГО «Щасливі діти» у партнерстві з ГО «Асоціація фахівців туристичного супроводу Закарпаття» за підтримки Українського культурного фонду.
Пресслужба ГО «Щасливі діти»
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Сезон сакури в Ужгороді 2025: де шукати?
- «Сакура — це не все»: гід Юрій Зизич про туристичний сезон на Закарпатті, виклики й нові можливості
- З початку 2025 року найбільші музеї Закарпаття відвідали понад 90 тис. туристів
- Поляна та Ужгород лідирують у надходженнях зі сплати туристичного збору
- В Ужгороді проводять безкоштовні екскурсії містом у межах «Сакура-фесту»
- На Закарпатті створили туристичну мапу Боржавської долини
- У додатку «В похід Карпатами» з’явилися нові маршрути для хайкінгу
- У Нацпарку «Синевир» розпочався сезон тиші
- В Ужгороді запрошують на безкоштовні екскурсії у період цвітіння сакур
- Міфи й правда про сакури в Ужгороді
- Гойдалка серед модрин: нова туристична атракція буде у Ясінях
- На Закарпатті відбудеться унікальний семінар, присвячений розвитку винного туризму - екскурсоводів запрошують до участі
- Квітковий календар Закарпаття: березень 2025, весняне натхнення
- Що, де і коли цвістиме на Закарпатті: опублікували календар цвітіння шафранів, магнолій, сакур та нарцисів
- У дендропарку Березинка поблизу Мукачева розквітли шафрани
- В Україні вийшов фільм про зимовий туризм на Закарпатті
- Реабілітаційний центр у нацпарку «Синевир» став домівкою для семи диких тварин
- Туризм на Закарпатті приніс до бюджету України 130 млн грн податків
- У січні 2025 року на Закарпатті сплатили майже 2,5 млн грн туристичного збору
- Лондон – Рига – Ужгород: Управління туризму ОВА презентувало Закарпаття європейським партнерам
До цієї новини немає коментарів