Побачило світ видання «Жіночі прикраси з бісеру на Закарпатті»

Побачило світ видання «Жіночі прикраси з бісеру на Закарпатті»
Днями вийшло друком видання директора Закарпатського музею народної архітектури та побуту Василя Коцана «Жіночі прикраси з бісеру на Закарпатті»

 

Пропоноване видання є продовженням серії публікацій музею, що знайомлять поціновувачів народного мистецтва з його окремими збірками. Воно містить кольорові фотоілюстрації традиційних народних, а також авторських жіночих прикрас з бісеру із фондової збірки ужгородського скансену, а також зібраних автором впродовж багатьох років під час етнографічних експедицій. До видання також увійшли матеріали зі збірок Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Тиводара Легоцького, Музею народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького у Львові, Регіонального музею етнографії сіл пониззя р. Тереблі у селищі Буштино Тячівського району, Ясінянського та Великобичківського історико-краєзнавчих музеїв. Текстову та альбомну частини супроводжують чорно-білі світлин кінця ХІХ – середини ХХ ст., що демонструють жінок в традиційному народному вбранні, до комплекту якого входять прикраси з бісеру. 

Тут представлено традиційні взірці виробів з бісеру долинян, гуцулів, бойків і лемків Закарпаття. Окрема увага акцентується на авторських виробах – силянках і намисті Ірини Куцик, Меланії Балаж, Марії Купарь, Ольги Ловги та Вікторії Симкович.

Автор та упорядник висловлює щиру подяку Видавництву Олександри Гаркуші та фотографу Сергію Гудаку, а також всім, хто долучився до підготовки даного видання. Книга стане цікавою для етнографів, мистецтвознавців, музейних працівників, дослідників народного декоративно-ужиткового мистецтва та всіх, хто цікавиться матеріальною культурою Закарпаття. 

Karpat news

 

09 квітня 2021р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів