Перечинська екологія волає SOS

Редакціям газет "Трибуна", "Сільські вісті" Міністру внутрішніх справ Ю. Луценко "Кожний має право на безпечне для життя довкілля, на відшкодування, завданого порушенням цього закону". Ст. 50 Конституції України.

 

Шановні редакції газет "Трибуна", "Сільські вісті" та шановний пан Луценко Ю.! У 2005 році ми, члени ініціативної групи, неодноразово зверталися до редакції газети "Трибуна" та за всебічної підтримки народного депутата України С. Ратушняка до Прем’єр-міністра України Ю. Тимошенко. За дорученням Прем’єр-міністра була створена комісія для вивчення екологічних злочинів в м. Перечин та найближчих селах, до якої входили представник Міністерства охорони навколишнього природного середовища України та заступник начальника державного управління екології та природних ресурсів у Закарпатській області. Нарешті було прийняте рішення щодо припинення діяльності ВАТ "Перечинський ЛХК" до усунення причин екологічних забруднень, згідно рішення Міністерства охорони навколишнього середовища України, хоча ініціативна група завжди ставила питання про закриття старої реторти. І що? Ніщо! Влітку 2005 року впродовж одного місяця вдень деревину в реторту не завантажували, проте вночі "патріоти" намагалися надолужити втрачене. Восени реторту все ж зупинили, десь на два тижні, з метою ніби усунути недоліки, які є причиною шкідливих викидів. Проте реторта, як і раніше, посипає перечинців вугільним порошком та підіймає сморід по всьому місту, особливо зранку, коли повітря містить найбільше вологи. Викиди містять оцтову кислоту, мурашину кислоту та феноли. Обласні екологи в особі Ю. Павлея стверджують, що ніби паро-газову суміш спалюють в котлах-утилізаторах. Знищують переважно леткі продукти, а важкі фракції, які містять в собі тонни оцтової кислоти та феноли, конденсуються в скрубері, а потім 2-3 рази на добу виливають на території комбінату. Конденсат – рідина чорного, точніше темного кольору, з неприємним запахом. Потужним джерелом забруднення є верхня частина реторти, звідки тонни парогазової суміші викидаються в повітря. Дивно, що представники як із Києва, так і з Ужгорода стверджують, що запах оцтової кислоти відчувається тількі тоді, коли відкривають горловину цистерн. Який маразм! Саме цей запах можна відчути поблизу цистерни, а не по всьому Перечині. Ми уже вказували у попередніх публікаціях, що від цих викидів навіть лісові дерева втрачають молоде листя, а фруктові дерева у останні 4 роки рідко де плодоносять; молоді ж взагалі гинуть. На зазначене вище гість з Києва розповів казку про два каштани, а Ю. Павлей з Ужгорода – казку про вишні. Ось тут і вирішення екологічних проблем: люди, які повинні боротися з екологічними негараздами, чогось покривають губителів природи. Дивним є той факт, що заступник Міністра вищевказаного міністерства

В. Луцько стверджує, що потрапляння надсмольних вод має місце у період дощів через переповнення спеціальної ємності, що не відповідає дійсності, адже надсмольні води також виливають на території заводу. Крім цього, вакуумізація одержаної смоли, що здійснюється з метою одержання товарного продукту, призводить до викидів значних кількостей формальдегіду, який є надзвичайно токсичним,і мутаційних процесів в організмі. Шановний пане Луцько, за добу викидують близько

4т формальдегіду, значну кількість за рахунок виливання надсмольних вод, а дещо – в атмосферу через вакуумізацію смоли. Пане Міністре, не думаєте Ви, що мова йде про геноцид народу, особливо впродовж останніх 5 років. Для "братів" зі Сходу найважливіше – гроші. На нашу думку, йде просто відмивання "брудних" грошей.

А зараз трохи статистики.

У 2004 році на комбінаті вироблено 13320 т етилацетату, за який отримали наші "брати" близько 42 млн. грн., 9900 т мочевино-формальдегідної смоли, за яку отримали близько 14,8 млн. грн. і 9541 т деревного вугілля, за яке отримали близько 89 млн. грн., адже зі слів ІТР, за кожну тонну деревного вугілля у Франції отримують 1500 євро.

Ось бачите, наскільки близькі місцеві жителі голові правління ВАТ "Перечинський ЛХК". Є навіть дуже близькі, адже деяким вдалося, працюючи на комбінаті, прикрасити свої будиночки так, що не впізнаєш, а деяким – купити автівки.

Дивно, пане Луцько, що вихідні компоненти для одержання мочевино-формальдегідної смоли, саме мочевину, тобто карбамід та формалін в м. Перечин завозять за тисячі кілометрів з Півдня України, а чи не краще було б налагодити виробництво смоли в рідному Дніпропетровську. Тож виникає питання, а чому не так? Зі слів податківців, ВАТ "Перечинський ЛХК" збагатили бюджет району на якійсь 143 тис. грн. Погодьтеся, це копійки, адже такі гроші комбінат отримує за одну зміну виробничої діяльності. Для виправлення ситуації слід пригадати слова Міністра внутрішніх справ Ю. Луценка, який недавно на Майдані заявив: "А Ви робіть Майдан кожен у себе вдома". Гадаємо, тільки тоді буде діяти гасло: "Бандитам – тюрми".

Шановні панове, отримані відписки чи листи-відповіді надсилаємо Вам для старанного вивчення. Дуже просимо направити в м. Перечин для вивчення ситуації, пов’язаної з екологією, комісію з відомства пана Луценка, щоб покласти край брудним чуткам.

З повагою від імені членів ініціативної групи В. Іваник

Трибуна

 

04 березня 2006р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів