Журналісти відвідали Закарпаття, аби у черговий раз показати сміттєву проблему (ВІДЕО)

Журналісти відвідали Закарпаття, аби у черговий раз показати сміттєву проблему (ВІДЕО)
Журналісти "Настоящее Время" відвідали Закарпаття аби у черговий раз показати сміттєву проблему, яка щороку "випливає" на поверхню, і досі залишається поза увагою.

 

Йдеться про річку Тиса, яка несе тони сміття у сусідню країну. Вже кілька років, як ця проблема вийшла на міжнародний рівень. Тим часом Угорщина вже шле гнівні послання Києву з вимогою вирішити проблему.

Генеральний директор Національного управління водного господарства Угорщини Іштван Ланг розповідає, що більша частина забруднень приходить саме з-за кордону. До них припливають відходи з Румунії, України та Словаччини.

"У 2020 році ми дістали з річки 2600 кубометрів відходів. Такі подарунки приходить з України, хоч і не кожен день, лише з паводками, але важкість боротьби з сміттям для Угорщини відчутна, фізично та фінансово...Відверто кажучи, ми також знаходимо і угорські пляшки серед сміття, не модна казати, що ми знімаємо з себе повну відповідальність з приводу цього", – зазначив Іштван Ланг.

Вже не перший рік угорці дипломатично намагаються донести про це сусідам, а саме Україні. В Україну регулярно приїжджають угорські волонтери, журналісти, режисери, які допомагають протистояти забрудненню, висвітлюючи дану проблему.

Угорський режисер Дімитрій Лешук вже давно бореться за чистоту його улюбленої ріки.

"Якби мені б довелось скласти рейтинг, за моїми особистими відчуттями. Я одразу кажу це не істина, але як мені здалося, Україна найбільше всього забруднює, вона на першому місці. Румунія на другому місці, Угорщина на 3 і на 4 місці Словаччина і, можливо, Сербія", – зазначив Дімитрій.

Він вважає, що звалище у Рахові можна ліквідувати за рік, якщо б були всі необхідні інструменти та 50-60 людей. Це був би хороший меседж від української влади, що воно хоче та може вирішити цю проблему.

Місцеве керівництво "відмазується" тим, що побудували дамбу, але ж дамба ніяк не впливає на заповнення звалища. Залишилось 2 роки роботи і Рахівське сміттєзвалище буде переповнене.

Вихід у Києві бачть лише новим законом, який привабить інвесторів до прибирання сміття і головне, його переробці. Підготовлений законопроект вже знаходиться у Верховній Раду, але дата його розгляду не відома.

Про те як у маленькому селі закарпатець почав боротись з сміттям, чим займаються комунальні служби, хто намагається сортувати сміття

Настоящее Время

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

01 червня 2021р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів