В Ужку на Закарпатті митці-аматори творили стежками великих Бокшая й Ерделі

Днями у мальовничому селі Ужок, що на Великоберезнянщині, пройшов черговий обласний пленер за участі митців аматорів. Акція відбулася відповідно плану роботи Обласного організаційно-методичного центру культури з метою обміну творчим досвідом, новими ідеями між митцями Закарпаття. Цього разу в ньому взяли участь Мирослав Голянич (м. Мукачево), Юрій Мушак (с. Ставне донедавна Великоберезнянського, а нині Ужгородського району), Аркадій Мухомед’янов (м. Ужгород) та провідні методисти Центру культури Костянтин Ковган та автор цих рядків.
Дорогою на Ужок у Ставному до компанії митців приєднався талановитий художник-аматор Юрій Мушак.
Мандруючи горами, художники побачили будиночок в околиці Ставного, який писали Адальберт Ерделі, Йосип Бокшай, Іван Шутєв та інші художники.
У вільний від роботи час художники багато спілкувались, ділилися історіями з життя та досвідом пленерного етюдного живопису. Кожного дня плідно працювали, створивши по кілька етюдів.
Дорогою додому учасники пленеру відвідали у Кострині майстерню відомого різьбяра й художника Василя Дуба. Майстер показав свої роботи, поділився спогадами про корифеїв крайової школи малярства. Багатьох з них він знав особисто, був їхнім учнем, навчаючись в Ужгородському училищі прикладного мистецтва.
Тривав пленер п’ять днів і завершився імпровізованою виставкою робіт на подвір’ї оздоровчого комплексу.
Організатором та координатором культурно-мистецької акції виступив провідний методист Центру культури Костянтин Ковган.
Восени цього року заплановано провести ще масштабніший пленер за участі художників-аматорів та професійних митців. Можливо й міжнародний.


.jpg)







Володимир Мишанич, провідний методист КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» ЗОР
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Презентація в Ужгороді картини «Народження і смерть заради життя»: вшанування пам’яті захисників через мистецтво
- Ветерани підкорили зимовий Петрос під час реабілітаційної мандрівки
- З нагоди Міжнародного дня рідної мови в Ужгороді відбувся поетичний марафон «Єднаймося в мові»
- Екскурсоводів Закарпаття привітали з професійним святом
- В Ужгороді відбудеться поетичний марафон до Міжнародного дня рідної мови
- Через відключення світла на Закарпатті можуть не працювати світлофори на залізничних переїздах
- "Слідами легенд": у замку Сент-Міклош відбулася виставка картин поліцейського Романа Хмеляра
- Інклюзивна мобільність: в Ужгороді обговорили доступність навчання водінню для людей з інвалідністю
- Ще п’ять замків Закарпаття увійшли до Державного реєстру пам’яток національного значення
- Закарпаття нарощує вітрову генерацію для стабільної роботи енергосистеми
- На Закарпатті протягом 2025 року зафіксовано 5 випадків зґвалтування неповнолітніх
- На Закарпатті триває ремонт опори газопроводу, яку підмило через паводок
- Ще один Центр життєстійкості офіційно відкрили на Закарпатті
- На Берегівщині запрацював Центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Оберіг»
- До уваги закарпатців! Графік погодинних включень/відключень електроенергії на 27 січня
- У Пилипецькій громаді відкрили ЦНАП
- У Кам’янській територіальній громаді сьогодні відкрили оновлений сервісний центр МВС
- ДТП з мікроавтобусом із дітьми між Перечином та Зарічовим: є постраждалі
- На Закарпатті військові НАТО і Сил оборони України піднялись на Говерлу й відкрили мурал Армії громад України
- У Перечині відкрили відремонтований корпус початкової школи Ліцею ім. Героїв 68-го батальйону

До цієї новини немає коментарів