Закарпатська ДПС: порядок оподаткування дивідендів податком на доходи фізичних осіб

Закарпатська ДПС: порядок оподаткування дивідендів податком на доходи фізичних осіб
У Головному управлінні ДПС у Закарпатській області нагадують, що порядок оподаткування податком на доходи фізичних осіб дивідендів визначений п. 170.5 ст. 170 Податкового кодексу України.

 

Податковим агентом платника ПДФО під час нарахування на його користь дивідендів, крім випадків, зазначених у п. п. 165.1.18 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, є емітент корпоративних прав або за його дорученням інша особа, яка здійснює таке нарахування.

Згідно з Податковим кодексом дивіденди остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування платнику податків за такими ставками:

- 5 % - для дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами - платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування);

- 9 % (половинний розмір ставки встановленої п. 167.1 ст. 167 ПКУ) – для дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, корпоративних правах, нарахованих нерезидентами, інститутами спільного інвестування та суб'єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток;

- 18 % - для дивідендів, нарахованих платнику податку за акціями або іншими корпоративними правами, що мають статус привілейованих, або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, що перевищує суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку, які для цілей оподаткування прирівнюються до виплати заробітної плати.

ДПС у Закарпатській області

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

22 червня 2021р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів