Пірнали за однією дитиною, знайшли двох: Закарпатський водолаз розповів про свою професію та рекордну смертність (ВІДЕО)

Цей рік для водолазів почався із утоплення, 1 січня вони виймали з річки тіло молодого хлопця. Уже зараз кількість загиблих на воді б'є рекорди 2020-го. За останньою інформацією на 19 серпня - 29 випадків утоплення, тоді, як за аналогічний період минулого року - 23 випадки. Всього у 2020 році на водних об’єктах області загинуло 33 людини.
Висока статистика саме через необачність відпочивальників та відсутність достатньої кількості зон відпочинку. Найчастіше на воді гинуть чоловіки (зокрема через вживання алкоголю) та діти через необережність. Тіла жінок рятувальники-водалази шукають найрідше.
Іван Кузьма - начальник групи водолазно-рятувальних робіт ГУ ДСНС в Закарпатській області працює рятувальником вже 31 рік з 1989 року. Про свою роботу говорить не надто емоційно, каже що вона "як і усі професії потрібна" і емоції треба відключати. Бо найскладніше - психологічний момент, налаштуватися на пошук тіла.
На Закарпатті найбільше гинуть на Тисі, там взагалі відсутні умови для купання. А стрімкі гірські річки несуть людей течією. Також фактором, який робить відпочинок небезпечним є те, що змінюється рельєф дна, і наче людина минулого року купалася і все було добре, а цьогоріч уже все змінилось.
Зараз в області є 10 водолазів-рятувальників. Для того, щоб займатись цією справою не обов'язково мати вищу спеціалізовану освіту. Головне бажання, навчають на курсах водолаза (3 класу). У середньому водолази отримують 9 000 тисяч гривень на місяць.
Іван Кузьма наголошує, що той, хто хоче опанувати професію повинен мати добру фізичну підготовку, розвинуті легені (спорядження важить понад 40 кілограм) і у воді треба бути близько години у середньому. У воду ніхто не занурюється, якщо немає складу із 3 водолазів. Ця професія вважається однією із найбільш шкідливих в Україні. Водолаз може піти на пенсію у 50 років, проте має мати за плечима 2750 годин проведених під водою.
Підопічний Івана Кузьми, не на камеру розповів, що навіть до такої роботи можна звикнути, проте найстрашніше, коли знаходити тіла дітей. Були випадки, коли пірнали за однією, а знаходили одразу двох - того хто тонув, і того хто йшов рятувати, проте загинув сам. Водолази-рятувальники закликають уважніше ставитись до власного життя і не знаючи броду ніколи не лізти у воду.
Більше дивіться у нашому відео.
Mukachevo.net
До теми
- «STEMLab Synergy» формує майбутнє освіти прикордонних регіонів: лабораторії, тренінги та профорієнтація
- Укрзалізниця запускає "Паспорт мандрівника" - отримати штамп можна буде і в Ужгороді
- Відновити Землю після різних екологічних катастроф – мета гри, яку розробили студенти УжНУ
- Прийшли понад 200 людей: у Закарпатській обласній станції переливання триває місячник донорства крові
- Жива історія: на Закарпатті досі працює автентичний водяний млин
- Майже 200 тисяч експонатів у понад 40 експозиційних залах у фондах обласного краєзнавчого музею
- «Не ризикуй життям — повідомляй в СБУ»: стендап-комік Василь Байдак звернувся до української молоді в рамках кампанії «Спали» ФСБшника»
- Єдиний в Україні: пілотний проєкт підтримки військових після фронту працює для 128-ї бригади
- В лікарнях Ужгорода та області — дефіцит донорської крові 1-, 3+ та 4+ групи
- На Закарпатті відбувся колоритний фестиваль коломийок
- 83% закарпатських угорців підтримують вступ України до ЄС
- Завтра розпочинається Петрів піст: як тримати його правильно?
- Мить, яку варто побачити: в горах Закарпаття квітне червона рута
- «Гладіатори» в ужгородському замку запрошують постріляти з лука
- Як заморозки вплинули на урожайність у краї?
- Сьогодні — Свята Трійця: що варто знати про Зелені Свята
- У лікарнях Ужгорода та області — дефіцит донорської крові
- Закарпаття: менше випадків туберкульозу, але тривожна динаміка з гепатитом В
- Пейзаж в об’єктиві тепловізора від військового Владислава Товтина можна придбати на благодійному аукціоні
- У Карпатах пильнує не лише прикордонна служба
До цієї новини немає коментарів