В Ужгороді стартував Міжнародний фестиваль моновистав

В Ужгороді стартував Міжнародний фестиваль моновистав
Уже третій Міжнародний фестиваль моновистав «Монологи над Ужем» стартував учора, 17 вересня, в Ужгороді.

 

На зображенні може бути: 10 людей, люди сидять, квітка та у приміщенні

На офіційному відкритті в обласному театрі ляльок «Бавка» міський голова Ужгорода Богдан Андріїв привітав гостей та глядачів, подякував директору фестивалю Михайлові Носі, учасникам за вагомий внесок у культурне надбання нашого міста. Богдан Євстафійович побажав усім глядачам яскравих емоцій і вражень, закликав приходити і на наступні вистави. Додав, що фестиваль став ще однією родзинкою Ужгорода і запевнив: міська влада й надалі підтримуватиме проведення «Монологів».

На зображенні може бути: 1 особа

Із вітальними словами виступив й ідейний натхненник та директор фестивалю, голова редакційної ради газети «Ясно» Михайло Носа, побажав глядачам незабутніх емоцій від перегляду моновистав – постановок, де, за його словами, глядач стає безпосереднім співрозмовником митця, разом із ним проживає його розповідь-сповідь, що резонує відповідно до душевного стану та досвіду.

На зображенні може бути: 8 людей, люди стоять та у приміщенні

Заслужений діяч мистецтв України, професор, театрознавець, критик і драматург Василь Неволов відзначив високий рівень фестивалю, похвалив міську владу за підтримку такої події, сприяння розвитку культурного життя Ужгорода.

На зображенні може бути: 1 особа та у приміщенні

Розпочали фестиваль виставою «Самотність» за однойменним оповіданням Ервіна Умерова. У головній ролі Едем Ібадуллаєв, актор Львівського академічного театру естрадних мініатюр «І люди, і ляльки». Режисери: Олена Літовченко та Едем Ібадуллаєв. Твір присвячений історії геноциду кримськотатарського народу, трагедія якого емоційно змальовується через призму спостереження і переживань собаки на кличку Сабирли (Терплячий).

На зображенні може бути: 7 людей, люди сидять, люди стоять та у приміщенні

Йдеться про страшну депортацію 1944 року, яка відірвала весь кримськотатарський народ від своїх коренів, від рідної землі. Сабирли прожив все життя разом із кримськими татарами, а коли люди зникли, єдиним його супутником стала самотність. Перший показ моновистави відбувся у 2019 році в рамках заходів до 75-річчя депортації кримських татар.

На зображенні може бути: 2 людини та люди стоять

Нагадаємо, засновники та організатори «Монологів над Ужем» – газета «Ясно» та Ужгородська міська рада. Утретє до Дня Ужгорода свої кращі моновистави представляють актори з різних міст і країн. Уже завтра на сцені лялькового театру можна буде переглянути моновистави «Сумна колумбіана» (за віршами Ліни Костенко), початок – о 17:00, та «Розмова» (за Лесею Українкою), початок – о 19:00.

Немає опису світлини.

А ще в наступні дні фестивалю – творчий вечір народного артиста України, актора Національного театру Івана Франка Євгена Нищука, актриси Олени Дудич «55 років на сцені» та багато цікавих виступів.

Ужгородська міська рада

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмім

 

18 вересня 2021р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів