На Закарпатті збудують нову обласну лікарню (ФОТО)

Ідею щодо її будівництва голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков, перший заступник голови облдержадміністрації Мирослав Білецький та директор департаменту охорони здоров’я ОДА Анатолій Пшеничний представили Міністру охорони здоров’я Вікторові Ляшку, і він її підтримав.
«Цьому передували пошуки проєктних рішень, земельної ділянки, прогнозування потреб і формування переліку послуг, які б ми хотіли, аби тут отримували закарпатці», – зазначив Мирослав Білецький.
За його словами, будівництво нового медичного закладу, найімовірніше, включать у програму Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» на 2022 рік. І на реалізацію цього проєкту спрямують майже 2,8 млрд грн.
«Закарпатська обласна клінічна лікарня ім. Андрія Новака потребує конструктивних змін, однак зробити таку необхідну закладу реконструкцію приміщень та привести будівлю до чинних норм неможливо, зважаючи на те, що її приміщення належить до зразків історичної спадщини Ужгорода», – прокоментував перший заступник очільника краю.
Як зазначив Мирослав Білецький, після тривалих роздумів та аналізів дійшли висновку, що інноваційний розвиток лікарні не може здійснюватися тільки шляхом проведення реконструкції.
На території Сюртівської територіальної громади є земельна ділянка площею приблизно 40 гектарів, що повністю відповідає вимогам будівництва обласної лікарні та облаштуванню вертолітного майданчика. Тут є можливість прокласти під’їзну дорогу від автошляху міжнародного значення М-06 на відстані не більше 100 метрів, близькість усіх ключових комунікацій. Вже є позитивне рішення сесії територіальної громади про виділення цієї ділянки під будівництво нової лікарні.
Таким чином, заклад буде розташований за межами міста Ужгорода, але близько до центральних магістралей та територіального медичного об’єднання для надання всіх видів спеціалізованої медичної допомоги на сучасному рівні.
Будівництво нової лікарні дасть змогу облаштувати вертолітний майданчик, забезпечить розвиток трансплантології, створить можливість впровадження інноваційних методів лікування у разі складної поєднаної патології, новітніх медичних технологій діагностичного та лікувального процесів, використання сучасного обладнання із сучасними медичними технологіями, впровадження системи безпеки пацієнтів під час перебування у лікарні, підвищення рівня інформаційної підтримки процесів управління закладом охорони здоров’я.
Крім того, за словами першого заступника голови облдержадміністрації, 600 млн грн передбачено на 2022 рік для реконструкції Обласної дитячої лікарні. Для реалізації проєкту тривають торги на виготовлення ПКД.
«Щиро вірю, що наступна команда успішно реалізує ці важливі для нашого краю проєкти!» – зауважив Мирослав Білецький.
Закарпатська ОДА
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі




До теми
- Закарпатський народний хор продовжує низку своїх різдвяно-новорічних концертів
- Ужгородський скансен запрошує на лекцію «Баба-повитуха: сакральна роль в традиційній культурі Закарпаття»
- В Ужгородському Хрестовоздвиженському греко-католицькому кафедральному соборі відбулося велике освячення води
- Міський голова Богдан Андріїв привітав батьків двійні, яка першою народилася 1 січня 2026 року в Ужгороді
- Для зручності громадян: на кордоні зі Словаччиною запрацював пішохідний перехід
- Ужгород завтра прощатиметься зі ще одним захисником
- Підсумки 2025 року в Закарпатській академії мистецтв
- В Ужгороді – традиційні «Коляди в старому селі»
- Поліція розслідує обставини загибелі підлітка в Ужгороді
- Срібний призер чемпіонату Європи з боксу U15 отримав відзнаку голови Закарпатської ОВА
- Керував у стані сп?яніння та порушував ПДР: в Ужгороді притягнули до відповідальності порушника
- Команда «CS Gladiator» за рік діяльності долучилася до майже 20 всеукраїнських змагань
- В Ужгороді сьогодні попрощалися із 52-річним нацгвардійцем Миколою Головком
- Команди вишів Закарпаття можуть реєструватися для участі в масштабних спортивних студентських лігах!
- Понад 400 виїздів: як минула новорічна ніч у медиків екстреної допомоги на Закарпатті
- Завтра, 2 січня, Ужгород проведе в останню путь військового Миколу Головка
- В Ужгороді стартувала виставка професійних художників Закарпаття
- Ужгородський скансен завершив рік різдвяною майстернею з виготовлення янголиків
- Сьогодні 9 громад Закарпаття отримали ключі від нових шкільних автобусів
- На Ужгородщині піротехніки знищили мінометну міну часів Другої світової

До цієї новини немає коментарів