Село Кваси на Рахівщині отримало 2 місце в конкурсі «Неймовірні села України»

Як розповів Varosh Андрій Делятинчук, на сьогодні в селі Кваси існує сироварня «Розенталь», яка приймає щодня від людей мінімум 200 літрів молока.
— Люди здають молоко переважно з Квасів, тому що далеко молоко не можна нести, воно зіпсується, — пояснив Андрій Делятинчук. — А наявність відповідного обладнання, тобто автомобілю з цистерною-охолоджувачем, який їздитиме селами нашої громади і збиратиме в людей молоко, дасть змогу більшій кількості людей здавати молоко. В сироварні виготовлятимуть не тільки овечу, а ще й коров’ячу бринзу, яку досі не робили. Це буде надзвичайно екологічна, виготовлена в серці Карпат, біля підніжжя Говерли та Петроса бринза.
За словами голови тергромади, проблема зменшення поголів’я великої рогатої худоби актуальна і для Ясінянської громади: люди продавали корів, а зараз усі зацікавлені в питанні продовольчої безпеки. Тепер якщо людина матиме збут молока і отримуватиме за нього гроші, то, можливо, поголів’я почне збільшуватись це відгукуватиметься і на зайнятості населення, і на виготовленні екологічно чистої продукції. Саме в цьому за словами Андрія Делятинчука, й полягала ціль проєкту: щоб людям стало вигідно купувати корів, доглядати за ними і отримати збут молока.
— Охолоджувальна цистерна коштує 75 тисяч гривень, — розповів голова тер громади. — 50 ми вже тепер маємо, ще 25 будемо шукати. Транспортний засіб нам готові надати приватні підприємці. До цього часу сироварня приймала молоко переважно від жителів Квасів, а ціллю проєкту було залучити інші села нашої громади.
До участі в конкурсі могла долучитися будь-яка громада чи село України. Амбасадором конкурсу став туризмознавець Олександр Коваль, який допомагав у поширенні інформації, надавав окремі консультації щодо участі у конкурсі сіл Закарпаття.
— Насправді, участь у цих конкурсах важлива, — сказав він Varosh. — Це така собі перевірка на спроможність громад залучати ресурси під ідеї та проєкти, а з іншого це можливість згуртувати та популяризувати села, їх продукти. Особисто не мав змоги визначати переможців, але радий за село Кваси та вболіватиму за них і надалі.
Загалом видання AgroPortal.ua отримало 120 заявок до повномасштабної війни та 90 — з початком бойових дій на території України. “До війни найбільш активними у поданні заявок були жителі Івано-Франківської та Луганської областей, а після — мешканці Чернігівщини. Більшість поданих на конкурс проєктів були спрямовані на виробництво сушеної продукції”, — йдеться на сайті.
Varosh
До теми
- У додатку «В похід Карпатами» з’явилися нові маршрути для хайкінгу
- На Закарпатті відбудеться унікальний семінар, присвячений розвитку винного туризму - екскурсоводів запрошують до участі
- Квітковий календар Закарпаття: березень 2025, весняне натхнення
- В Україні вийшов фільм про зимовий туризм на Закарпатті
- Лондон – Рига – Ужгород: Управління туризму ОВА презентувало Закарпаття європейським партнерам
- Туристичні відзнаки 2024 року – рейтинг Турінформ Закарпаття
- Розпочалися зйомки фільму про зимовий туризм на Закарпатті
- 22,5 млн грн туристичного збору сплатили на Закарпатті за 11 місяців цього року
- На Закарпатті розробили аудіогід туристичними локаціями Берегівщини
- Топ-7 туристичних місць на Закарпатті, які варто відвідати восени
- В Ужгороді з нагоди Дня туризму відзначили представників цієї сфери
- Із нагоди Дня туризму музеї Закарпаття запрошують завтра, 27 вересня, усіх охочих на «Вільні години»
- На Закарпатті зросли податкові надходження від туристичної галузі
- За пів року національні природні парки Закарпаття відвідали майже 57 тисяч туристів
- За пів року на Закарпатті сплатили понад 8,6 млн грн туристичного збору
- За 4 місяці 2024 року на Закарпатті сплатили 5,8 млн грн туристичного збору
- 2024-ий – рік квіткового туризму на Закарпатті
- Найбільше туристичного збору у січні надійшло до бюджету Ужгорода
- ТОП-10 місць велотуризму на Закарпатті
- П’ять фактів про мініскульптурку біля головного корпусу УжНУ
До цієї новини немає коментарів