Дитячі панічні атаки
Коли людина потрапляє в досить стресову ситуацію, а її життю чи здоров'ю щось загрожує, то паніка – цілком нормальна реакція, яку відчуває організм.
У такі моменти биття серця та пульс частішають, а також відбувається викид адреналіну. Таким чином, організм допомагає людині вижити у небезпечній ситуації. Однак внаслідок стресу і високого рівня тривоги починає відбуватися збій, а інстинкт самозбереження нагадує про себе безпричинно. У такому разі починається панічна атака. Відштовхуючись від різних статистик, можна зробити висновок, що з такою проблемою стикаються 3-5% жителів усього світу. Більшість із них живуть у великих містах. При цьому подібні стани охоплюють не тільки дорослих, а й дітей. Це може бути пов'язано з великими навантаженнями на психіку, що не зміцніла. Наприклад, соціалізація в ранньому віці, проблеми в сім'ї та багато іншого.
Дитячі панічні атаки: діагностика та лікування
Щоб правильно поставити діагноз, насамперед фахівцю в mc-spasenie.kiev.ua потрібно виключити інші захворювання зі схожими проявами. Після цього здійснюється аналітика симптомів, їх тривалість та періодичність. Найчастішими симптомами у дітей, крім страху та тривоги, є відчуття дискомфорту, біль у грудях, м'язова напруга, прискорене биття серця, нудота, підвищене виділення поту, нестача кисню та багато іншого. Тривалість атаки може становити 10-20 хвилин. Саме тому панические атаки – лечение потрібно починати негайно після виявлення їх проявів та встановлення діагнозу.
Існують спеціальні програми, завдяки яким можна забезпечити комплексний підхід до лікування недуги. Лікарі можуть призначати медикаментозну корекцію симптомів. Важливо не займатися самолікуванням та приймати препарати лише за призначенням лікаря. Також застосовується психотерапія. Вона може включати такі терапії:
- когнітивно-поведінкову. Її мета – визначити та усвідомити страхи дитини, пояснити їх їй та навчити контролювати негативні думки, змінюючи їх більш позитивними;
- орієнтована на емоції. В даному випадку дитині допомагають виробити позитивне мислення та розвинути оптимістичні емоції;
- арт-практики. Вони підійдуть для виявлення тривог на несвідомому рівні. Це також допоможе дитині позбутися страху та навчить боротися зі стресом.
До цієї новини немає коментарів