На Закарпатті провели поетапну операцію на сучасному обладнанні

Операцію проведено професором Олександром Болдіжаром (ендоскопічне втручання) та завідувачкою кафедри хірургічних хвороб, доктором медичних наук Патріцією Болдіжар (лапароскопічна холецистектомія).
Лікарі розповідають: такі оперативні втручання проводилися і раніше, однак тепер сучасне обладнання дає кращу візуалізацію для хірургів, меншу травматичність для пацієнта та швидший період реабілітації.За словами Патріції Болдіжар, лапароскопічна стійка німецького виробника дає можливість оперувати пацієнтів не тільки з патологіями жовчовивідних шляхів, а також з патологіями підшлункової залози, кишечника. Апарат має широке застосування в торакальній хірургії та гінекології.«Ми прооперували пацієнта, якому першим етапом було виконано мініінвазивне ендоскопічне втручання на жовчних шляхах з візуалізацією за допомогою рентгенівського обладнання С-арки, а другим етапом мініінвазивно – оперативне втручання по видаленню жовчного міхура за допомогою лапароскопічної стійки. Переваги таких операцій для пацієнта – мінімізація операційної травми, скорочення терміну перебування у стаціонарі та прискорення післяопераційної реабілітації. Більшість наших пацієнтів з патологією жовчовивідних шляхів – це молоді люди працездатного віку. При таких поетапних мініінвазивних операціях пацієнти можуть швидше повертатися до нормального способу життя в межах найближчого тижня. Тоді, як у порівнянні з традиційними хірургічними методиками, пацієнт залишався непрацездатним до півтора-двох місяців зі зниженою якістю життя», – зазначила Патріція Болдіжар.
У середньому тривалість таких операцій в порівнянні з традиційними методиками скорочується в два рази. Операції виконуються під загальною або комбінованою анестезією.
Прозахід
До теми
- Інклюзивна мобільність: в Ужгороді обговорили доступність навчання водінню для людей з інвалідністю
- Ще п’ять замків Закарпаття увійшли до Державного реєстру пам’яток національного значення
- Закарпаття нарощує вітрову генерацію для стабільної роботи енергосистеми
- На Закарпатті протягом 2025 року зафіксовано 5 випадків зґвалтування неповнолітніх
- На Закарпатті триває ремонт опори газопроводу, яку підмило через паводок
- Ще один Центр життєстійкості офіційно відкрили на Закарпатті
- На Берегівщині запрацював Центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Оберіг»
- До уваги закарпатців! Графік погодинних включень/відключень електроенергії на 27 січня
- У Пилипецькій громаді відкрили ЦНАП
- У Кам’янській територіальній громаді сьогодні відкрили оновлений сервісний центр МВС
- ДТП з мікроавтобусом із дітьми між Перечином та Зарічовим: є постраждалі
- На Закарпатті військові НАТО і Сил оборони України піднялись на Говерлу й відкрили мурал Армії громад України
- У Перечині відкрили відремонтований корпус початкової школи Ліцею ім. Героїв 68-го батальйону
- Три родини Героїв отримали ключі від власних осель в Ужгороді
- У Сваляві вперше відбувся дієцезіальний Фестиваль колядок
- На канікули до Угорщини: 205 дітей військовослужбовців, загиблих воїнів вирушили на оздоровлення
- Від початку року Закарпаття вже стало новим домом для понад 20 сімей, які через війну були вимушені залишити рідні оселі
- Закарпатський обласний краєзнавчий музей запрошує на тематичні заходи, присвячені знаковим подіям в історії краю та України
- Закарпаття втратило через пожежу пам'ятку архітектури XVIII століття
- Поблизу Мукачева чоловік потрапив під поїзд


До цієї новини немає коментарів