У Львові лікарі врятували дівчинку із Закарпаття, зробивши одну з найскладніших операцій на серці у немовлят

Немовля до Львова доправила швидка, дівчинка самостійно уже не дихала. Про це повідомляють на сторінці Першого медичного об'єднання Львова у Facebook.
Кардіохірурги Лікарні Святого Миколая врятували дитину з критичним аортальним стенозом, виконавши операцію Росс-Конно. "Це одне з найскладніших втручань на серці у немовлят. Таких операцій у Львові ще не виконували", — йдеться у повідомленні.
Пацієнтка — дівчинка Марічка із Закарпаття. Її 24-річна мама готувалась до виписки з пологового будинку у Мукачеві. "Та на третю добу під час огляду лікарі почули шум в серці дитини. Далі — реанімація та важка дорога до Львова. Без апарату штучного дихання дівчинка уже просто б не доїхала", — інформують у медичному об’єднанні.
У лікарні Святого Миколая на дівчинку чекала команда дитячих кардіохірургів. Після невідкладного обстеження лікарі зробили висновок: фракція викиду, тобто показник ефективності роботи серцевого м’яза — 16% за норми 60-70%. Оперувати дитину треба було негайно, — пояснюють в інформації.
"Критичний аортальний стеноз зустрічається лише у 3% усій дітей, що народжуються з вадами. Проявляється деформацією стулок та звуженням отвору клапана, розташованого між аортою — основною артерією, що відходить від серця — та лівим шлуночком, у якому починається велике коло кровообігу. Саме тому кров дівчинки погано відходила з лівого шлуночка до висхідної аорти. До того ж отвір клапана був настільки маленький, що лівому шлуночку було важко скорочуватись і він починав відмовляти", — йдеться у публікації.
Як пояснили на сторінці медичного об’єднання: "Спеціалісти вирішили оперувати у два етапи. Спершу методом балонної вальвулопластики клапана лікарі стабілізували функцію лівого шлуночка. Тобто через маленький прокол артерії на нозі завели катетер з балончиком. Так медики розширили аортальний клапан".
"Відразу після втручання фракція лівого шлуночка відновилась до 35-40%. Проте дитина все ще перебувала на апараті штучної вентиляції легень. Отвір клапана серця був надто малим, тому дівчинка не могла самостійно дихати. Аби врятувати маля, медики зважились виконати хірургічно надскладну операцію Росс-Конно. На цьому етапі лікарі виконали заміну аортального клапана її власним клапаном легеневої артерії. Тоді — розширили зону під аортальним клапаном та реімплантували коронарні артерії в уже новий аортальний клапан. А на місці легеневого клапана вшили штучний судинний протез з клапаном усередині. Операція зайняла понад 7 годин", — інформують у дописі.
Післяопераційний період пройшов без ускладнень. На 8-ий день Марічку від’єднали від апарату ШВЛ, ще за тиждень — з реанімації перевели у палату відділення дитячої кардіохірургії. На 21 день виписали. З дитиною усе добре, — повідомили у Першому медичному об'єднанні Львова.
До теми
- В Ужгороді другий день поспіль тривають протести проти закону щодо НАБУ і САП
- «Бограч-index» – липень 2025: за місяць продукти змінилися на +1,8 %
- «Нові сусіди» - як жінки-переселенки створюють нові бізнеси на Закарпатті
- Герої без зброї: водій-сапер Михайло Яворський про розмінування, руйнування і людську уважність
- "Моя мрія отримати якісний протез здійснилася": історія закарпатського ветерана Йосипа Лакатоша
- “Закарпаття: у кадрі та серці”: стартував фотоконкурс про красу й унікальність регіону
- Мій найкращий концерт ще попереду. Владислав Юрош про першу скрипку та камерний оркестр
- «Традиції, що єднають» – унікальну рубрику започаткували дві громади - Закарпаття та Донеччини
- У Карпатському біосферному заповіднику зафіксували рідкісного червонокнижного птаха
- Раковецька начинка претендуватиме на статус нематеріальної культурної спадщини Закарпаття
- Школа безпеки 2.0: другий сезон завершено — підсумки піврічного проєкту для жінок і дівчат на Закарпатті
- «STEMLab Synergy» формує майбутнє освіти прикордонних регіонів: лабораторії, тренінги та профорієнтація
- Укрзалізниця запускає "Паспорт мандрівника" - отримати штамп можна буде і в Ужгороді
- Відновити Землю після різних екологічних катастроф – мета гри, яку розробили студенти УжНУ
- Прийшли понад 200 людей: у Закарпатській обласній станції переливання триває місячник донорства крові
- Жива історія: на Закарпатті досі працює автентичний водяний млин
- Майже 200 тисяч експонатів у понад 40 експозиційних залах у фондах обласного краєзнавчого музею
- «Не ризикуй життям — повідомляй в СБУ»: стендап-комік Василь Байдак звернувся до української молоді в рамках кампанії «Спали» ФСБшника»
- Єдиний в Україні: пілотний проєкт підтримки військових після фронту працює для 128-ї бригади
- В лікарнях Ужгорода та області — дефіцит донорської крові 1-, 3+ та 4+ групи
До цієї новини немає коментарів